|

5 EDYCJA ZIMOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ ZAKOŃCZONA

W niedzielę, 21.11.2021 r. w Hali Widowiskowo Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku odbyła się 5 edycja Zimowego Turnieju Piłki Siatkowej, który pierwotnie miał się odbyć końcem stycznia niestety z powodu sytuacji epidemicznej zawody zostały przełożone na listopad.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn – gospodarze turnieju – OSiR Brzostek, Drużyna Pierścienia, Faraon Team, Sokół Dobrków II (Propaint), Sokół Dobrków I, Logipack Tarnów. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” dwa sety od stanu 5:5. W przypadku remisu w setach mecz kończy się podziałem punktów. Każdy mecz był zacięty, żadna z ekip nie chciała odpuścić. Po rozegraniu 4 kolejek spotkań był już znany zwycięzca całego turnieju. Drużyna Faraon Team po czterech wygranych spotkaniach z kompletem punktów mogła cieszyć się ze zwycięstwa i na spokojnie przystąpić do ostatniego pojedynku. Przed ostatnią kolejką spotkań przyszedł czas na nieco dłuższą przerwę, w trakcie której zawodnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Z pełnymi brzuchami i nowymi siłami przystąpiliśmy do rozegrania ostatniej, rozstrzygającej kolejki spotkań, w której pozostałe pięć zespołów miało nadal szanse stanąć na podium. Po rozegraniu ostatniej akcji turnieju organizatorzy podliczyli wszystkie punkty zdobyte przez poszczególne drużyny, w celu ustalenia ostatecznej kolejności. Pierwsze miejsce wcześniej zapewnił sobie Faraon Team, drugie miejsce Drużyna Pierścienia, a brązowe medale zdobył pierwszy zespół z Dobrkowa. Po krótkiej przerwie wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a te które znalazły się na podium dodatkowo pamiątkowe medale. Na zwycięzców czekały także okazałe statuetki. Poza nagrodami zespołowymi dokonano także wyboru najlepszego zawodnika turnieju. Zarówno organizatorzy, jak i sędziowie niedzielnego turnieju postanowili nagrodzić jedyna kobietę grającą w turnieju, a była nią Ewa Motkowicz. Wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań dziękujemy za udział, gratulujemy wygranym oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikację końcową.