Search
Search Menu

SP JANUSZKOWICE ZWYCIĘZCAMI MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK POD PATRONATEM BURMISTRZA BRZOSTKU

W hali sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej po raz kolejny spotkały się reprezentacje szkół z gminy Brzostek, które rywalizowały w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek Pod Patronatem Burmistrza Brzostku Kat. SP KL. VI–VIII.

W organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku piłkarskich zmaganiach wzięły udział sześć szkół z terenu gminy. Od pierwszego gwizdka u każdej drużyny dało się zauważyć duże zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa. Emocje równie duże, jak na Mistrzostwach Świata w Katarze. Turniej został rozegrany systemem „ każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich 15 meczy z kompletem zwycięstw zakończyli reprezentanci szkoły podstawowej w Januszkowicach, którzy w tym dniu nie mieli sobie równych. Na drugim miejscu uplasowała się SP Grudna Górna, a na najniższym stopniu podium znalazła się brzostecka podstawówka. Po zakończeniu sportowych zmagań nadszedł czas na wręczenie nagród. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy, a miejsca 1-3 honorowane były okazałymi pucharami, dodatkowo zawodnicy zostali nagrodzeni medalami. W turnieju przyznano także nagrody indywidualne. Królem strzelców został Gabriel Orkisz z SP Grudnej Grudna, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Bebel Rafał z SP Grudnej Górnej. Wręczenia wszystkich nagród dokonał Kierownik OSiR Brzostek Andrzej Piękoś. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i sportowe współzawodnictwo. Gratuluję zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:

SP Siedliska Bogusz – SP Brzostek                         0:1

SP Januszkowice – SP Grudna Górna                      2:0

SP Gorzejowa – SP Smarżowa                                 0:2

SP Siedliska Bogusz – SP Grudna Górna                 0:2

SP Smarżowa – SP Brzostek                                     0:4

SP Januszkowice – SP Gorzejowa                            2:0

SP Smarżowa – SP Siedliska Bogusz                       0:1

SP Gorzejowa – SP Grudna Górna                           6:0

SP Januszkowice – SP Brzostek                                0:1

SP Siedliska Bogusz – SP Gorzejowa                      5:1

SP Smarżowa – SP Januszkowice                             1:4

SP Grudna Górna – SP Brzostek                              1:0

SP Siedliska Bogusz – SP Januszkowice                  0:3

SP Brzostek – SP Gorzejowa                                    7:1

SP Grudna Górna – SP Smarżowa                            5:0

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Januszkowice
 2. SP Grudna Górna
 3. SP Brzostek
 4. SP Siedliska – Bogusz
 5. SP Smarżowa
 6. SP Gorzejowa

Siatkarski sezon drużyny OSiR Brzostek rozpoczęty

W piątek, 11 listopada siatkarze OSiR Brzostek rozegrali swoje pierwsze mecze w tegorocznym sezonie. Zorganizowany przez Małopolskie TKKF turniej z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości liczył 8 drużyn, które na co dzień biorą udział w rozgrywkach ligowych. Zawody toczyły się „systemem brazylijskim” (do dwóch przegranych meczy). Drużyna OSiR po bardzo zaciętych spotkaniach zakończyła turniej z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami.

Turniej był doskonałym przetarciem przed startującą dwa tygodnie później kolejną edycją Pilźnieńskiej Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, do której zgłosiło się 11 drużyn.

W pierwszym spotkaniu drużyna OSiR Brzostek pokonała w bardzo dobrym stylu zespół „Team Jasło”, natomiast w drugim meczu musiała uznać wyższość drużyny „Jan nierdzewny” 3:1. Liga jednak jest bardzo długa i sporo meczy jeszcze przed naszymi siatkarzami.

Poza zmaganiami czysto sportowymi drużyna OSiR-u bardzo chętnie włącza się również w akcje charytatywne. W związku z tym w sobotę, 3 grudnia zawodnicy wzięli udział w charytatywnym turnieju siatkówki, którego głównym celem była pomoc ciężko choremu Konradowi. Siatkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, nie przegrywając bowiem żadnego meczu. Nie wyniki sportowe  jednak w tym dniu były najważniejsze.

Bez chwili wytchnienia, bo już w najbliższy piątek wracamy do zmagań w PGALPS, a rywalem drużyny OSiR Brzostek będzie ubiegłoroczny zwycięzca ligi, drużyna Prestige Okna.

VI GRAND PRIX GMINY BRZOSTEK BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU ZA NAMI

Za nami pierwsze zawody dla uczniów w Roku Szkolnym 2022/2023. VI Grand Prix Gminy Brzostek w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Brzostku.

Biegi jak zawsze odbyły się na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku. Łącznie udział wzięło 168 uczniów, którzy mieli do pokonania dystans od 250 do 800 metrów. Tak jak w roku ubiegłym niestety po raz kolejny pogoda spłatała nam figle pierwotnie impreza miała się odbyć pod we wrześniu (19.09) niestety kapryśna pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie zawodów wyznaczonym terminie. Na szczęście w nowym terminie (07.10.) pogoda dopisała i bez problemów można było przeprowadzić zawody. Biegi rozegrano w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał kierownik OSiR-u Pan Andrzej Piękoś. Na początek biegali najmłodsi czyli uczniowie klas 1-3. Następnie startowali starsi zawodnicy – uczniowie klas 4-6, którzy biegali już na dłuższym dystansie – 600 m. Najstarsi uczniowie klas 7-8 mieli do pokonania 600 m (dziewczyny) i 800 m (chłopcy). Trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo zacięta, chociaż na twarzach zawodników nietrudno było dostrzec uśmiech. Uczniowie kibicowali sobie wzajemnie i zagrzewali się do walki. Na najlepszą trójkę w każdej kategorii czekały pamiątkowe dyplomy, medale, a dla najlepszych drużyn puchary, którymi młodych sportowców z radością dekorował zastępca Burmistrza Brzostku Adam Kostrząb oraz kierownika OSiR-u Andrzeja Piękoś. Puchary również otrzymały najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy zarówno zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych, jak i wszystkim uczestnikom biegów.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KAT. KLASY I-III SP DZIEWCZĄT

1. Lena Papiernik (SP Przeczyca)

2. Zofia Syrek (SP Januszkowice)

3. Amelia Samborska (SP Gorzejowa)

KAT. KLASY I-III SP CHŁOPCÓW

1. Jan Orlow (SP Brzostek)

2.Patryk Sosnowski (SP Grudna Górna)

3. Wiktor Papiernik (SP Siedliska-Bogusz)

KAT. KLASY IV-VI SP DZIEWCZĄT

1. Dominika Kolman (SP Brzostek)

2. Wiktoria Łukowicz (SP Januszkowice)

3. Julia Piotrowska (SP Brzostek)

KAT. KLASY IV-VI SP CHŁOPCÓW

1.Tomasz Lampara (SP Januszkowice)

2. Mateusz Rozwadowski (SP Brzostek)

3. Kacper Baran (SP Przeczyca)

KAT. KLASA VII – VIII SP DZIEWCZĄT

1. Karolina Bułat (SP Smarżowa)

2. Anna Jedziniak (SP Kamienica Górna)

3. Aleksandra Kurcz (SP Siedliska–Bogusz)

KAT. KLASA VII – VIII SP CHŁOPCÓW

1. Kacper Szela (SP Siedliska-Bogusz)

2. Patryk Berek (SP Brzostek)

3. Gabriel Orkisz (SP Grudna Górna)

KLASYFIKACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 1. SP Brzostek – ( 42 pkt.)
 2. SP Januszkowice – (27 pkt.)
 3. SP Siedliska- Bogusz – ( 19 pkt.)
 4. SP Przeczyca – (15 pkt.)
 5. SP Grudna Górna – ( 13 pkt.)
 6. SP Gorzejowa  i SP Kamienica Górna – ( 10 pkt.)
 7. SP Smarżowa – ( 8 pkt.)
 8. SP Nawsie Brzosteckie – ( 0 pkt.)

XXVIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH – SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN ZA NAMI

Miasto Brzostek po raz drugi przystąpiło do XXVIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin, organizowanego w terminie od 13 września do 19 września 2022 r.

Głównym celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, a także potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych oraz pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej.

Organizatorem XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

XXVIII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH

W dniach 13-19. września 2022 r. Miasto Brzostek weźmie udział w XIV EUROPEJSKIM TYGODNIU SPORTU DLA WSZYSTKICH oraz XXVIII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN, których tegorocznym hasłem przewodnim będzie „Sport dla wszystkich – zdrowie dla każdego”

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców Gorlic, szczególnie tych, którzy nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia, a także wzmożenie motywacji osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu oraz integracji rodzin i społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Współzawodnictwo w turnieju polega na jak największym udziale mieszkańców Brzostku w aktywnościach sportowo-rekreacyjnych, najlepiej o charakterze masowym tj. wycieczki, rajdy, gry i zabawy, biegi, nordic walking, turnieje, wycieczki rowerowy itp., a także przeprowadzenia testu Coopera (12-minutowy bieg, marszobieg). O zajętym miejscu naszego miasta w klasyfikacji końcowej decydować będą elementy: 
– stosunek łącznej liczby startujących do ogólnej liczby mieszkańców 
– iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy przeprowadzono.

Możliwe zmiany w kalendarzu z przyczyn obiektywnych.

XII MISTRZOSTWA PAR DEBLOWYCH GMINY BRZOSTEK ZA NAMI

Za nami kolejna edycja Deblowych Mistrzostw Gminy Brzostek w tenisie ziemnym. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się trzy pary – S. Górka / M. Juszkiewicz, M. Szybist / J. Piątkiewicz oraz K. Kozioł / A. Zelik.

Zawodnicy po ustaleniach z organizatorami postanowili zagrać mecze „każdy z każdym”, po czym 2 najlepsze pary miały spotkać się w finale rozgrywek. Tak też się stało, mecz o zwycięstwo w Mistrzostwach odbył się we wtorek, 06.09.2022 r., a zmierzyły się w nim pary K. Kozioł / A. Zelik i M. Szybist / J. Piątkiewicz. Oznaczało to, że najniższe na podium miejsce przypadło parze S. Górka / M. Juszkiewicz. Mecz finały natomiast był bardzo zacięty, nie zabrakło w nim wielu ciekawych wymian i trzeba przyznać, że zawodnicy zostawili na korcie sporo sił, ambicji i serca. Ostatecznie w dwóch setach (6:2,6:4) lepszy okazał się duet M.Szybist / J. Piątkiewicz. Po zakończeniu rywalizacji Kierownik OSiR Brzostek wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz okazałe puchary.

Tym samym kolejna już tegoroczna impreza organizowana przez OSiR Brzostek przeszła do historii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję spotkać się za rok w jeszcze większym gronie. 

NOWY TERMIN WYCIECZKI ROWEROWEJ PO GMINIE BRZOSTEK

OSiR Brzostek serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek na wycieczkę rowerową. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Zapisy przyjmowane są w kasie OSiR Brzostek ul. M.N. Mysłowskiego 11, lub telefonicznie (014) 639 59 80 w godzinach otwarcia obiektu (ilość miejsc ograniczona, max 25 osób). Każdy z uczestników wycieczki zobowiązany jest posiadać rower, kask rowerowy, ekwipunek osobisty, nieletni – pisemna zgoda rodziców. Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat. Udziału młodszych uczestników w wycieczce tylko pod indywidualną opieką osób dorosłych. Organizator zapewnia: opiekę przewodnika, napoje.

Po zakończonej wycieczce dla wszystkich uczestników przewidziany jest grill oraz loteria fantowa.

Pliki do pobrania:

Amatorska Liga Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2022 zakończona.

W tegorocznej edycji udział wzięło 6 zawodników. W fazie wstępnej uczestnicy zagrali systemem „każdy z każdym”, a finał rozstrzygał się między zawodnikami, którzy po tej fazie zajęli dwa pierwsze miejsca.

Najlepszym zawodnikiem  w pierwszej fazie turnieju okazał się Dariusz Wójcik  , który bez straty seta uplasował się na pierwszym miejscu, a tuż za nim znalazł się Mateusz Szybist . W odbywającym się 26 sierpnia 2022 r. meczu finałowym zmierzyli się wiec Dariusz Wójcik   oraz Mateusz Szybist. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Mateusz Szybist pokonując Dariusza Wójcika 2:1 (6:2,5:7,6:0).

Po zakończeniu rozgrywek Kierownik OSiR Brzostek, Andrzej Piękoś dokonał wręczenia nagród oraz pamiątkowych pucharów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

Skip to content