Search
Search Menu

WAKACJE Z OSIR-EM 2020 CZAS START!

Ze względu na obowiązujące zasady epidemiologiczne, tegoroczne wakacje z OSiR-em w trochę innej odsłonie.

Dla najmłodszych…

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminy do udziału w zajęciach oraz turniejach organizowanych w czasie wakacji. W każdy wtorek i czwartek w godz. 9:00-14:00 nieodpłatnie do dyspozycji dzieci w wieku szkolnym (do 16 r. ż) będzie Hala Widowiskowo – Sportowa w Brzostku. W tym czasie dzieci i młodzież będą mieli możliwość zagrać m. in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, badmintona, tenisa stołowego, a także bilard. Wybór należy do Was! : ) Poza tym na przełomie lipca i sierpnia przewidziana jest organizacja turniejów (t. stołowy i badminton), o szczegółach których będziemy informować na bieżąco. Już teraz zapraszamy do licznego udziału.

… i dla tych nieco starszych

Ze względu na nadal panującą epidemię w tym roku nie odbędzie się Amatorska Liga Piłki Nożnej Gminy Brzostek. Zapraszamy natomiast miłośników tenisa ziemnego do udziału w Amatorskiej Lidze Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek oraz X Mistrzostwach Par Deblowych Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek jak również do IV Mistrzostwach Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej, Grand Prix w Siatkówce Plażowej 2020. Podobnie jak w przypadku turniejów dla dzieci, o szczegółach oraz terminach będziemy informować na bieżąco.

Informujemy jednocześnie, że wszystkie zajęcia oraz turnieje zorganizowane zostaną zgodnie z obowiązującymi obecnie zaleceniami dotyczącymi COVID-19.

 

 

 

WRACAMY Z ZAJĘCIAMI FITNESS

Od 6 lipca ponownie zapraszamy na wspólne zajęcia fitness. Dla bezpieczeństwa zajęcia będą się odbywać na sali sportowej w celu zachowania dystansu społecznego. Na zajęcia zapraszamy w każdy PONIEDZIAŁEK:

– 17:00 – 17:45 Zajęcia dla seniora (60+)

– 18:00 – 19:00 Zajęcia fitness dla kobiet

Pamiętaj:

 1. Karnety zakupione do dnia 12.03.2020 r. obowiązują do 31.10.2020 r.
 2. Przyjdź na zajęcia punktualnie max. 5 min przed ich rozpoczęciem i opuść budynek niezwłocznie po zakończeniu treningu.
 3. Obowiązkowo zabierz na ćwiczenia zmienne obuwie sportowe oraz ręcznik. Zalecamy przybycie w stroju sportowym, by nie gromadzić się w szatni.
 4. Pamiętaj o obowiązkowej dezynfekcji rąk wchodząc i wychodząc z budynku oraz przed i po treningu.
 5. Zdezynfekuj po zakończeniu użytkowania sprzęt, który wykorzystywałeś (o konieczności każdorazowo będzie przypominał instruktor).
 6. Nie zabieraj ze sobą osób towarzyszących – dzieci, rodziców, znajomych.
 7. Zakaz uczestniczenia w zajęciach dla osób które mają następujące objawy chorobowe: gorączka, kaszel, katar, wysypka, bóle mięśni, bóle gardła, utrata węchu lub smaku itp.

ZASADY ORAZ GODZINY KORZYSTANIA Z SIŁOWNI

Od wtorku (9 czerwca) ponownie będzie można korzystać z siłowni. Trwa stopniowy powrót do normalności. W związku z „odmrażaniem” sportu powszechnego OSiR wznowił funkcjonowanie hali sportowej i boisk wielofunkcyjnych. Teraz czas na kolejny krok. 

Od najbliższego wtorku (9 czerwca) ponownie będzie można korzystać z siłowni w Hali Sportowej im Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku. Będzie ona jednak działała na innych zasadach niż do tej pory, co ma związek z koniecznością zachowania w obiekcie reżimu sanitarnego.

Oto szczegóły:

 1. Na siłowni w jednym czasie może przebywać max. 10 osób z wyłączeniem obsługi.
 2. Obowiązuje wcześniejsza telefoniczna (146395980) rezerwacja miejsc.
 3. Rezerwacji dokonywać można na konkretne godziny:
 • 15:00-16:15,
 • 16:30-17:45,
 • 18:00-19:15,
 • 19:30-20:45,
 1. Podczas ćwiczeń ręcznik treningowy jest OBOWIĄZKOWY. OSOBY BEZ RĘCZNIKA NIE BĘDĄ MOGŁY PRZEPROWADZIĆ TRENINGU.
 2. Zachęcamy do korzystania z własnych pomocy treningowych (np. maty).
 3. W trakcie ćwiczeń należy zachować bezpieczny, 2-metrowy odstęp.
 4. Obowiązkowa dezynfekcja rąk przed i po wyjściu z siłowni.
 5. Po skorzystaniu z danego sprzętu ćwiczący zobowiązany jest do jego zdezynfekowania (środki do dezynfekcji urządzeń zapewnia OSiR).
 6. W trakcie załatwiania formalności (zakup biletu, karnetu itp.) OBOWIĄZEK zasłaniania twarzy.
 7. W trakcie ćwiczeń NIE MA OBOWIĄZKU noszenia maseczki.
 8. Możliwość korzystania z węzła sanitarnego (szatnie, natryski).
 9. W szatniach w miarę możliwości zaleca się zachowanie dystansu
 10. Zakaz przesiadywania w szatni (spędzajcie w szatni jak najmniej czasu).
 11. Karnety miesięczne zakupione w marcu obowiązują do końca czerwca.
 12. Data ważności karnetów „6 wejść” nadal wynosi 3 miesiące, z wyłączeniem 2 miesięcy, kiedy siłownia była nieczynna (np. jeżeli data ważności karnetu mijała 20 marca 2020 r. karnet ten będzie obowiązywał do dnia 20 czerwca 2020 r.).
 13. Jeśli masz więcej niż 60 lat lub cierpisz na choroby przewlekłe, rozważ decyzję o korzystaniu z klubu w godzinach najmniej popularnych.
 14. Zrezygnuj z treningu, jeżeli źle się czujesz.
 15. Niestosowanie się do obowiązujących zasad oraz nagminne łamanie regulaminu będzie skutkowało przerwaniem treningu i wyproszeniem z obiekt.

ZMIANA GODZIN FUNKCJONOWANIA KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH „MOJE BOISKO ORLIK – 2012”

 

Informujemy, że od 18 maja br. zmianie ulegną godziny funkcjonowania Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko Orlik – 2012”. Poniżej nowy harmonogram.

 

 

Również od 18 maja zostaną zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym (Orlik) od w/w dnia będzie mogło jednocześnie na boisku przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. Jednocześnie przypominamy, że na korcie tenisowym może przebywać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. Pozostałe zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian :

➡️zachowanie dystansu społecznego,
➡️obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na korcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
➡️ obowiązkowa dezynfekcja przed wejściem i po wyjściu z obiektu,
➡️dzieci poniżej 13 roku życia mogą przebywać na obiekcie tylko z pełnoletnim opiekunem,
➡️zalecamy korzystanie z własnego sprzętu sportowego,
➡️obowiązkowa weryfikacja każdego zawodnika (dotyczy ilości osób korzystających) przez pracownika OSiR-u,
➡️rezerwacje boisk dokonywane będą na max 1:45 min
z zachowaniem 15 minutowej przerwy pomiędzy następnymi grupami korzystającymi z obiektu,
➡️przebieralnie i szatnie pozostają nieczynne z wyjątkiem WC,