Stadion Sportowy OSiR w Brzostku przy ulicy Okrągłej 26

Charakterystyka obiektu:

Stadion Sportowy OSiR Brzostek położony w Brzostku przy ulicy Okrągłej 26 obiekt sportowo-rekreacyjny posiada:

a) płytę główną boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej o wymiarach pola gry 62 m x 100 m, wyposażona w dwie stałe stalowe bramki piłkarskie o wymiarach wys. 2,44 m x szer. 7,32 m, a wokół boiska okólna bieżnia lekkoatletyczna o długości 375 metrów i szerokości 5 metrów, mieszcząca 4 tory lekkoatletyczne do biegów. Na odcinku prostym 130 metrów od strony widowni dla publiczności szerokość bieżni wynosi 7,5 metra i mieści 6 torów lekkoatletycznych do sprintu. Nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej jest żużlowa wyposażona w krawężnik wewnętrzny i zewnętrzny. Za bramkami piłkarskimi z jednej strony usytuowana jest rzutnia do pchnięcia kulą natomiast z drugiej strony pojedyncza skocznia do skoku w dal. Od strony południowej znajduje się widownia dla publiczności konstrukcji betonowej, na której zainstalowano 606 krzesełek z tworzywa sztucznego a po przeciwnej stronie boiska usytuowane są dwa zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych każdy wyposażony w 10 krzesełek. Teren płyty boiska i bieżni jest zdrenowany sączkami drenarskimi w posypce z kruszywa płukanego.

b) płyta treningowa boiska piłkarskiego o wymiarach pola gry 45 m x 90 m. wyposażona dwie stałe stalowe bramki piłkarskie o wymiarach wys. 2,44 m x szer. 7,32 m .

d) pozostała infrastruktura rekreacyjna, którą stanowią: utwardzony plac rekreacyjny o powierzchni 366 m² i nawierzchni asfaltowej, przy którym usytuowana jest zadaszona o konstrukcji drewnianej na fundamencie betonowym scena o powierzchni około 57 m² oraz obok sceny znajduje się zadaszona o konstrukcji drewnianej wiata grillowa wyposażona w stoły i ławki do siedzenia.

e) budynek zaplecza socjalno – szatniowego zwierający również 25 miejsca noclegowe w pokojach gościnnych.

Teren stadionu to siedziba i działalność sekcji piłkarskiej LKS Brzostowianka.

Obiekt wykorzystywany może być również przez inne kluby sportowe do organizacji treningów i rozgrywek w piłce nożnej i lekkiejatletyce. Ponadto stadion sportowy to miejsce organizacji dużych imprez plenerowych dla mieszkańców gminy Brzostek.