||

IV MISTRZOSTWA GMINY BRZOSTEK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ ZA NAMI

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa udało się zorganizować IV Mistrzostwa Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej.

Wszystko zostało przygotowane w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS (wyłączeniem zwyczajowego ceremoniału boiskowego oraz zapewnieniem środków dezynfekcyjnych). Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Sołectwo Zawadka Brzostecka. W turniej wzięła udział rekordowa liczba par (10) z terenu gminy. Już w pierwszych pojedynkach widać było, że każdej parze zależy na zwycięstwie. Zawodnicy dawali z siebie wszystko. Do sporej niespodzianki doszło już w drugiej serii spotkań, gdzie ubiegłoroczni zwycięzcy Mroczkowski P./Bik Ł. po zaciętym pojedynku przegrali z braćmi Sobczyk. Wiadomo już było, że mistrzowie z ubiegłego roku nie obronią tytułu.  W ich ślady poszli również srebrni medaliści zeszłorocznych rozgrywek (Lisak Ł./Lisak K.), którzy musieli uznać wyższość debiutującej pary (Szymański K./Łukasik K.). W decydującym o zwycięstwie starciu spotkały się pary Szymański K./Łukasik K. i Sobczyk D./Sobczyk M. Finał został rozegrany do dwóch wygranych setów. Na początku pierwszego seta para Sobczyk D./Sobczyk M.  wypracowała sobie przewagę, której nie oddali do końca. Gorąco zrobiło się w końcówce drugiej partii, gdy bracia Sobczyk, którzy wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, nagle zaczęli trwonić wypracowaną wcześniej kilku punktową przewagę. Rywale zdołali doprowadzić do gry na przewagi i dopiero po trzeciej piłce meczowej para Sobczyk D./Sobczyk M. mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce zagrały pary Lisak Ł./Lisak K. oraz Lisak D./Dziedzic Sz. Również i to spotkanie przyniosło wiele emocji, a o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli bracia Lisak, którzy wygrali 15:11 i mogli świętować zdobycie trzeciego miejsca. Po meczu finałowym najlepsze pary otrzymały pamiątkowe statuetki i medale. Nagrody wręczał burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, kierownik OSiR–u Andrzej Piękoś oraz sołtys Zawadki Brzosteckiej – Marcin Sas. Oprócz nagród dla najlepszych par została przyznana również nagroda fair play ufundowana przez sołtysa Marcina Sasa. W tym roku otrzymała ją para Ziaja B./Szwed G. Cały turniej przebiegł w miłej atmosferze, słoneczna pogoda sprzyjała rozgrywkom, a licznie zgromadzeni kibice wraz z zawodnikami stworzyli fantastyczne widowisko. Gratulujemy zwycięzcą, a pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok !