Turniej piłki siatkowej z okazji święta niepodległości w Tarnowie

W poniedziałek 11 listopada siatkarska drużyna OSiR Brzostek wzięła udział w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości w Tarnowie. Rozgrywki organizowane były przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Poza naszymi młodymi siatkarzami wzięło w nich udział 10 zespołów. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra dwa mecze odpada z rozgrywek. Nasi siatkarze w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z niezwykle doświadczoną już drużyną Trybus Szymbark, zdobywcą ostatecznie III miejsca, której ulegli 2:0. Nie oznaczało to jednak końca turnieju. W drugim spotkaniu los, także nie oszczędził naszych zawodników, gdyż trafili na zespół SSPS Tarnów stawianych wśród faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Pomimo tego drużyna OSiR – u wcale nie zamierzała poddać się bez walki. Początek oraz środkowa faza seta należała zdecydowanie do naszych zawodników, którzy osiągnęli przewagę 16:12. Niestety kilka błędów oraz niedokładności spowodowało, że ostatecznie set zakończył się wynikiem 22:25. W drugim secie reprezentujący OSiR, młodzi siatkarze także nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Zaprezentowali kilka bardzo efektownych zagrań zarówno w ataku, jak i obronie. Ostatecznie ulegli jednak w takim samym stosunku jak w secie pierwszym. Pomimo dwóch porażek, zawodnicy schodzili z boiska z podniesionymi głowami. Turniej był kolejnym cennym doświadczeniem dla rozpoczynających dopiero przygodę z siatkówką zawodników (najmłodsza drużyna na turnieju), które z pewnością wkrótce zaprocentuje.