||

III MIEJSCE DRUŻYNY OSiR BRZOSTEK W POWIATOWYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW W DĘBICY

W sobotę, tj. 26 marca br. młodzieżowa drużyna OSiR Brzostek wzięła udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów. Sportową rywalizację zorganizował Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

W turnieju wzięły 4 drużyny reprezentujące gminę Jodłowa, gminę Pilzno, gminę Brzostek oraz gospodarze reprezentacja Starostwa Dębica. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, a oficjalnego otwarcia dokonał starosta Piotr Chęciek, który zagrał w barwach drużyny Powiatu Dębickiego. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Reprezentacja gminy Brzostek w pierwszym meczu turnieju zmierzyła się z przedstawicielami gminy Pilzno – Parkoszem. Po bardzo zaciętym spotkaniu uległa rywalom 2:0. Kolejny mecz to potyczka z gospodarzami turnieju, drużyną Starostwa Dębica. Ta rywalizacja dostarczyła jeszcze większych emocji, nie brakowało w nim wielu widowiskowych i długich wymian. W pierwszym secie lepiej radziła sobie brzostecka drużyna, która zwyciężyła w premierowej odsłonie 25:20, niestety dwa kolejne padły łupem bardziej doświadczonych zawodników gospodarzy. Mecz zakończył się porażką zawodników z Brzostku 1:2. W ostatnim pojedynku młodzi siatkarze zmierzyli się z przedstawicielami gminy Jodłowa, w którym pokonali rywali zza miedzy 2:0. To zwycięstwo zapewniło drużynie z Brzostku 3 miejsce w całej imprezie. Zwycięzcami turnieju została drużyna z Parkosza, która w decydującym spotkaniu pokonała gospodarzy – Starostwa Dębica 2:1.

Liczymy, że dzięki treningom, które są nadal prowadzone na brzosteckiej hali kolejne turnieje będą jeszcze bardziej udane.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gmina Pilzno
  2. Starostwo Dębica
  3. Gmina Brzostek
  4. Gmina Jodłowa

Skład drużyny OSiR Brzostek: Dominik Sobczyk (k), Kacper Szymański, Norbert Bysiewicz, Jarosław Bogacz, Miłosz Zyguła, Konrad Łukasik, Miłosz Czajka, Seweryn Lesiak. 

<ZOBACZ GALERIĘ>   

<Kliknij w miniaturę by powiększyć>

Podobne wpisy

Dodaj komentarz