||

II MISTRZOSTWA GMINY BRZOSTEK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ ZA NAMI

Po raz drugi zagościła do naszej gminy siatkówka plażowa. W przedostatnia niedziele lipca (22 lipca) odbyły się II Mistrzostwa Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku oraz Sołectwo Zawadka Brzostecka.

Rozgrywki odbyły się tak jak w roku ubiegłym na boisku w Zawadce Brzosteckiej, które powstało dzięki sołtysowi oraz mieszkańcom. Turniej rozpoczął się o godzinie 14.00. w którym uczestniczyło 8 par z terenu gminy. Już w pierwszych meczach widać było, że każdej parze zależało na zwycięstwu. Zawodnicy dawali z siebie wszystko. Dzięki czemu każdemu meczowi towarzyszyło pełno emocji i pozytywne zmęczenie. W finale zagrali obrońcy tytułu Sobczyk M. /Sobczyk D. oraz Mroczkowski P. / Bik Ł. Finał został rozegrany do dwóch wygranych setów. Pierwszy set padł łupem pary Mroczkowski P. / Bik Ł. W drugim secie już na początku przewagę wypracowali sobie obrońcy tytułu i nie oddali prowadzenia do końca. O zwycięstwie w Mistrzostwach musiał zadecydować tie-break w którym zwyciężyli bracia Sobczyk i tym samy obronili tytuł z przed roku. Na trybunach tak jak rok temu była wielka radość ponieważ Mateusz i Dominik są mieszkańcami Zawadki Brzosteckiej. Po zaciętym pojedynku o trzecie miejsce na najniższym stopniu podium stanęła para Lisak Ł./ Lisak K. wygrywając z parą Kalita J. / Kolbusz M.  Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwał sędzia Robert Warzecha, zaś nad bezpieczeństwem zawodników Daniel Wójcik. Po meczu finałowym najlepsze pary otrzymały pamiątkowe statuetki i medale oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród był: OSiR w Brzostku, sołtys Marcin Sas, sklep sportowy Winter Sport. Nagrody wręczał burmistrz Wojciech Staniszewski oraz sołtys Zawadki Brzosteckiej Marcin Sas. Cały turniej przebiegł w miłej atmosferze, pogoda dopisała i nie zepsuła całego wspaniałego widowiska. Gratulujemy zwycięzcą, dziękujemy zawodnikom za udział i do zobaczenia za rok !

Klasyfikacja końcowa:

  1. Sobczyk M. / Sobczyk D
  2. Mroczkowski P./ Bik Ł.
  3. Lisak K. / Lisak Ł.
  4. Kalita J. / Kolbusz M.

5-6

Golec Sz. / Nowicki J.

Sękiewicz D. / Bielecki M.

7-8

Szymański K. / Szymańska P.

Lisak D. / Dziedzic Sz.

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2083668975220514

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz