CZWARTA EDYCJA ZIMOWEGO TURNIEJU W FUTSAL ZAKOŃCZONA

Za nami czwarta edycja Zimowego Turnieju w Futsal organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Impreza z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością wśród zawodników i kibiców.

W tegorocznej edycji udział wzięło 15 drużyn z terenu kilku sąsiadujących powiatów. Rozgrywki toczyły się w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku, a imprezę swoim patronatem objęli Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada. Patronat medialny nad turniejem objęło: Trendy Radio, gazeta Obserwator Lokalny i TV Brzostek. W pierwszym dniu turnieju (5 styczeń) rozegrano mecze fazy grupowej i ćwierćfinały. Już w pierwsze mecze pokazały, że nikt tani skóry nie sprzeda. W meczach nie brakowało ostrych starć, a sędziowie musieli temperować żółtymi kartkami tych bardziej zapalczywych piłkarzy. Dość często dochodziło do ostrych starć, ale na szczęście obyło się bez groźnych kontuzji. W porannych spotkaniach rywalizowały grupy „A” i „B” natomiast popołudniu na parkiecie walczyły zespoły z grupy „C” i „D”. Z grupy „A”  do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca awansowała drużyna FC Szpicor, zaś z drugiego Futbolowi Artyści. Z grupy „B” z kompletem punktów awansowała LKS Brzostowianka Brzostek II, natomiast z drugiego WKS Walkielona Siedliska-Bogusz. W grupie „C” ze względu na taka sama liczbę punktów potrzebna była dodatkowa tabela by rozstrzygnąć kto awansował dalej. Po dokładnych obliczeniach z pierwszego miejsca z lepszym bilansem bramek awansował Kamieniarz Golemki oraz Hos- Pol. W grupie „D” występował zeszłoroczny zwycięzca turnieju (LZS Mała) niestety słabsza forma zespołu nie pozwoliła na awans do dalszej fazy turnieju i ostatecznie zespół musiał zadowolić się trzecim miejscem w grupie. Z grupy awansowały zespoły Korona Góra Ropczycka oraz KN Ogiej. Po rozegraniu meczów grupowych w tym samym dniu rozegrano mecze ćwierćfinałowe. Dwa z nich kończyły się rzutami karnymi.

Do półfinałów awansowały zespoły: WKS Walkielona Siedliska- Bogusz, KN Ogiej, LKS Brzostowianka Brzostek II oraz Hos-Pol. W drugim dniu rywalizacji (niedziela) przyszedł czas na mecze półfinałowe, w których spotkały się zespoły z Gminy Brzostek: WKS Walkielona Siedliska-Bogusz z KN Ogiej, LKS Brzostowianka Brzostek II z Hos-Pol. Oba spotkania stały na najwyższym poziomie pełne zwrotów akcji i emocji. Ostatecznie zwycięsko z pojedynków półfinałowych wyszły LKS Brzostowianka Brzostek II oraz WKS Walkielona Siedliska–Bogusz. Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny KN Ogiej oraz Hos-Pol. Po wyrównanym pojedynku KN Ogiej dosłownie w ostatnich sekundach meczu pokonał bramkarza Hos-Pol i ostatecznie zakończył rywalizację na trzecim miejscu. W finale spotkały się zespoły, który rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. W pierwszym spotkaniu WKS przegrał z brzostecką drużyną 0:1. W finale nikt nie odpuszczał po kilku wymianach piłek i akcjach z obu stron zawodnikom z Siedlisk-Bogusz udało się pokonać bardzo dobrze dysponowanego bramkarza Brzostkowianki. Zawodnicy brzosteckiego klubu intensywnie usiłowali wyrównać, nie pomogła nawet gra w przewadze. Ostatecznie zawodnikom nie udało się trafić bramki i po gwizdku kończącym spotkanie zawodnicy z WKS Walkielona Siedliska-Bogusz mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju. Po zakończonym finale odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Dla wyróżniających się zawodników przewidziano również nagrody i tak statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymał Kacper Susz (WKS Walkielona Siedliska-Bogusz) z dorobkiem 5 trafień.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Marcin Mroczek z WKS Walkielona Siedliska-Bogusz, a statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kamil Boroń z drużyny LKS Brzostowianka Brzostek II.

 

Nagrody wręczał Kierownik OSiR- u w Brzostku Andrzej Piękoś oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada. Gratulujemy zwycięzcom, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikację końcową.

Grupa „A”

LKS Brzostowianka Brzostek I – Futbolowi Artyści 0:1

FC Szpicor – Sokół Siedliska-Bogusz 1:0

LKS Brzostowianka Brzostek I – Sokół Siedliska-Bogusz  6:0

FC Szpicor – Futbolowi Artyści 2:1

LKS Brzostowianka Brzostek I – FC Szpicor 1:1

Sokół Siedliska-Bogusz – Futbolowi Artyści 1:2

Grupa „B”

WKS Walkielona Siedliska-Bogusz – Nam Strzelać Nie Kazano 3:1

Punkt G – LKS Brzostowianka Brzostek II  0:2

WKS Walkielona Siedliska-Bogusz – LKS Brzostowianka Brzostek II  0:1

Nam Strzelać Nie Kazano – Punkt G   1:6

WKS Walkielona Siedliska-Bogusz – Punkt G 2:1

LKS Brzostowianka Brzostek II – Nam Strzelać Nie Kazano 4:3

Grupa „C’

Hos-Pol – Kamieniarz Golemki  2:1

Hos-Pol – Sokół Krzywa 0:1

Kamieniarz Golemki – Sokół Krzywa 4:0

Grupa „D”

Korona Góra Ropczycka – KN Ogiej  1:1

LZS Mała – Ks-Bit 5:0

Korona Góra Ropczycka – Ks-Bit  4:0

KN Ogiej – LZS Mała 1:0

LZS Mała – Korona Góra Ropczycka 0:1

Ks-Bit – KN Ogiej 0:1

Ćwierćfinały:

FC Szpicor – WKS Walkielona Siedliska-Bogusz 0:2

LKS Brzostowianka Brzostek II –  Futbolowi Artyści 2:1

Kamieniarz Golemki – KN Ogiej 0:0 k. 0:1

Korona Góra Ropczycka – Hos-Pol  0:0 k. 1:3

Półfinał I

WKS Walkielona Siedliska-Bogusz – KN Ogiej  3:2

Półfinał II

LKS Brzostowianka Brzostek II – Hos-Pol   1:1 k. 2:1

Mecz o 3 miejsce

KN Ogiej-  Hos-Pol   1:0

Finał

WKS Walkielona Siedliska-Bogusz – LKS Brzostowianka Brzostek II   1:0

Klasyfikacja końcowa:

  1. WKS Walkielona Siedliska-Bogusz
  2. LKS Brzostowianka Brzostek II
  3. KN Ogiej
  4. Hos-Pol

5 – 8

– FC Szpicor

– Futbolowi Artyści

– Kamieniarz Golemki

– Korona Góra Ropczycka

9 – 12

– LKS Brzostowianka Brzostek I

– LZS Mała

– Punkt G

– Sokół Krzywa

13 – 15

– KS -Bit

– Sokół Siedliska – Bogusz

Galeria zdjęć!

(Kliknij w miniaturę, aby powiększyć!)

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2192823374305073

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2193361014251309

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz