|||

III OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY BRZOSTEK W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

Jak co roku, początkiem lutego w piątkowy wieczór w Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Gminy Brzostek w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, których organizatorem był OSiR w Brzostku oraz Gmina Brzostek. Patronat medialny nad konkursem objęło Trendy Radio i TV Brzostek, a sponsorem został sklep Top Odżywki z Jasła.

Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła rekordową liczbę zawodników (24), którzy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych (Junior od 16 – 23 lat, Senior I od 24 lat i starsi o wadze do 85 kg, Senior II od 24 lat i starsi o wadze powyżej 85 kg). Zawody w Brzostku z roku na rok rozrastają się i zgłasza się coraz więcej zawodników. Nie inaczej było w tym roku. Na brzosteckie mistrzostwa przybyły takie sławy tej dyscypliny sportu jak Marcin Dulko (Mistrza Świata WUAP w kat do 82,5 kg, wicemistrzostwo  Europy WUAP w TS,WL RAW & EQ), czy Patryk Wójcik (Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz I miejsce w Pucharze Świata WRPF w swojej kategorii. Swoim wynikiem ustanowił rekord świata w Federacji WUAP 112, 5 kg). Od godziny 18:00 rozpoczęło się ważenie zawodników, zaś po jego zakończeniu odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Głównym sędzią zawodów był Dariusz Legutko – Mistrz Polski Federacji IPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc z 2016 roku. Każdy z uczestników konkursu wykonywał trzy próby, które później były przeliczane w formule Wilks’a. O klasyfikacji końcowej w każdej z kategorii decydowało wyciśnięcie największego ciężaru. Każdy wyciśnięty ciężar odpowiednio do wagi został przeliczony na ilość punktów według Formuły Wilks’a. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii Junior  od 16 – 23 lat, a później ruszyła walka w kategorii Senior I i Senior II. W kategorii Junior wygrał Gęsiak Piotr podnosząc 167,5 kg. Drugie miejsce zajął Wierzgacz Sebastian  z Jasła, który wycisnął 150 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Wójcik Patryk (Tarnów), który był najlżejszym zawodnikiem uczestniczącym w Mistrzostwach we wszystkich kategoriach wiekowych. Przy tak małej wadze Patrykowi udało się wycisnąć 112,5 kg.

W kategorii Senior I zawodnicy walczyli z ciężarami powyżej 130 kg. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Dulko Marcin wyciskając 185 kg w trzeciej próbie. Wynik Marcina jest najwyższym rezultatem jaki podniesiono podczas wszystkich edycji konkursu. Drugie miejsce wywalczył Szarek Przemysław, który wycisnął 170 kg. Brązowy medal wywalczył Zieliński Marcin, który wycisnął ciężar o wadze 135 kg.

W kategorii Senior II pierwsze miejsce wywalczył Kandefer Piotr, który wycisnął 180 kg. Tyle samo wycisnął Dubiel Paweł, ale ze względu na większą wagę ciała (2,8 kg) miał gorszy przelicznik w formule Wilks’a i musiał się zadowolić drugim miejscem. Trzecie miejscy wywalczył Wełna Dawid z Krakowa.

Po zakończeniu rywalizacji Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Sas wręczyli za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach: puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział oraz wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji zawodów, bez których ta impreza nie mogła dojść do skutku.

Klasyfikacja końcowa:

KATEGORIA JUNIOR OPEN

1.Gęsiak Piotr – waga 102,8 kg-wynik 167,5 kg – 100,85 pkt. Wilks’a

2.Wierzgacz Sebastian (Jasło) – waga 82,5 kg- wynik 150 kg – 100,48 pkt. Wilks’a

3.Wójcik Patryk (Tarnów) – waga 60,8 kg – wynik 112,5 kg – 94,80 pkt. Wilks’a

4.Bartosz Adrian (Januszkowice) – waga 101,7 kg – wynik 140 kg – 84,64 pkt. Wilks’a

5.Fornal Hubert (Bieździadka) – waga 85,0 kg – wynik 125 kg – 82,28 pkt. Wilks’a

6.Dzierwa Daniel (Jodłowa) – waga 80,8 kg – wynik 120 kg – 81,42 pkt. Wilks’a

7.Boroń Kamil (Wola Brzostecka) – waga 71,2 kg – wynik 110 kg – 81,37 pkt. Wilks’a

8.Wojnar Dominik (Święcany) – waga 75,2 kg – wynik 112,5 kg – 80,01 pkt. Wilks’a

9.Sokołowski Jakub (Jasło) – waga 81,1 kg – wynik 112,5 kg – 76,15 pkt. Wilks’a

10.Pancerz Karol (Jodłowa) – waga 69,8kg – wynik 100 kg – 75,1 pkt. Wilks’a

11.Pacura Jakub (KLK) – waga 70,4 kg – wynik 100 kg – 74,61 pkt. Wilks’a

12.Ogrodnik Grzegorz (Nawsie Brzosteckie) – waga 66,3 kg- wynik 92,5 kg – 72,36 pkt. Wilks’a

13.Stanek Paweł (Bączałka) – waga 75,9 kg – wynik 100 kg – 70,67 pkt.Wilks’a

14.Woźniak Maciej (Głęboka) – waga 78,0 kg- wynik 100 kg – 69,39 pkt. Wilks’a

KAT.SENIOR II – WAGA DO 85 KG

1.Dulko Marcin (Bytom) – waga 82,9 – wynik 185 kg – 123,58 pkt. Wilks’a

2.Szarek Przemysław (Iwonicz Zdrój) – waga 81,8 – wynik 170 kg – 114,47 pkt. Wilks’a

3.Zieliński Marcin (Nowy Sącz) – waga 84,0 kg – wynik 135 kg – 89,47 pkt. Wilks’a

KATEGORIA SENIOR II O POWYŻEJ 85 KG

1.Kandefer Piotr (Kraków) – waga 88,7 kg – wynik 180 kg – 115,77 pkt. Wilks’a

2.Dubiel Paweł (Jasło) – waga 91,5kg – wynik 180 kg – 113,95 pkt. Wilks’a

3.Wełna Dawid (Kraków) – waga 92,3 kg- wynik 175 kg – 110,33 pkt. Wilks’a

4.Zieliński Andrzej (Nowy Sącz) – waga 92,1 kg – wynik170 kg – 107,28 pkt.Wilks’a

5.Konieczny Piotr (Nowy Sącz) – waga 104,5 kg-wynik 175 kg – 104,75 pkt. Wilks’a

6.Woźniak Kamil (Głęboka) – waga92,1kg – wynik 160 kg – 100,97 pkt. Wilks’a

7.Serafin Bartłomiej (Jodłowa) – waga 99,7 kg – wynik 140 kg – 85,30 pkt. Wilks’a