|||

PODSUMOWANIE II BIEGU ULICZNEGO W BRZOSTKU

Za nami druga edycja Biegu Ulicznego w Brzostku. Tym razem w niedzielne popołudnie 17 czerwca o godzinie 16.00 honorowy starter, którym był Wojciech Staniszewski, burmistrz miasta Brzostek, dał znak i biegacze wyruszyli na trasę.

Tegoroczny bieg zorganizowany był dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Na bieg zapisało się ponad 100 zawodników, ale nie wszyscy stawili się na starcie. Na 5 kilometrową trasę wyruszyło 84 zawodników. Zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z trudnym ukształtowaniem trasy, ale także z pogodą. Tym razem było gorąco, więc organizatorzy postanowili utworzyć, aż trzy punkty z wodą co bardzo rzadko się zdarza na tak krótkim dystansie. Kibice w tym roku dopisali dopingując głośno zawodników na całej długości trasy tworząc niezapomniany klimat biegu. Zwycięzcą w kategorii OPEN został Bartłomiej Machowski (Machoney Team) z Szczepańcowej, który pokonał dystans w niespełna 19 minut. Trzecie miejsce zajął reprezentant gminy Brzostek Patryk Smoleń, który przez większą cześć dystansu prowadził, ale w końcówce zabrakło sił i ostatecznie rywalizację zakończył na najniższym stopniu podium. Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Kamila Czajka (ULKS Technik Trzcinica) z Bieździedzy, której zajęło to 21 minut. W klasyfikacji generalnej kobiet na drugim miejscu uplasowała się Julianna Wojdyła. Oprócz wysokich miejsc w klasyfikacji generalnej biegacze z gminy Brzostek zdominowali kategorie wiekowe. W kategorii K1 (do 30 lat) całe podium zajęły zawodniczki z gminy Brzostek. Zwyciężyła Bogumiła Kawalec, a  na drugim miejscu uplasowała się Paulina Wodzisz, zaś na trzecim miejscu Karolina Górka. W K2 (pow. 30 lat) zwyciężyła Katarzyna Kawalec na trzecim miejscu znalazła się Karolina Kawalec. W kategorii M 2  (19- 39 lat) na drugim miejscu bieg ukończył Dawid Czekaj, a na trzecim Paweł Smoleń (obaj z Brzostku). W kategorii powyżej 40 lat w swoim debiutanckim starcie na 3 miejscu znalazł się Zbigniew Machaj z Kamienicy Dolnej. W tegorocznej edycji nagrodzono również najstarszego (Czesław Furmanek – Jasło, Trzcinica) oraz najstarsza uczestniczkę (Anna Urbanik – Dębica) biegu. Na wszystkich biegaczy, którzy szczęśliwie dotarli do mety, czekały pamiątkowe medale, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali cenne nagrody. Po biegu odbyło się małe grillowanie, które było świetną okazją do zjedzenia kiełbaski i wymiany swoich wrażeń po biegu z innymi uczestnikami. Nie zabrakło także ciasta do kawy bo niedziela bez ciacha to nie niedziela. W czasie imprezy oprócz sportowych emocji można było obejrzeć wystawę pt.: „Ojcowie Niepodległości”, którą dostarczył IPN w Rzeszowie. Po krótkim odpoczynku najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe z rąk burmistrza Wojciecha Staniszewskiego oraz kierownika OSiR-u Andrzeja Piękosia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji drugiego w Brzostku biegu ulicznego – wolontariuszom, służbom mundurowym, firmom, instytucjom. Przede wszystkim jednak serdecznie dziękujemy zawodnikom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że bieg przyniósł Wam radość, miłe wspomnienia i satysfakcję z osiągniętych wyników. Po cichu liczymy, że to nie koniec tego typu wydarzeń na terenie naszej gminy.