Search
Search Menu

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK POD PATRONATEM BURMISTRZA BRZOSTKU

Mikołajkowe szaleństwo na Hali Widowiskowo – Sportowej w Brzostku rozpoczęliśmy już dzisiaj. Wszystko za sprawą młodych piłkarek i piłkarzy z klas IV – VI szkół podstawowych. W organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku piłkarskich zmaganiach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Brzostek 10 (właśnie tyle szkół liczy Gmina) drużyn podzielonych zostało w wyniku losowania na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, po czym awans do półfinału uzyskiwały dwa najlepsze teamy poszczególnych grup.

W grupie „A” zagrały: SP Januszkowice, SP Kamienica Dolna, SP Kamienica Górna, SP Przeczyca oraz SP Nawsie Brzosteckie, grupa „B” natomiast przedstawiała się następująco: SP Siedliska Bogusz, SP Grudna Górna, SP Brzostek, SP Gorzejowa, a także SP Smarżowa. Od pierwszego gwizdka u każdej drużyny dało się zauważyć duże zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa. Mecze fazy grupowej przyniosły wiele emocji, niejednokrotnie mecze kończyły się remisem, bądź o zwycięstwie decydowała zaledwie jedna bramka. Po rozegraniu wszystkich 20 meczy fazy grupowej awans do półfinałów w grupie A uzyskały SP Januszkowice oraz SP Kamienica Dolna, z grupy B zaś SP Brzostek oraz SP Grudna Górna. Pierwszy półfinał dostarczył kibicom wielu emocji. Po 8 min. gry na tablicy widniał wynik 0:0, a to oznaczało, że o awansie do wielkiego finału zadecydują rzuty karne. W tych, nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy SP Grudna Górna, którzy pokonali SP Januszkowice 3:2, zostając jednocześnie pierwszym finalistom rozgrywek. W drugim półfinale do walki stanęły teamy SP Brzostek oraz SP Kamienica Dolna. Tym razem także nie obyło się bez emocji, jednak to zawodnicy SP Brzostek ostatecznie okazali się lepsi pokonując rywala 4:0 i to właśnie oni jako drudzy weszli do wielkiego finału. W meczu o III miejsce zmierzyły się zatem zespoły SP Januszkowice oraz SP Kamienica Dolna. Tutaj lepsi okazali się uczniowie SP Januszkowice, pokonując przeciwników 3:0. Po krótkiej przerwie na boisko wkroczyli finaliści tegorocznych rozgrywek, a więc SP Brzostek, a także SP Grudna Górna. Wynik do samego końca był sprawą otwartą, gdyż po 7 min. gry na tablicy widniał wynik 0:0. W ostatniej minucie meczu niesieni dopingiem kibiców gospodarze, za sprawą Wiktora Kolmana, objęli prowadzenie 1:0, którego już do końca meczu nie oddali i to oni po ostatniej syrenie mogli cieszyć się z ostatecznego triumfu. Po zakończeniu sportowych zmagań nadszedł czas na wręczenie nagród. Miejsca 1-3 honorowane były okazałymi pucharami, a zawodnicy dodatkowo zostali nagrodzeni medalami. Poza tym każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych – królem strzelców został Wiktor Kolman z SP Brzostek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Stasiowskiego z SP Januszkowice. Wręczenia wszystkich nagród dokonał Kierownik OSiR Brzostek Andrzej Piękoś. Nie, nie Św. Mikołaj o nas nie zapomniał! Niestety z nadmiaru obowiązków nie mógł zaszczycić nas swoją obecnością, zostawił jednak słodki poczęstunek, który pracownicy OSiR Brzostek przekazali zawodnikom oraz kibicom… Bez obaw zostało też coś na jutro, gdyż to nie koniec mikołajkowych zmagań. Piątek, 06.12.2019 stoi pod znakiem siatkarskich emocji. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:

GR „A”

SP Kamienica Dolna – SP Nawsie Brzosteckie        1:0

SP Kamienica Górna – SP Przeczyca                       0:0

SP Nawsie Brzosteckie – SP Kamienica Górna       1:0

SP Januszkowice – SP Kamienica Dolna                 2:0

SP Kamienica Górna – SP Januszkowice                 1:0

SP Przeczyca – SP Nawsie Brzosteckie                    0:1

SP Januszkowice – SP Przeczyca                             1:0

SP Kamienica Dolna – SP Kamienica Górna           0:0

SP Przeczyca – SP Kamienica Dolna                       0:2

SP Nawsie Brzosteckie – SP Januszkowice              0:0

GR „B”

SP Grudna Górna – SP Smarżowa                            1:0

SP Brzostek – SP Gorzejowa                                    4:0

SP Smarżowa – SP Brzostek                                     0:2

SP Siedliska Bogusz – SP Grudna Górna                 0:0

SP Brzostek – SP Siedliska Bogusz                          5:0

SP Gorzejowa – SP Smarżowa                                 0:0

SP Siedliska Bogusz – SP Gorzejowa                      0:1

SP Grudna Górna – SP Brzostek                              0:2

SP Gorzejowa – SP Grudna Górna                           1:2

SP Smarżowa – SP Siedliska Bogusz                       1:1

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Brzostek
 2. SP Grudna Górna
 3. SP Januszkowice
 4. SP Kamienica Dolna
 5. SP Nawsie Brzosteckie
 6. SP Kamienica Górna
 7. SP Gorzejowa
 8. SP Smarżowa, SP Siedliska – Bogusz
 9. SP Przeczyca

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2419598341627574

SPORTOWE MIKOŁAJKI 2019

W dniach 5-6 grudnia jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku przygotował imprezy sportowe z okazji „Mikołajek” dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Gminy Brzostek. W dniu 5 grudnia odbędzie się turniej piłki nożnej do którego zgłosiło się 10 szkół (SP Brzostek, SP Gorzejowa, SP Grudna Górna, SP Nawsie Brzosteckie, SP Przeczyca, SP Smarżowa, SP Kamienica Górna, SP Siedliska – Bogusz, SP Januszkowice, SP Kamienica Dolna). W następnym dniu (6 grudnia) walczyć będą dziewczyny w turnieju siatkówki w którym zagra 6 drużyn (SP Brzostek, SP Gorzejowa, SP Grudna Górna, SP Nawsie Brzosteckie, SP Januszkowice, SP Kamienica Górna). Obydwie imprezy zostaną rozegrane w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku. Na turniej zapraszają organizatorzy. Początek od godz. 9.00.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek Pod Patronatem Burmistrza Brzostku

– Regulamin turniej piłka nożna

– załącznik_nr_1 piłka

– załącznik _ nr _ 2 – zgoda wydarzenie sportowe niepełnoletni piłka

Mikołajkowy Turniej W Piłce Siatkowej Dziewcząt – Czwórki

– Regulamin turniej siatkówki

załącznik_nr_2 zgoda wydarzenie sportowe niepełnoletni siatka

– załącznik_nr_1_siatka

 

Turniej piłki siatkowej z okazji święta niepodległości w Tarnowie

W poniedziałek 11 listopada siatkarska drużyna OSiR Brzostek wzięła udział w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości w Tarnowie. Rozgrywki organizowane były przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Poza naszymi młodymi siatkarzami wzięło w nich udział 10 zespołów. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra dwa mecze odpada z rozgrywek. Nasi siatkarze w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z niezwykle doświadczoną już drużyną Trybus Szymbark, zdobywcą ostatecznie III miejsca, której ulegli 2:0. Nie oznaczało to jednak końca turnieju. W drugim spotkaniu los, także nie oszczędził naszych zawodników, gdyż trafili na zespół SSPS Tarnów stawianych wśród faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Pomimo tego drużyna OSiR – u wcale nie zamierzała poddać się bez walki. Początek oraz środkowa faza seta należała zdecydowanie do naszych zawodników, którzy osiągnęli przewagę 16:12. Niestety kilka błędów oraz niedokładności spowodowało, że ostatecznie set zakończył się wynikiem 22:25. W drugim secie reprezentujący OSiR, młodzi siatkarze także nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Zaprezentowali kilka bardzo efektownych zagrań zarówno w ataku, jak i obronie. Ostatecznie ulegli jednak w takim samym stosunku jak w secie pierwszym. Pomimo dwóch porażek, zawodnicy schodzili z boiska z podniesionymi głowami. Turniej był kolejnym cennym doświadczeniem dla rozpoczynających dopiero przygodę z siatkówką zawodników (najmłodsza drużyna na turnieju), które z pewnością wkrótce zaprocentuje.

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

ZAJĘCIA FITNESS DLA KAŻDEGO

Dzięki zaadaptowaniu jednego z pomieszczeń w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku, mogła powstać sala przeznaczona wyłącznie na zajęcia fitness. W związku z tym od listopada  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku wprowadza do swojej oferty zajęcia fitness dopasowane dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu intensywności.

Zajęcia fitness dla dorosłych przeznaczone będą dla osób na każdym poziomie indywidualnego zaawansowania. To zajęcia absolutnie dla wszystkich! Zachęcamy do udziału zwłaszcza osoby, które dotychczas unikały takiej formy ćwiczeń, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Rozmaitość zajęć pozwala na uczestnictwo wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. Debiutant może zacząć trening, wybierając zajęcia: MOCNE UDA/ZGRABNE POŚLADKI, PŁASKI BRZUCH, a kiedy wzmocni formę, sięgnąć po kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających np. STEP, TABATA, BODY WORKOUT.

Wtorek:

– 18:00 – 19:00

Piątek:

– 18:00 – 19:00

Natomiast Gimnastyka dla seniorów (FIT SENIOR) opierać się będzie na odpowiednio dobranych ćwiczeniach, które usprawnią ciało, a dodatkowo spełnią funkcje rehabilitacyjne – co wpływa na polepszenie ogólnego samopoczucia. Regularne uczęszczanie na tego typu zajęcia daje widoczne efekty, poprawiając m. in krążenie i ujędrnienie skóry. Gimnastyka dla seniorów wzmacnia również mięśnie posturalne, przywraca ruchomość i elastyczność w stawach. Zajęcia realizowane są w grupie, co dodatkowo wpływa na lepsze samopoczucie, zmniejsza poczucie izolacji i poprawia stan psychiczny. Dzięki wprowadzeniu ćwiczeń relaksacyjnych, uczestnicy zwiększają swoją odporność na stres.

Środa:

– 17:00 – 18:00

W ofercie znalazły się również zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci (6-12 lat oraz 13 – 15 lat). Celem takiej gimnastyki jest wspieranie i stymulowanie rozwoju psychomotorycznego najmłodszych. Służą temu ćwiczenia w zakresie dużej i małej motoryki, równoważne oraz koordynacyjne. Poziom trudności i intensywności zadań jest zawsze dostosowany do możliwości grupy. Raz w miesiącu będą organizowane spotkania odnośnie zdrowego odżywiania oraz zajęcia z rodzicami pod hasłem ”Mamo, tato, poruszaj się ze mną”.

Wtorek:

– 17:00 -18:00 Zajęcia dzieci (6 – 12 lat)

Piątek:

– 17:00 – 18:00 Zajęcia dla młodzieży (13 – 15 lat)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Brzostek do skorzystania z przygotowanej oferty. Zajęcia odbywać się będą w sali na pierwszym piętrze w hali sportowej. Prosimy o przyniesienie ze sobą ręcznika, butów sportowych oraz wody. Poniżej cennik wejść i karnetów.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ GMIN ZAPRZYJAŹNIONYCH

W ostatnią sobotę października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku zorganizował Turniej Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych. W turnieju oprócz gospodarzy, na Hali Widowiskowo – Sportowej w Brzostku mięliśmy przyjemność gościć drużyny: Zmęczeni Zwycięstwem, Dinozaury Głobikowa oraz Sokół Dobrków.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a o kolejności rozgrywanych meczy decydowało losowanie, które zostało przeprowadzone na kilka minut przed pierwszym spotkaniem. Od samego początku można było zauważyć bardzo wysoki poziom prezentowany przez poszczególne teamy. W pierwszej kolejce spotkań drużyna OSiR Brzostek zmierzyła się z ekipą Dinozaury Głobikowa. Mecz stał na bardzo wysokim sportowym poziomie, ale ostatecznie to drużyna z Głobikowej mogła cieszyć się ze zwycięstwa 2:1. W równolegle toczonym pojedynku drużyna Sokoła Dobrków uległa Zmęczonym Zwycięstwem 2:0. Po krótkiej przerwie na odpoczynek drużyny przystąpiły do drugiej kolejki gier. W niej drużyna OSiR Brzostek podejmowała zespół Zmęczeni Zwycięstwem. Pomimo ogromnej woli walki gospodarze ulegli przeciwnikom 0:2  Drugie spotkanie to pojedynek Sokoła Dobrków z Dinozaurami Głobikowa. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy z Głobikowej, pokonując rywali 2:0. Po zakończeniu kolejki organizatorzy zarządzili dłuższą przerwę, w trakcie której zaprosili wszystkich zawodników na wspólne grillowanie, które było świetną okazją do zjedzenia kiełbaski i wymiany swoich doświadczeń z innymi uczestnikami. Wypoczęci i z pełnymi brzuchami zawodnicy przystąpili do decydującej kolejki gier. Drużyna OSiR Brzostek podejmowała Sokół Dobrków, natomiast Zmęczeni Zwycięstwem rywalizowali z Dinozaurami Głobikowa. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0, drugi zaś padł łupem Zmęczonych Zwycięstwem, w takim samym stosunku setów. Po krótkiej przerwie i podliczeniu zdobytych punktów, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 1. Zmęczeni Zwycięstwem
 2. Dinozaury Głobikowa
 3. OSiR Brzostek
 4. Sokół Dobrków

Na zakończenie, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom. Poza tym z każdej drużyny wybrany został najlepszy zawodnik turnieju. W teamie Zmęczeni Zwycięstwem była to Aleksandra Wałaszek – jedyna kobieta biorąca udział w naszym turnieju, w drużynie Dinozaury Głobikowa – Patryk Gruszka, wśród zawodników gospodarzy wybrany został Marcin Kolbusz, a w drużynie Sokół Dobrków – Sebastian Mroczek. Turniej Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych swoim patronatem objął Burmistrz Brzostku Pan Wojciech Staniszewski. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Józef Chochorowski oraz Stanisław Jacher, znajdujący się w wykazie sędziów Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach bardzo dziękujemy, triumfatorom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach organizowanych przez brzostecki OSiR.

Szczegółowe wyniki:

OSiR Brzostek – Sokół Dobrków 2:0 (25:18, 25:20)

Zmęczeni Zwycięstwem – Dinozaury Głobikowa 2:0 (25:18, 15:13)

Dinozaury Głobikowa – Sokół Dobrków 2:0 (25:17, 25:22)

OSiR Brzostek – Zmęczeni Zwycięstwem 0:2 (16:25, 14:25)

Sokół Dobrków – Zmęczeni Zwycięstwem 0:2 (9:25, 13:25)

OSiR Brzostek – Dinozaury Głobikowa 1:2 (25:23, 19:25, 15:17)

Zobacz galerię!

Kliknij w miniaturę by powiększyć

 

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2383976965189712

 

IV GRAND PRIX GMINY BRZOSTEK BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU ZAKOŃCZONE

Za nami IV Grand Prix Gminy Brzostek w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Brzostku. Biegi jak zawsze odbyły się na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku.

Łącznie udział wzięło 142 uczniów, którzy mieli do pokonania dystans od 300 do 800 metrów. Tegoroczne biegi odbyły się już tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał kierownik OSiR-u Pan Andrzej Piękoś. Na początek biegali najmłodsi czyli uczniowie klas 1-3. Następnie startowali starsi zawodnicy – uczniowie klas 4-6, którzy biegali już na dłuższym dystansie – 600 m. Najstarsi uczniowie klas 7-8 mieli do pokonania 600 m (dziewczyny) i 800 m (chłopcy). Trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo zacięta, chociaż na twarzach zawodników nietrudno było dostrzec uśmiech. Uczniowie kibicowali sobie wzajemnie i zagrzewali się do walki. Na najlepszą szóstkę w każdej kategorii czekały pamiątkowe dyplomy, medale a dla najlepszych puchary, którymi młodych sportowców z radością dekorował kierownika OSiR-u Andrzeja Piękoś. Puchary również otrzymały najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej. Impreza nie mogłaby odbyć się bez pomocy kilku osób (Bartłomiej Ziaja, Marzena Sołtys, Karolina Zegarowska, Julianna Wojdyła) dzięki którym zawody przebiegły sprawnie za co serdecznie dziękujemy. Gratulujemy zarówno zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych, jak i wszystkim uczestnikom biegów.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KAT. KLASY I – III SP DZIEWCZĄT (startowały 23 zawodniczki)

Julita Bilkowska (SP Brzostek)

Aniela Dec (SP Kamienica Górna)

Patrycja Sztorc (SP Kamienica Dolna)

Katarzyna Gąsior (SP Grudna Górna)

Żmudzka Dobrosława (SP Brzostek)

Nykiel Maria (SP Brzostek)

KAT. KLASY I – III SP CHŁOPCÓW (startowało 25 zawodników)

Rozwadowski Mateusz (SP Brzostek)

Jędrzejczyk Piotr (SP Siedliska – Bogusz)

Szweda Antoni (SP Brzostek)

Cabaj Szymon (SP Brzostek)

Nykiel Witold (SP Kamienica Dolna)

Bożek Marcin (SP Brzostek)

KAT. KLASY IV – VI SP DZIEWCZĄT (startowały 26 zawodniczki)

Zygmunt Vanessa (SP Grudna Górna)

Wołowiec Patrycja (SP Brzostek)

Mroczek Klaudia (SP Przeczyca)

Bułak Karolina (SP Smarżowa)

Pietrzycka Wiktoria (SP Grudna Górna)

Kocaba Ewa (SP Grudna Górna)

KAT. KLASY IV – VI SP CHŁOPCÓW (startowało 24 zawodników)

Kolman Wiktor (SP Brzostek)

Różański Patryk (SP Grudna Górna)

Kopera Bartłomiej (SP Nawsie Brzosteckie)

Kawalec Jan (SP Brzostek)

Bożek Jakub (SP Brzostek)

Szela Kacper (SP Siedliska – Bogusz)

KAT. KLASA VII – VIII SP DZIEWCZĄT (startowały 20 zawodniczki)

Nawracaj Martyna (SP Brzostek)

Czyż Kinga (SP Siedliska – Bogusz)

Wołowiec Martyna (SP Nawsie Brzosteckie)

Podgórska Martyna (SP Kamienica Górna)

Szela Zuzanna (SP Smarżowa)

Wołowiec Magdalena (SP Kamienica Górna)

KAT. KLASA VII – VIII SP CHŁOPCÓW (startowało 24 zawodników)

Buczek Daniel (SP Brzostek)

Barys Dawid (SP Grudna Górna)

Chmura Miłosz (SP Grudna Górna)

Szela Jacek (SP Siedliska – Bogusz)

Augustyn Wiktor (SP Grudna Górna)

Stec Mateusz (SP Brzostek)

KLASYFIKACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

SP Brzostek – (198 pkt.)

SP Grudna Górna – (143 pkt.)

SP Kamienica Górna – (98 pkt.)

SP Siedliska – Bogusz – (86 pkt.)

SP Kamienica Dolna – (85 pkt.)

SP Smarżowa – (69 pkt.)

SP Nawsie Brzosteckie – (37 pkt.)

SP Przeczyca – (26 pkt.)

SP Gorzejowa – (13 pkt.)

Zobacz galerię!

Kliknij w miniaturę by powiększyć

 

 

IV RAJD ROWEROWY „DOOKOŁA GÓRY LIWOCZ” ZA NAMI

W pierwsza sobotę września miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli spod parkingu przy Hali Sportowej po raz kolejny na trasę rajdu, która przebiegała przez Brzostek, Skurową, Błażkową, Dębową, Czermną, Jabłonicę, Lipnice Dolną, Wróblową, Ujazd.

Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu jakim jest jazda na rowerze oraz prezentowanie ciekawych zakątków Pogórza Ciężkowickiego. Trasa tegorocznego rajdu liczyła blisko 40 kilometrów. Jednym z przystanków na trasie była miejscowość Czermna, gdzie znajduje się  zabytkowy kościół pod wezwaniem Świętego Marcina z Tours. Podczas wędrówki z przewodnikiem można było dowiedzieć się wielu ciekawostek z historii kościoła.

Po zwiedzaniu i krótkim odpoczynku peleton wyruszył w dalszą podróż dookoła góry Liwocz. W Błażkowej część rowerzystów odłączyła się od grupy by dalszą trasę przejechać drogami polnymi oraz mostem pontonowym do mety rajdu.

Gdy wszyscy uczestnicy dotarli pod hale sportową na rowerzystów czekała przepyszna kiełbaska z grilla, ciepłe i zimne napoje. Podczas wspólnego grillowania nie zabrakło rozmów, wspomnień z ubiegłych edycji i dzielenia się doświadczeniami. Jak co roku podczas rajdu została przeprowadzona loteria fantowa, na której rozlosowano nagrody dla wszystkich uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili przyłączyć się do nas i po raz czwarty spędzić aktywnie wrześniową sobotę.

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2344775915776484&__xts__%5B0%5D=68.ARBBlHtU5i8kISIs6Hp7vth-P0zkCgkR8y4-ZQ4Xx5mopTI9pEBv2GXN7nvpcVFZyRurhxfOfBuawIrNEoMyOpozsZxTpgGjype0O-m3uP5wrdl0yxXbgkRV3ESHfceqXg3r4EQzzm5FYOMntWrtAcKAqOVaJZ18eGFh0iGMdtWKNP47ZFn2qWkKiYjF9AQ7i374rYxubnTpfMi7hSl8872wK1KHZNBJyAj8ixraoUM40zaS6VHaB3l4TkCi-FsH53txz_ExZCMUeRlFI-mcFa7WoSk3eUHyV9MaeAezEVg1WHNnZiWQsuaqK1vKTrRb12DpBWkzzoHoV5UfFg5hFAIxzu__9yLbmqL1N84DSpPE5eYi226q1W_xRAsGSTYPHQqRtO5h8HpF_JDd3eXDLHuizWmteNOnoC3xKAgcPnW1O_Cuj59jzhoirHEalh4chQuDrroWsfhXBPQUUfeaCzKnpQ&__tn__=-UC-R

IX MISTRZOSTWA PAR DEBLOWYCH TENISA ZIEMNEGO GMINY BRZOSTEK 2019

Za nami IX Mistrzostwa Par Deblowych Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2019. Do organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku Mistrzostw zgłosiło się 6 par.

W drodze losowania zostały one podzielone na 2 grupy, w grupie A znaleźli się: D. Mróz/J. Piątkiewicz, A. Rams/Sz. Nowicki oraz M. Juszkiewicz/S. Górka, w grupie B natomiast zagrały duety: M. Szybist/P. Styczyński, S. Rams/M. Nosal, a także M. Kawalec/zawodnik anonimowy. Walka w grupach toczyła się systemem każdy z każdym, a do kolejnej fazy, półfinałów, awansowały po dwie najlepsze drużyny. Po fazie grupowej duety łączyły się ze sobą „na krzyż” tworząc pary półfinałowe. O miejsce w wielkim finale jako pierwsi bój stoczyli D. Mróz/J. Piątkiewicz – S. Rams/M. Nosal. Po zaciętej walce, o zwycięstwie pary Mróz/Piątkiewicz zdecydował super tie – break, w którym to pokonali rywali 10:4. Ostatecznie wygrali spotkanie 2:1 i sprawiając małą niespodziankę zameldowali się w wielkim finale. Drugą parę półfinałową tworzyli A. Rams/Sz. Nowicki oraz M. Szybist/P. Styczyński. Pomimo dużej woli walki oraz ambicji para Rams/Nowicki uległa swoim rywalom 2:0. W piątek 30.08.2019 r. nadszedł czas najważniejszych rozstrzygnięć. Punktualnie o godz. 18:00 do walki o 3 miejsce stanęli naprzeciwko siebie duety S. Rams/M. Nosal oraz A. Rams/Sz. Nowicki. Smaczku całemu spotkaniu nadawał fakt, iż po przeciwnych stronach siatki stanęli ojciec i syn. Ostatecznie, w pojedynku górą był ojciec i to właśnie duet S. Rams/M. Nosal zajął 3 miejsce w tegorocznych Mistrzostwach, zwyciężając 2:0. Nie opadły jeszcze emocje związane z meczem o 3 miejsce, a już o godz. 19:30 do walki o ostateczny triumf stanęły pary D. Mróz/ J. Piątkiewicz oraz M. Szybist/ P. Styczyński. Warto dodać, że duet Szybist/Styczyński to finaliści tegorocznych zmagań w ALTZGB. Wydawało się więc, że są oni zdecydowanym faworytem do ostatecznego zwycięstwa. Pomimo, iż duet Mróz/Piątkiewicz tanio skóry nie sprzedał, ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. M. Szybist/ P. Styczyński odnieśli kolejne zwycięstwo (2:0) w tych Mistrzostwach i to oni mogli wznieść w górę ręce w geście triumfu. Po zakończonym meczu finałowym Kierownik OSiR Brzostek, Andrzej Piękoś wręczył nagrody zwycięzcą oraz pamiątkowe dyplomy każdemu uczestnikowi tegorocznych rozgrywek.

Wyniki:

GR. A

 1. Mróz / J. Piątkiewicz – A. Rams / Sz. Nowicki 2:1 (4:6,6:2,10:7)
 2. Juszkiewicz / S. Górka – D. Mróz / J. Piątkiewicz 0:2 (3:6,2:6)
 3. Juszkiewicz / S. Górka – A. Rams / Sz. Nowicki 1:2 (6:4,2:6,10:8)

GR. B

 1. Kawalec/ zawodnik anonimowy – S. Rams/ M. Nosal 0:2 (0:6,1:6)
 2. Kawalec/ zawodnik anonimowy – P. Styczyński/ M. Szybist 0:2 (2:6,2:6)
 3. Rams/ M. Nosal – P. Styczyński/ M. Szybist 0:2 (5:7,2:6)

PÓŁFINAŁY

Mróz / J. Piątkiewicz – S. Rams/ M. Nosal 2:1 (5:7,6:3,10:4)

Styczyński/ M. Szybist – A. Rams / Sz. Nowicki 2:0 (6:2.6:3)

Mecz o 3 miejsce

Rams/ M. Nosal – A. Rams / Sz. Nowicki 2:0 (1:6,6:7)

Finał

Mróz / J. Piątkiewicz – P. Styczyński/ M. Szybist 2:0 (6:1,.6:3)

Klasyfikacja końcowa

1.P. Styczyński/ M. Szybist

2. D. Mróz / J. Piątkiewicz

3. S. Rams/ M. Nosal

4. A. Rams / Sz. Nowicki

5/6 M. Kawalec/ zawodnik anonimowy

5/6 M. Juszkiewicz / S. Górka

Zobacz galerię!

Kliknij w miniaturę by powiększyć

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/Orlik-Brzostek-365181770295177/photos/?tab=album&album_id=1792824877530852&__xts__%5B0%5D=68.ARAEilZzfQRmmIN6I5KaXji9qs9fe8DlCRwE1x7blR6ZiImZA6cWwFZ8gZXUAPbWjQRcoY8zu5IvxZ1PhWVEl6CX4w28IHRmuEdJrOQgKmtzuWyVJ59Olbt4LyVGZF2UvBKv4R5VsjzPL1pC2jwMqy9nSERFK83J_m77VJy-dmnySn2APQ8P1XU_aXmfixQbMW3jO8ZnWXg59X_8y6QVLesoI07w6Izixh3Z5Bul6f5ll5_Bqgb0-VQnAtAFjiuK-Sravmz8JzOtvkY9Sf9361yHfnYfxGRU_0jzDBlk5XQUvnjAuP2BhJ0WIbX7gbzHhfZst43cdK2lw97_6DBmG903L1wp7sppkDd3-34YTdaM6RLhUaXrNjR3x17SillezYKi4OkZxAs4LOwOIAC25ioAzEdyQnZc8TlnQpbP4wzCo7SPnBJS1genlmQqct2nPyAoeCY_wIEEc6hW8hNX&__tn__=-UC-R

https://www.facebook.com/pg/Orlik-Brzostek-365181770295177/photos/?tab=album&album_id=1794131437400196&__tn__=-UC-R

 

 

PODSUMOWANIE GRAND PRIX W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Już po raz drugi na boisku siatkarskim OSiR w Brzostku odbyło się Grand Prix w Siatkówce Plażowej. W tegorocznej edycji organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku uczestniczyło 6 par z terenu gminy jak również spoza gminy (Dębica, Krosno).

Pomimo kapryśnej pogody (opady deszczu) tego dnia, humory wszystkim dopisywały. Turniej został rozegrany systemem grupowym „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Po zaciętym pojedynku o trzecie miejsce na najniższym stopniu podium stanęła para Płocic K./Kranc A. wygrywając z parą Golec Sz./Kalita J. W finale spotkały się pary Słowik K./Ciurkot J. oraz Kozubal W./Krzanowski G. Od początku pewnie para Kozubal W./Krzanowski. G wypracowała sobie przewagę, której nie oddali do końca spotkania. Po ostatnim punkcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Po meczu finałowym najlepsze pary otrzymały pamiątkowe statuetki i medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał kierownik OSiR–u Andrzej Piękoś. Mamy nadzieję, że za rok turniej również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do zobaczenia za rok !

Grupa A

Słowik K. / Ciurkot J. – Golec Sz. / Kalita J.                                    21:9

Golec Sz. / Kalita J. – Krawiec W. / Barys J.                                21:15

Krawiec W. /Barys J. – Słowik K. / Ciurkot J.                               13:21

Grupa B

Mroczkowski P. / Bik Ł .- Płocic K. / Kranc A.                               17:21

Płocic K. / Kranc A. – Kozubal W. / Krzanowski G.                        11:21

Kozubal W. / Krzanowski G. – Mroczkowski P. / Bik Ł.                 21:12

Półfinał I

Słowik K. / Ciurkot J. – Płocic K. / Kranc A.                                   21:7

Półfinał II

Golec Sz. / Kalita J. – Kozubal W. / Krzanowski G.                        8:21

Mecz o 5 miejsce

Krawiec W. / Barys J. – Mroczkowski P. / Bik Ł.                          14:21

Mecz o 3 Miejsce

Golec Sz. / Kalita J.-  Płocic K. / Kranc A.                                      15:21

Finał

Słowik K. / Ciurkot J. – Kozubal W. / Krzanowski G.                     0:2 (17:21, 14:21)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Kozubal W. / Krzanowski G.
 2. Słowik K. / Ciurkot J.
 3. Płocic K. / Kranc A.
 4. Golec Sz. / Kalita J.
 5. Mroczkowski P. / Bik Ł.
 6. Krawiec W. / Barys J.

Zobacz galerię!

Kliknij w miniaturę by powiększyć

Więcej zdjęć na:

 

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2334321616821914