Search
Search Menu

KOMUNIKAT

Z troski o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, na czas zagrożenia koronawirusem obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku (hala sportowa, siłownia, orlik, stadion) zostają ZAMKNIĘTE od 11 marca do 25 marca 2020 r.

Jednocześnie informujemy, że wykupione karnety zostają zawieszone. Prosimy aby się nie martwić, wszystkie procedury przebiegają w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

SIATKARZE OSIR BRZOSTEK Z KOLEJNYM ROZEGRANYM TURNIEJEM NA KONCIE

W sobotę 7 marca 2020 r. drużyna OSiR Brzostek po raz kolejny reprezentowała naszą gminę poza jej granicami. Tym razem zawodnicy mieli przyjemność gościć na Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów 2020 w Dębicy.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 5 drużyn – reprezentujące gospodarzy – Miasto Dębica i Gmina Dębica, Gmina Jodłowa, Gmina Pilzno i Gmina Brzostek. W związku z taką ilością ekip organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu turnieju systemem każdy z każdym. Zgodnie z harmonogramem pierwszy mecz zawodnicy brzosteckiego OSiR-u rozegrali z Gminą Pilzno, której ulegli 2:0, chwilę później przyszło im się zmierzyć z ekipą reprezentującą sąsiadującą Gminę Jodłowa. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu nie udało się jednak pokonać rywali i mecz zakończył się wynikiem 1:2. W kolejnym meczu OSiR Brzostek mierzył się z drużyną, która ostatecznie zwyciężyła w turnieju – Miastem Dębica, której również uległ w stosunku 1:2. Zupełnie obiektywnie należy przyznać, że zarówno mecz z Jodłową, jak i mecz z Miastem Dębica były jednymi z najlepszych w tym sezonie w wykonaniu brzosteckich siatkarzy – sporo widowiskowych akcji, wielka ambicja oraz chęć zwycięstwa. O ostatecznej porażce decydowały jedynie szczegóły. W ostatnim meczu zawodnikom przyszło się zmierzyć z niezwykle doświadczoną drużyną reprezentującą Gminę Dębica. Był to już czwarty mecz z rzędu siatkarzy OSiR-u, u których pomimo ogromnej woli walki, górę wzięło zmęczenie. Ostatecznie zakończyli turniej porażką 0:2.

Skład drużyny OSiR Brzostek: Jakub Kalita (k), Kacper Szymański, Patryk Mroczek, Dominik Sobczyk, Norbert Bysiewicz, Mikołaj Godek, Karol Siwek, Konrad Łukasik, Damian Kowalczyk, Miłosz Zyguła.

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

SIATKARZE ZAKOŃCZYLI SEZON W GMINNEJ PILŹNIEŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIDZE PIŁKI SIATKOWEJ

Kolejna edycja Gminnej Pilźnieńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej z udziałem drużyny OSiR Brzostek dobiegła końca. Już po raz drugi siatkarska, młodzieżowa drużyna OSiR Brzostek miała przyjemność gościć i reprezentować gminę Brzostek na amatorskich rozgrywkach o Puchar Burmistrza Pilzna organizowanych przez Dom Kultury w Pilźnie.

W lidze udział wzięło 12 zespołów, które przez 11 kolejnych piątków, rozpoczynając od 22.11.2019 r. rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Nasza młoda drużyna walkę w tej fazie zakończyła z 11 punktami, co pozwoliło uplasować się na 9 miejscu. Po zakończeniu tej części rozgrywek zaplanowano mecze półfinałowe i finałowe w przedziałach I-IV, V-VIII oraz IX –XII decydujące o ostatecznej pozycji w tabeli. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy trafili na drużynę z Łęk Dolnych, którą pokonali 3:0, natomiast w spotkaniu o miejsce 9 w stosunku 3:1 pokonali DragonTeam. Oznaczało to, że drużyna reprezentująca w tych rozgrywkach OSiR Brzostek zajęła ostatecznie 9 miejsce, notując w rezultacie 5 zwycięstw i 8 porażek. Pomimo, że wynik końcowy pozostawia pewien niedosyt należy docenić starania naszych młodych siatkarzy, których od początku rozgrywek nie opuszczał pech. Na przestrzeni całej ligi kontuzji, które wykluczały dalszą grę w tegorocznych rozgrywkach nabawiło się trzech podstawowych zawodników, z czego pierwsza miała miejsce już w pierwszym meczu. Również w sytuacjach czysto siatkarskich niejednokrotnie brakowało szczęścia i zachowania większego spokoju. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ średnia wieku drużyny to niespełna 19 lat. Pomimo tak młodego wieku zawodnicy starali się grać bardzo ciekawą i widowiskową siatkówkę, co nie umknęło uwadze zarówno kibiców, jak i boiskowych rywali. Wielu z nich podkreślało, że jest to drużyna z całą pewnością perspektywiczna i niebawem może dać wiele powodów do zadowolenia. Nie mamy nic przeciwko, aby tak się stało… Tegoroczną ligę potraktujmy zatem jako niezwykle cenne doświadczenie, które miejmy nadzieję niebawem zaprocentuje oraz motywację do dalszej pracy. Zwycięzcami tegorocznej ligi została drużyna Sokół Dobrków I. Poza nią na podium uplasowały się ekipy kolejno – miejsce II Sokół Dobrków II, miejsce III Team Jodłowa. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i umożliwienie wzięcia udziału w rozgrywkach, gratulujemy zwycięzcą i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Skład drużyny OSiR Brzostek: Jakub Kalita (k), Kamil Lisak, Kacper Szymański, Dominik Sobczyk, Patryk Mroczek, Szymon Golec, Marcin Kolbusz, Norbert Bysiewicz, Mikołaj Godek, Karol Siwek, Konrad Łukasik, Damian Kowalczyk, Miłosz Zyguła

MECZ W RZESZOWIE, SIATKARSKIE EMOCJE I HISTORIA PEWNYCH BUTÓW

W środę 29 stycznia młodzież, która uczęszcza na zajęcia z siatkówki, oraz osoby chętne  wraz z opiekunami udali się do Rzeszowa, na mecz siatkówki. W Hali Podpromie po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Asseco Resovii Rzeszów i GKS Katowice.

Mecz odbył się w ramach rundy rewanżowej rozgrywek PlusLigi. Cele wyjazdu to: obejrzenie meczu, poznanie zasad panujących podczas zawodowej ligi siatkówki, obserwacja postaw i zachowań zawodników na boisku, a także przepisów gry w piłkę siatkową. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1. Po zakończonym spotkaniu nasi pasjonaci mogli liczyć na zdjęcia z siatkarzami oraz zdobycie autografów. Niektórym udało się nawet zdobyć coś więcej. Dustin Watten, libero GKS Katowic, podarował buty meczowe Michałowi, które oczywiście podpisał swoim nazwiskiem.

Kibicowanie tak wybitnym sportowcom było ogromną przyjemnością zarówno dla uczestników, jak i dla opiekunów. Pomimo późnego powrotu do domu wszyscy znakomicie się bawili i z niecierpliwością oczekują na kolejną możliwość kibicowania.

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

ZAPISY DO 4 ZIMOWEGO TURNIEJU W PIŁCE SIATKOWEJ

Ruszyły zapisy do 4 Zimowego Turnieju w Piłce Siatkowej. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać drużyny, które zagrają w turnieju.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

  1. Miejsce turnieju: Hala Sportowa im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku, ul. M.N. Mysłowskiego 11, 39-230 Brzostek,
  2. Limit drużyn: 12 (decyduje kolejność zgłoszeń),
  3. Drużyna może liczyć max. 10 zawodników (w turnieju w każdym zespole mogą występować zawodnicy zrzeszeni. Za zawodnika zrzeszonego uznaje się zawodnika, który w trakcie trwania rozgrywek zaliczył obecność na boisku w rozgrywkach FIVB na całym świecie, w tym PlusLiga, I ligi, II ligi, III ligi, IV ligi, rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej),
  4. Sposób przeprowadzenia zawodów: Sposób rozgrywania meczy zostanie ustalony w dniu losowania tj. 23.01.2020 r.,
  5. Wysokość siatki: 243 cm,
  6. Rodzaj piłki: Mikasa V200W,
  7. Koszt uczestnictwa w rozgrywkach: 150 zł,
  8. Termin zgłaszania zespołów do rozgrywek: 20.01.2020,
  9. Losowanie drużyn odbędzie 23.01.2020 r. o godzinie 18:00 na Hali w Brzostku,
  10. Organizator turnieju nie zapewnia piłek przeznaczonych do rozgrzewki.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgoda wydarzenie sportowe niepełnoletnia

Zgoda wydarzenie sportowe pełnoletni

ZAPISY DO V OTWARTEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU

Ruszyły zapisy do V Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Brzostku. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać drużyny, które zagrają w turnieju.

Najważniejsze informacje:

Miejsce turnieju: Hala Sportowa im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku, ul. M.N. Mysłowskiego 11, 39-230 Brzostek,
Limit drużyn: 12 (decyduje kolejność zgłoszeń),
Drużyna może liczyć max. 8 zawodników (w turnieju w każdym zespole mogą występować zawodnicy zrzeszeni. Za zawodnika zrzeszonego uznaje się zawodnika, który w trakcie trwania rozgrywek zaliczył obecność na boisku w rozgrywkach FIFA na całym świecie, w tym Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi, IV ligi, V ligi, ligi okręgowej, klasy A, klasy B rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej lub w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu),
Koszt uczestnictwa w rozgrywkach: 100 zł,
Termin zgłaszania zespołów do rozgrywek: 20.01.2020,
Losowanie drużyn odbędzie 22.01.2020 r. o godzinie 18.00 na Hali w Brzostku.
DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin

Karta zgłoszenia

Zgoda wydarzenie sportowe niepełnoletni

Zgoda wydarzenie sportowe pełnoletni

V EDYCJA ZIMOWEGO TURNIEJU W FUTSAL ZAKOŃCZONA

Za nami już piąta edycja Zimowego Turnieju w Futsal organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Impreza z roku na rok cieszy się popularnością wśród zawodników i kibiców.

W tegorocznej edycji udział wzięło 13 drużyn z terenu kilku sąsiadujących powiatów. Rozgrywki toczyły się w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku, a imprezę swoim patronatem objęli Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada. Patronat medialny nad turniejem objęła: gazeta Obserwator Lokalny i telewizja TV Brzostek, głównym sponsorem była Gmina Brzostek oraz Matsport – sklep sportowy. W pierwszym dniu turnieju (11 styczeń) rozegrano mecze fazy grupowej. Już w pierwsze mecze pokazały, że nikt tani skóry nie sprzeda. W meczach nie brakowało ostrych starć, a sędziowie musieli temperować żółtymi kartkami tych bardziej zapalczywych piłkarzy. Dość często dochodziło do ostrych starć. Opieka medyczna nie narzekała na nudę, ale na szczęście obyło się bez groźnych kontuzji. W porannych spotkaniach rywalizowała grupa „A”, natomiast popołudniu na parkiecie walczyły zespoły z grupy „B” Z grupy „A”  do niedzielnej fazy pucharowej awansowała z pierwszego miejsca Uliczna Gwardia Bolka i Lolka, zaś z drugiego Tanie Odżywki Dębica. Z grupy „B” awansowały zespoły LZS Mała  oraz Punkt G. W drugim dniu rywalizacji (niedziela) przyszedł czas na mecze półfinałowe, w których spotkały się zespoły:  Uliczna Gwardia Bolka i Lolka – Punkt G oraz LZS Mała  – Tanie Odżywki Dębica. Oba spotkania stały na najwyższym poziomie pełne zwrotów akcji i emocji. Ostatecznie zwycięsko z pojedynków półfinałowych wyszły zespoły: Uliczna Gwardia Bolka i Lolka i Tanie Odżywki Dębica. Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny LZS Mała oraz Punkt G. Obie drużyny spotkały się już wcześniej w fazie grupowej.  Tak jak w spotkaniu grupowym tak i w półfinale lepszy był zespół LZS Mała i ostatecznie zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Tak jak w meczu o trzecie miejsce tak i w finale spotkały się zespoły, który rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. W pierwszym spotkaniu zespół Tanie Odżywki Dębica przegrał z drużyną Uliczna Gwardia Bolka i Lolka 1:2. W finale nikt nie odpuszczał po kilku wymianach piłek i akcjach z obu stron zawodnikom z Dębicy udało się pokonać bramkarza z Ulicznej Gwardii Bolka i Lolka dwukrotnie. Zawodnicy z Ulicznej Gwardii Bolka i Lolka intensywnie usiłowali wyrównać co udało się po zamianie połowy, następnie udało się wyrównać. Po gwizdku kończącym spotkanie gry na tablicy widniał wynik 2:2, a to oznaczało, że o zwycięstwie w wielkim finale zadecydują rzuty karne. W tych, nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Tanie Odżywki Dębica i mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju. Po zakończonym finale odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Dla wyróżniających się zawodników przewidziano również nagrody i tak statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymał Damian Kulig (Uliczna Gwardia Bolka i Lolka) z dorobkiem 9 trafieniami. Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Tomasz Tokarski z LZS Mała.  Nagrody wręczał Burmistrz Brzostku – Wojciech Staniszewski, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada, Kierownik OSiR- u w Brzostku Andrzej Piękoś oraz właściciel firmy Matsport – Mateusz Pyskaty. Gratulujemy zwycięzcom, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikację końcową

Szczegółowe wyniki:

GRUPA „A”

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka – Korona Góra Ropczycka  2:0

Wesołe Rurki – Tanie Odżywki Dębica 0:1

Siwy Dym Jodłowa – Jamajka Team 1:1

KD Przeczyca –  Korona Góra Ropczycka  1:1

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka – Jamajka Team 1:1

Wesołe Rurki – Siwy Dym Jodłowa  1:2

KD Przeczyca  – Tanie Odżywki Dębica 1:1

Korona Góra Ropczycka – Jamajka Team 0:2

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka –  Wesołe Rurki 2:0

KD Przeczyca – Jamajka Team 3:2

Tanie Odżywki Dębica – Siwy Dym Jodłowa 2:1

Korona Góra Ropczycka –  Wesołe Rurki 1:0

KD Przeczyca  – Siwy Dym Jodłowa 0:1

Jamajka Team – Wesołe Rurki 6:0

Tanie Odżywki Dębica – Uliczna Gwardia Bolka i Lolka 1:2

KD Przeczyca – Wesołe Rurki 6:0

Siwy Dym Jodłowa – Uliczna Gwardia Bolka i Lolka 0:2

Tanie Odżywki Dębica – Korona Góra Ropczycka 3:1

KD Przeczyca – Uliczna Gwardia Bolka i Lolka 0:1

Siwy Dym Jodłowa – Korona Góra Ropczycka  3:1

Jamajka Team –  Tanie Odżywki Dębica 1:1

GRUPA „B”

LZS Mała – Nam Strzelać Nie Kazano 4:0

Punkt G – LKS Brzostowianka Brzostek 2:1

Jaś FC – Hos-Pol 0:0

LZS Mała –  LKS Brzostowianka Brzostek  3:0

Nam Strzelać Nie Kazano – Hos-Pol 3:2

Punkt G – Jaś FC 5:1

LZS Mała – Hos-Pol 0:1

LKS Brzostowianka Brzostek – Jaś FC 1:1

Nam Strzelać Nie Kazano –  Punkt G 1:1

LZS Mała – Jaś FC 3:0

Hos-Pol – Punkt G 0:0

LKS Brzostowianka Brzostek – Nam Strzelać Nie Kazano 2:1

LZS Mała – Punkt G 5:2

Jaś FC – Nam Strzelać Nie Kazano 0:2

Hos-Pol  – LKS Brzostowianka Brzostek 1:2

Półfinał I:

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka – Punkt G  4:1 (2:0)

Półfinał II:

LZS Mała  – Tanie Odżywki Dębica  3:3 (1:1) k. 2:3

Mecz o 3 miejsce:

LZS Mała – Punkt G 2:0 (1:0)

Finał:

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka – Tanie Odżywki Dębica 2:2 (0:2) k. 2:3

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2456779171242824

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2456804931240248

FERIE ZIMOWE NA SPORTOWO Z OSIR-em BRZOSTEK

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku jak co roku na tegoroczne ferie przygotował wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z brzosteckich szkół. W programie znajduje się turniej halowej piłki nożnej, który będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych będą zorganizowane wyjazdy m.in. na basen, lodowisko czy trampoliny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

ZAPISY OSOBIŚCIE W HALI SPORTOWEJ W BRZOSTKU (godzin funkcjonowania obiektu: Pn -Pt 15:00 – 22:00, Sb 9:30 – 14:00). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wyjazdów poniżej.

 

WYJAZDY NA BASEN

Wyjazd na basen dla dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat do Dębicy w dniu 15 stycznia (środa)  w ramach „Ferii z OSiR-em w Brzostku – 2020”.
Koszt wyjazdu ok 10 zł od osoby, zapisy oraz składanie oświadczeń w Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej, ul. M. N. Mysłowskiego 11 w Brzostku.
Organizator zapewnia transport, ubezpieczenie oraz opiekę opiekunów.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! 18 osób
Wyjazd godz. 9:00 – parking Hali Sportowej w Brzostku
Powrót ok. godz. 13:30
Rodziców prosi się o dopilnowanie, aby dzieci miały:
– ważną legitymację szkolną,
– strój kąpielowy (mężczyzn kąpielówki tekstylne ściśle przylegające do ciała (zakaz używania spodenek gimnastycznych, spodenek typu bermudy i wszystkich innych nie przylegających do ciała).
– czepek
– klapki
– ręcznik

WYJAZDY NA LODOWISKO

Wyjazd na lodowisko dla dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat do Krosna w dniu 16 styczeń (czwartek), w ramach „Ferii z OSiR-em w Brzostku-2020”.
Koszt wyjazdu ok 25 zł od osoby, zapisy oraz składanie oświadczeń w Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej, ul. M. N. Mysłowskiego 11 w Brzostku.
Organizator zapewnia transport, ubezpieczenie oraz opiekę opiekunów.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! 18 osób
Wyjazd godz. 9:00 – parking Hali Sportowej w Brzostku
Powrót ok. godz. 13:30
Rodziców prosi się o dopilnowanie, aby dzieci miały:
– ważną legitymację szkolną,
– łyżwy (w przypadku własnych)
– ubiór odpowiedni do warunków (czapka, rękawiczki)

WYJAZD NA TRAMPOLINY

Wyjazd na trampoliny dla dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat na wyjazd do Rzeszowa w dniu 22 styczeń (środa), w ramach „Ferii z OSiR-em w Brzostku-2020”.
Koszt wyjazdu ok 35 zł od osoby, zapisy oraz składanie oświadczeń w Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej, ul. M. N. Mysłowskiego 11 w Brzostku. Obowiązkowe wymagane zgody rodziców: druk OSiR Brzostek oraz druk FlyPark (do pobrania poniżej)
Organizator zapewnia transport, ubezpieczenie oraz opiekę opiekunów.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! 45 osób
Wyjazd godz. 10:00 – parking Hali Sportowej w Brzostku
Powrót ok. godz. 16:00

Rodziców prosi się o dopilnowanie, aby dzieci miały:
– ważną legitymację szkolną,
– skarpetki antypoślizgowe (w przypadku własnych)

DOKUMENTY:

Zgoda na wyjazdy OSiR

JEDNORAZOWA-ZGODA-RODZICA FLYPARK

REGULAMIN fly park

Klauzula wyjazdy