Search
Search Menu

TEST COOPERA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku zaprasza na Test Coopera, który odbędzie się 26 września na Stadionie OSiR w Brzostku o godzinie 17:00. Udział w biegu jest bezpłatny. Test zostanie zorganizowany w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Test Coopera to 12-minutowa próba wysiłkowa, podczas której uczestnicy nieprzerwanie biegnąc starają się pokonać jak najdłuższy dystans. Na jego podstawie określa się kondycję fizyczną uczestnika testu w zależności od wieku i płci.

Przyjdź i sprawdź swoją kondycję oraz baw się dobrze. Dla wszystkich numer startowy, dyplom i woda.

Biuro oraz zapisy od godz. 16:30. Start o godz. 17:00.
Zapraszamy!

Pliki do pogrania:

XV Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich – XXIX STMiG 2023

W dniach 23 – 29 września odbędzie się XXIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2023, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Podobnie jak w latach ubiegłych gmina Brzostek zadeklarowała udział w tegorocznej edycji turnieju, której hasłem przewodnim jest „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Ogólnopolskim organizatorem XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Głównymi celami są:
Promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej.
Uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również osób niepełnosprawnych.
Rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzające do angażowania przy organizacji imprez jak największej liczby wolontariuszy.
Poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to ogólnopolskie wydarzenie. Nie tylko poprzez uczestnictwo, ale również organizację imprez turniejowych. Imprezą zaliczaną do klasyfikacji generalnej jest każde zorganizowane wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym lub turystycznym, będące formą aktywności ruchowej.

Poniżej prezentujemy listę wydarzeń, które odbywać będą się w/w terminie.

Szczegółowe informacje (regulamin itp.) http://federacja.com.pl/site2/stmig-2023.html

WAKACYJNY TURNIEJ PAR DEBLOWYCH W TENISIE ZIEMNYM GMINY BRZOSTEK 2023

W środę 23 sierpnia na Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko-Orlik 2012” w Brzostku odbyła się ostatnia impreza sportowa tegorocznych wakacji. Wakacyjny Turniej Par Deblowych w Tenisie Ziemnym Gminy Brzostek 2023 został zorganizowany w ramach „Wakacje z OSiR-em Brzostek 2023”.

Do turnieju zgłosiło się 4 pary. Niestety, z różnych względów, nie dotarła jedyna para. Turniej został rozegrany system „każdy z każdym”, a mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, które zaczynały się od stanu 2:2. Mecze stały na bardzo dobrym amatorskim poziomie. W ten gorący dzień zawodnicy zmagali się ze sobą i wysoką temperaturą. W takich warunkach wymagało to od nich wielkiego wysiłku i hartu ducha. W najciekawszym spotkaniu, które można uznać za finał turnieju para Mazur J./Durek M. pokonała faworytów turnieju Szybist M./Zelik A. 2:1. Na uwagę zasługują dwie panie, które dzielnie walczyły i nie raz w czasie wymian utarły nosa pozostałym graczom. Po zakończonym Turnieju zawodnicy z rąk Kierownika OSiR-u Brzostek Pana Andrzeja Piękosia otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękuję zawodnikom za walkę i grę fair-play do samego końca. Do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Szczegółowe wyniki:

Machnica M./ Winiarz E. – Szybist M./Zelik A. 0:2 (3:6, 3:6)

Szybist M./Zelik A. – Mazur J./Durek M. 1:2 (6:2, 3:6, 5:7)

Machnica M./ Winiarz E. – Mazur J./Durek M. 0:2 (2:6, 3:6)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Mazur J./Durek M.
  2. Szybist M./Zelik A.
  3. Machnica M./ Winiarz E.

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA Z WYCIECZKI W BIESZCZADY

W dniu 17 sierpnia br. w ramach „Wakacje 2023 z OSiR-em Brzostek” została zorganizowana kolejna wycieczka autokarowa. Tuż przed 7 rano uczestnicy wycieczki wyruszyli z parkingu spod hali sportowej w Brzostku w kierunku Bieszczad.

Pierwszym punktem na mapie podróży była stacja kolejowa w Uherce Mineralnej, gdzie czekały na nas drezyny rowerowe. Dzięki pracy mięśni naszych wysportowanych uczestników i skromnej pomocy opiekunów, drezyny z zawrotną prędkością poruszały się do przodu. Drezyny rowerowe to jedna z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów ostatnich lat. Rozpoczynając wycieczkę drezynami w Uhercach można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody jadąc w kierunku Ustrzyk Dolnych lub w kierunku Zagórza. My pojechaliśmy w tym właśnie kierunku, do miejscowości Jankowce. Kolejnym punktem wycieczki był rejs po Jeziorze Solińskim. Rejs statkiem spacerowym jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych nad Zalewem Solińskim. Trudno sobie wyobrazić wycieczkę w Bieszczady bez poznania walorów krajobrazowych „Bieszczadzkiego Morza”. W czasie trwania rejsu audio przewodnik przybliżał nam historię powstania jeziora, a my mogliśmy podziwiać urozmaiconą linię brzegową oraz najpiękniejsze i najdziksze zakątki „Bieszczadzkiego Morza”. Z głośnika dobiegały dźwięki piosenek związanych z Bieszczadami np. „Zielone wzgórza nad Soliną”- Wojciecha Gąssowskiego. Po rejsie była chwila na doładowanie baterii przy obiedzie oraz zakupienie pamiątek. Po przerwie kolejnym punktem wycieczki był spacer po Zaporze Solińskiej. Jej długość wynosi 664 m. Spiętrzone wody Sanu i Solinki tworzą piękne i malownicze jezioro z licznymi wysepkami i zatokami. Podziwialiśmy tam okoliczne krajobrazy z zielonymi wzgórzami oraz pływające tuż przy zaporze ryby. Zapora jest najwyższa w Polsce i ma 82 metry. Ostatnim punktem tego dnia był przejazd nowo powstałą kolejką gondolową nad zaporą wodną w Solinie, z której można było podziwiać panoramę Bieszczad i Jezioro Solińskie. Przejazd koleją gondolową dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Po podniebnej podróży udaliśmy się do autokaru, gdzie ruszyliśmy w drogę powrotną.  Zmęczeni, ale szczęśliwi oraz bogatsi w kolejne doświadczenia i wiedzę, bezpiecznie wróciliśmy do domów. Wycieczka była czasem mile spędzonym. Dostarczyła nam wielu atrakcji i wrażeń.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie bezpieczeństwa podczas podróży. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać do następnej wycieczki. A będzie na pewno, myślimy już nad tym, gdzie tym razem pojedziemy.

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2023 zakończony.

W pierwszej edycji turnieju udział wzięło 6 zawodników i 1 zawodniczka. W przeddzień rozgrywek odbyło się losowanie, w wyniku którego zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których mecze toczyły się systemem „każdy z każdym”. Rywalizację grupową zdominowali  bracia Wójcik. W grupie A zwycięzcą został Dariusz, natomiast w grupie B jego brat – Wojciech. Po meczach grupowych został rozegrany finał, w którym zwycięzcą okazał się Dariusz Wójcik pokonując Wojciecha Wójcika 2:0 (6:3,6:4).

Po zakończeniu rozgrywek Kierownik OSiR Brzostek, Andrzej Piękoś dokonał wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wakacyjnego Turnieju Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2023 i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

Szczegółowe wyniki:

J. Mazur  – D.  Wójcik                          0:2 (3:6,4:6)

M. Mechnica  – K. Salomon                 2:0 (6:3,6:4)

J. Mazur  – K. Salomon                        2:0 (6:3,6:3)

D.  Wójcik – M. Mechnica                   2:0 (6:3,6:3)

J. Mazur – M. Mechnica                        2:0 (6:4,6:3)

K. Salomon – D. Wójcik                       0:2 (3:6,3:6)

W. Wójcik  – K. Mazur                         2:0 (6:3,6:3)

M. Żydek –  K. Mazur                           2:0 (6:4,7:5)

M. Żydek – W. Wójcik                          1:2 (4:6,6:4,8:10)

Mecz o 3 miejsce

J. Mazur  – M. Żydek                             2:0 (6:4,7:5)

Finał:

D. Wójcik  – W. Wójcik                          2:0 (6:3,6:4)

WYJAZD NA BASEN DO DĘBICY

Środa, 09.08.2023 r. to kolejny dzień, w którym dzieci z terenu Gminy Brzostek miały okazję aktywnie spędzić czas na tegorocznych wakacjach. Po raz drugi bowiem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku zorganizował wyjazd na basen. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, tym razem, udaliśmy się  do dębickiego aquaparku. Wodne szaleństwa i zabawy były doskonałą okazją do integracji grupy oraz wspólnego relaksu. Po wyczerpującym czasie na basenie uczestnicy w jednej z dębickich restauracji uzupełnili stracone kalorie.

Informacja dotycząca wyjazdu w Bieszczady

Osoby, które nie dostarczyły oświadczeń dot. wyjazdu (formularz zgłoszeniowy) proszone są o dostarczenie ich wraz z opłatą do poniedziałku 14.08.2023 r.

Plan wycieczki w Bieszczady – 17.08.2023 r.

6:30 – Zbiórka pod Halą Widowiskowo Sportową w Brzostku

6:45 – Wyjazd spod Hali Widowiskowo Sportowej w Brzostku

9:45 – Drezyny (Uherce Mineralne)

12:00 – Rejs statkiem

14:00-14:50 – Przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie)

15:00 – Kolejka gondolowa

17:00 – wyjazd w drogę powrotną

20:00/21:00 – Planowany powrót

Rodziców/opiekunów prosi się o dopilnowanie, aby dzieci zabrały ze sobą:

– lekką odzież przeciwdeszczową

– czapkę z daszkiem

– pieniądze na obiad oraz drobne wydatki

– ważną legitymację szkolną

Ruszają zapisy do Wakacyjnego Turnieju Par Deblowych w Tenisie Ziemnym Gminy Brzostek 2023.

Zachęcamy wszystkich miłośników tenisa ziemnego do udziału w kolejnym turnieju organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Tym razem do rywalizacji zapraszamy duety.

Do pobrania:

Skip to content