Search
Search Menu

SPORTOWE MIKOŁAJKI

W połowie grudnia czeka nas maraton imprez sportowych przygotowanych z okazji „Mikołajek” organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Gminę Brzostek.

12 grudnia zostanie rozegrany Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek Pod Patronatem Burmistrza Brzostku w kategorii SP kl. III-V.

Pliki do pobrania:

13 grudnia to rywalizacji przystąpią uczniowie klas 6,7 i 8, którzy powalczą w Mikołajkowym Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek Pod Patronatem Burmistrza Brzostku w kategorii SP kl. VI-VIII.

Pliki do pobrania:

14 grudnia swoje umiejętności sprawdzą dziewczyny z szkół podstawowych w Mikołajkowym Turnieju
w Piłce Siatkowej Dziewcząt- Eliminacje Gminne do Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Pliki do pobrania:

„WALKA Z WIATRAKAMI”

Zostaliśmy wywołani do tablicy, więc odpowiadamy na artykuł, który został opublikowany w październikowym wydaniu „Wiadomości Brzosteckie” na temat braku porządku na terenie obiektu „orlik”.

Jest faktem niezaprzeczalnym, iż nadal może w mniejszym stopniu lecz nadal mają miejsce niewłaściwe zachowania polegające na śmieceniu czy też niszczeniu elementów infrastruktury obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzostek.

Ośrodek jest administratorem czterech obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Brzostek tj.: Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Mysłowskiego 11, Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Bosko – ORLIK 2012” przy ulicy Szkolna 13, Stadionu Sportowego OSiR Brzostek przy ulicy Okrągła 26 oraz Stadionu Piłkarskiego w Siedliskach Bogusz. W ośrodku pracują trzy sprzątaczki, które na bieżąco sprzątają obiekty każdego dnia od godziny 6:30 – 14:30 i jest oczywiste, że w godzinach porannych np. widownia „orlika” nie jest jeszcze posprzątana. Niestety widownia „orlika” jest poza ogrodzeniem boisk i jest narażona na ciągłe dewastacje w godzinach nocnych, kiedy to obiekt jest nieczynny. Monitoring obiektu niestety nie obejmuje skutecznie terenu widowni jedynie monitoruje budynek szatniowy i boiska. Jeżeli dewastacje, których naprawy są kosztowne będą nadal się powtarzać przebudowie ulegnie ogrodzenie aby kontrolować przebywanie osób na widowni.

Zastanawiające jest jednak to, że skoro są uwagi do porządku na terenie obiektu „orlika” to dlaczego zamieszczone jest zdjęcie kosza na terenie działki 858/8, która jest administrowana przez SP Brzostek, czyż brakło materiału zdjęciowego z naszego obiektu. Teren obiektu Kompleksu Boisk Sportowych położony jest na działce 858/6, który to kończy się na krawędzi chodnika tuż za widownią tego obiektu.

VII GRAND PRIX GMINY BRZOSTEK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU

W dniu 28 września br. na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku zostało rozegrane VII Grand Prix Gminy Brzostek w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Brzostku.

Impreza została rozegrane w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.Były to pierwsze zawody dla uczniów w Roku Szkolnym 2022/2023. Łącznie udział wzięło 131 uczniów, którzy mieli do pokonania dystans od 250 do 800 metrów. Biegi rozegrano w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał kierownik OSiR-u Pan Andrzej Piękoś. Na początek biegali najmłodsi czyli uczniowie klas 1-3. Następnie startowali starsi zawodnicy – uczniowie klas 4-6, którzy biegali już na dłuższym dystansie – 600 m. Najstarsi uczniowie klas 7-8 mieli do pokonania 600 m (dziewczyny) i 800 m (chłopcy). Trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo zacięta, chociaż na twarzach zawodników nietrudno było dostrzec uśmiech. Uczniowie kibicowali sobie wzajemnie i zagrzewali się do walki. Na najlepszą czwórkę w każdej kategorii czekały pamiątkowe dyplomy, medale, którymi młodych sportowców z radością dekorował kierownik OSiR-u Andrzeja Piękoś. Puchary również otrzymały najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy zarówno zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych, jak i wszystkim uczestnikom biegów.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KAT. KLASY I-III SP DZIEWCZĄT

1. Lena Papiernik (SP Przeczyca)

2. Maja Jędrzejczyk (SP Siedliska-Bogusz)

3. Zofia Syrek (SP Januszkowice)

4. Magdalena Gonet (SP Brzostek)

5. Viviana Piątek (SP Brzostek)

6. Julia Piękoś (SP Siedliska- Bogusz)

KAT. KLASY I-III SP CHŁOPCÓW

1. Maksymilian Grygiel (SP Brzostek)

2. Szymon Myśliwiec (SP Brzostek)

3. Fabian Lemek (SP Smarżowa)

4. Filip Łukowicz (SP Brzostek)

5. Leon Zegarowski (SP Januszkowice)

6. Kamil Panocha (SP Smarżowa)

KAT. KLASY IV-VI SP DZIEWCZĄT

1. Zuzanna Zygmunt (SP Smarżowa)

2. Marlena Szczur (SP Brzostek)

3. Patrycja Łukasik (SP Januszkowice)

4. Weronika Kudłacz (SP Smarżowa)

5. Eliza Markiewicz (SP Siedliska-Bogusz)

6. Julia Szpak (SP Przeczyca)

KAT. KLASY IV-VI SP CHŁOPCÓW

1. Kamil Fijołek (SP Brzostek)

2. Dawid Foryś (SP Januszkowice)

3. Kamil Stawarz (SP Przeczyca)

4. Bartłomiej Mazur (SP Siedliska-Bogusz)

5. Rafał Wojnar (SP Brzostek)

6. Filip Wołowiec (SP Brzostek)

KAT. KLASA VII – VIII SP DZIEWCZĄT

1. Sabina Kobak (SP Januszkowice)

2. Alicja Żurowska (SP Grudna Grudna)

3. Justyna Gwiżdż (SP Brzostek)

4. Katarzyna Gąsior (SP Grudna Górna)

5. Malwina Czerwińska (SP Brzostek)

6. Wiktoria Kordek (SP Brzostek)

KAT. KLASA VII – VIII SP CHŁOPCÓW

1. Szymon Caban (SP Brzostek)

2. Wojciech Szela (SP Siedliska- Bogusz)

3. Piotr Jędrzejczyk (SP Siedliska – Bogusz)

4. Kacper Baran (SP Przeczyca)

5. Kamil Augustyn (SP Grudna Górna)

6. Wojciech Golec (SP Przeczyca)

KLASYFIKACJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  1. SP Brzostek – (53 pkt.)
  2. SP Januszkowice – (24 pkt.)
  3. SP Siedliska- Bogusz – (22 pkt.)
  4. SP Przeczyca – (18 pkt.)
  5. SP Smarżowa – (16 pkt.)
  6. SP Grudna Górna – (11 pkt.)

TEST COOPERA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku zaprasza na Test Coopera, który odbędzie się 26 września na Stadionie OSiR w Brzostku o godzinie 17:00. Udział w biegu jest bezpłatny. Test zostanie zorganizowany w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Test Coopera to 12-minutowa próba wysiłkowa, podczas której uczestnicy nieprzerwanie biegnąc starają się pokonać jak najdłuższy dystans. Na jego podstawie określa się kondycję fizyczną uczestnika testu w zależności od wieku i płci.

Przyjdź i sprawdź swoją kondycję oraz baw się dobrze. Dla wszystkich numer startowy, dyplom i woda.

Biuro oraz zapisy od godz. 16:30. Start o godz. 17:00.
Zapraszamy!

Pliki do pogrania:

XV Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich – XXIX STMiG 2023

W dniach 23 – 29 września odbędzie się XXIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2023, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Podobnie jak w latach ubiegłych gmina Brzostek zadeklarowała udział w tegorocznej edycji turnieju, której hasłem przewodnim jest „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Ogólnopolskim organizatorem XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Głównymi celami są:
Promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej.
Uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również osób niepełnosprawnych.
Rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzające do angażowania przy organizacji imprez jak największej liczby wolontariuszy.
Poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to ogólnopolskie wydarzenie. Nie tylko poprzez uczestnictwo, ale również organizację imprez turniejowych. Imprezą zaliczaną do klasyfikacji generalnej jest każde zorganizowane wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym lub turystycznym, będące formą aktywności ruchowej.

Poniżej prezentujemy listę wydarzeń, które odbywać będą się w/w terminie.

Szczegółowe informacje (regulamin itp.) http://federacja.com.pl/site2/stmig-2023.html

WAKACYJNY TURNIEJ PAR DEBLOWYCH W TENISIE ZIEMNYM GMINY BRZOSTEK 2023

W środę 23 sierpnia na Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko-Orlik 2012” w Brzostku odbyła się ostatnia impreza sportowa tegorocznych wakacji. Wakacyjny Turniej Par Deblowych w Tenisie Ziemnym Gminy Brzostek 2023 został zorganizowany w ramach „Wakacje z OSiR-em Brzostek 2023”.

Do turnieju zgłosiło się 4 pary. Niestety, z różnych względów, nie dotarła jedyna para. Turniej został rozegrany system „każdy z każdym”, a mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, które zaczynały się od stanu 2:2. Mecze stały na bardzo dobrym amatorskim poziomie. W ten gorący dzień zawodnicy zmagali się ze sobą i wysoką temperaturą. W takich warunkach wymagało to od nich wielkiego wysiłku i hartu ducha. W najciekawszym spotkaniu, które można uznać za finał turnieju para Mazur J./Durek M. pokonała faworytów turnieju Szybist M./Zelik A. 2:1. Na uwagę zasługują dwie panie, które dzielnie walczyły i nie raz w czasie wymian utarły nosa pozostałym graczom. Po zakończonym Turnieju zawodnicy z rąk Kierownika OSiR-u Brzostek Pana Andrzeja Piękosia otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękuję zawodnikom za walkę i grę fair-play do samego końca. Do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Szczegółowe wyniki:

Machnica M./ Winiarz E. – Szybist M./Zelik A. 0:2 (3:6, 3:6)

Szybist M./Zelik A. – Mazur J./Durek M. 1:2 (6:2, 3:6, 5:7)

Machnica M./ Winiarz E. – Mazur J./Durek M. 0:2 (2:6, 3:6)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Mazur J./Durek M.
  2. Szybist M./Zelik A.
  3. Machnica M./ Winiarz E.
Skip to content