MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK KAT. SP KL. VI–VIII

W dniu 13 grudnia br. w hali sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej po raz kolejny spotkały się reprezentacje szkół z gminy Brzostek, które rywalizowały w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek Pod Patronatem Burmistrza Brzostku w kategorii szkół podstawowych klasy VI–VIII.

W organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku piłkarskich zmaganiach wzięły udział osiem szkół z terenu gminy. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po oficjalnym otwarciu przez kierownika OSiR- u w Brzostku Andrzej Piękoś rozległ się dźwięk gwizdka i rozpoczęły się zmagania w tegorocznej edycji turnieju.
Po trzech serii gier awans z grupy „A” zapewniły sobie SP Brzostek oraz SP Przeczyca, która awansowała z lepszym bilansem bramek od SP Siedliska – Bogusz. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i bezdyskusyjny awans z grupy „B” uzyskała SP Grudna Górna, z drugiego miejsca awansowała SP Januszkowice. Mecze półfinałowe również przyniosły wiele sportowych emocji. W pierwszym półfinale SP Brzostek pokonało SP Januszkowice 1:0. Drugi półfinał to był prawdziwy dreszczowiec z happy endem dla SP Przeczyca, która w konkursie rzutów karnych pokonała SP Grudna Górna. Po ponad trzech godzinach wyczerpującej i zaciętej rywalizacji poznaliśmy tegorocznych finalistów.
W meczu o 3 miejsce drużyna z Januszkowic zmierzyła się ponownie z SP Grudna Górna i tym razem w pełni zrewanżowała się za wcześniejszą porażkę w fazie grupowej. Po bardzo zaciętym spotkaniu po jednej z akcji bramkę strzeliła jedyna dziewczyna występująca w turnieju Wiktoria Łukowicz z SP Januszkowice. Po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć mogli się ze zwycięstwa i trzeciego miejsca w turnieju. W finale spotkały się SP Brzostek oraz SP Przeczyca. Spotkanie było pełne emocji i zwrotów akcji, ostatecznie zawodnikom z Brzostku udało się dwukrotnie pokonać bramkarza z Przeczycy. Po zakończonym finale mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa. Rozgrywki dostarczyły wielu emocji, pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich. Na zakończenie najlepsze drużyny oraz wyróżniający się zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i nagrody. Królem strzelców został Kamil Fijołek (SP Brzostek), który zdobył 4 bramki. Wyróżniono również najlepszego bramkarza i okazał się nim Jakub Walczyk z SP Przeczyca. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski oraz OSiR Brzostek Andrzej Piękoś.
Zdecydowanie był to dzień pełen piłkarskich emocji. Wszystkie drużyny wykazywały ogromną siłę walki. Zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację w duchu fair play oraz za dostarczone emocje sportowe.
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:
Grupa ”A”
SP Siedliska – Bogusz – SP Brzostek 0:2
SP Smarżowa – SP Przeczyca 0:3
SP Siedliska – Bogusz – SP Przeczyca 0:0
SP Brzostek – SP Smarżowa 1:0
SP Siedliska – Bogusz – SP Smarżowa 1:0
SP Przeczyca – SP Brzostek 1:3
Grupa „B”
SP Nawsie Brzosteckie – SP Kamienica Dolna 0:0
SP Grudna Górna – SP Januszkowice 2:1
SP Nawsie Brzosteckie – SP Januszkowice 0:1
SP Kamienica Dolna – SP Grudna Górna 0:3
SP Nawsie Brzosteckie – SP Grudna Górna 0:2
SP Januszkowice – SP Kamienica Dolna 1:0
I Półfinał
SP Brzostek – SP Januszkowice 1:0
II Półfinał
SP Przeczyca – SP Grudna Górna 1:1 k.3:2
Mecz o 3 miejsce
SP Grudna Górna – SP Januszkowice 0:1
Finał
SP Brzostek – SP Przeczyca 2:0
Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Brzostek
  2. SP Przeczyca
  3. SP Januszkowice
  4. SP Grudna Górna
  5. SP Siedliska – Bogusz
  6. SP Nawsie Brzosteckie
  7. SP Kamienica Dolna
  8. SP Smarżowa

Podobne wpisy