MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK POD PATRONATEM BURMISTRZA BRZOSTKU

Mikołajkowe szaleństwo na Hali Widowiskowo – Sportowej w Brzostku rozpoczęliśmy już dzisiaj. Wszystko za sprawą młodych piłkarek i piłkarzy z klas IV – VI szkół podstawowych. W organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku piłkarskich zmaganiach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Brzostek 10 (właśnie tyle szkół liczy Gmina) drużyn podzielonych zostało w wyniku losowania na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, po czym awans do półfinału uzyskiwały dwa najlepsze teamy poszczególnych grup.

W grupie „A” zagrały: SP Januszkowice, SP Kamienica Dolna, SP Kamienica Górna, SP Przeczyca oraz SP Nawsie Brzosteckie, grupa „B” natomiast przedstawiała się następująco: SP Siedliska Bogusz, SP Grudna Górna, SP Brzostek, SP Gorzejowa, a także SP Smarżowa. Od pierwszego gwizdka u każdej drużyny dało się zauważyć duże zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa. Mecze fazy grupowej przyniosły wiele emocji, niejednokrotnie mecze kończyły się remisem, bądź o zwycięstwie decydowała zaledwie jedna bramka. Po rozegraniu wszystkich 20 meczy fazy grupowej awans do półfinałów w grupie A uzyskały SP Januszkowice oraz SP Kamienica Dolna, z grupy B zaś SP Brzostek oraz SP Grudna Górna. Pierwszy półfinał dostarczył kibicom wielu emocji. Po 8 min. gry na tablicy widniał wynik 0:0, a to oznaczało, że o awansie do wielkiego finału zadecydują rzuty karne. W tych, nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy SP Grudna Górna, którzy pokonali SP Januszkowice 3:2, zostając jednocześnie pierwszym finalistom rozgrywek. W drugim półfinale do walki stanęły teamy SP Brzostek oraz SP Kamienica Dolna. Tym razem także nie obyło się bez emocji, jednak to zawodnicy SP Brzostek ostatecznie okazali się lepsi pokonując rywala 4:0 i to właśnie oni jako drudzy weszli do wielkiego finału. W meczu o III miejsce zmierzyły się zatem zespoły SP Januszkowice oraz SP Kamienica Dolna. Tutaj lepsi okazali się uczniowie SP Januszkowice, pokonując przeciwników 3:0. Po krótkiej przerwie na boisko wkroczyli finaliści tegorocznych rozgrywek, a więc SP Brzostek, a także SP Grudna Górna. Wynik do samego końca był sprawą otwartą, gdyż po 7 min. gry na tablicy widniał wynik 0:0. W ostatniej minucie meczu niesieni dopingiem kibiców gospodarze, za sprawą Wiktora Kolmana, objęli prowadzenie 1:0, którego już do końca meczu nie oddali i to oni po ostatniej syrenie mogli cieszyć się z ostatecznego triumfu. Po zakończeniu sportowych zmagań nadszedł czas na wręczenie nagród. Miejsca 1-3 honorowane były okazałymi pucharami, a zawodnicy dodatkowo zostali nagrodzeni medalami. Poza tym każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych – królem strzelców został Wiktor Kolman z SP Brzostek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Stasiowskiego z SP Januszkowice. Wręczenia wszystkich nagród dokonał Kierownik OSiR Brzostek Andrzej Piękoś. Nie, nie Św. Mikołaj o nas nie zapomniał! Niestety z nadmiaru obowiązków nie mógł zaszczycić nas swoją obecnością, zostawił jednak słodki poczęstunek, który pracownicy OSiR Brzostek przekazali zawodnikom oraz kibicom… Bez obaw zostało też coś na jutro, gdyż to nie koniec mikołajkowych zmagań. Piątek, 06.12.2019 stoi pod znakiem siatkarskich emocji. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:

GR „A”

SP Kamienica Dolna – SP Nawsie Brzosteckie        1:0

SP Kamienica Górna – SP Przeczyca                       0:0

SP Nawsie Brzosteckie – SP Kamienica Górna       1:0

SP Januszkowice – SP Kamienica Dolna                 2:0

SP Kamienica Górna – SP Januszkowice                 1:0

SP Przeczyca – SP Nawsie Brzosteckie                    0:1

SP Januszkowice – SP Przeczyca                             1:0

SP Kamienica Dolna – SP Kamienica Górna           0:0

SP Przeczyca – SP Kamienica Dolna                       0:2

SP Nawsie Brzosteckie – SP Januszkowice              0:0

GR „B”

SP Grudna Górna – SP Smarżowa                            1:0

SP Brzostek – SP Gorzejowa                                    4:0

SP Smarżowa – SP Brzostek                                     0:2

SP Siedliska Bogusz – SP Grudna Górna                 0:0

SP Brzostek – SP Siedliska Bogusz                          5:0

SP Gorzejowa – SP Smarżowa                                 0:0

SP Siedliska Bogusz – SP Gorzejowa                      0:1

SP Grudna Górna – SP Brzostek                              0:2

SP Gorzejowa – SP Grudna Górna                           1:2

SP Smarżowa – SP Siedliska Bogusz                       1:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Brzostek
  2. SP Grudna Górna
  3. SP Januszkowice
  4. SP Kamienica Dolna
  5. SP Nawsie Brzosteckie
  6. SP Kamienica Górna
  7. SP Gorzejowa
  8. SP Smarżowa, SP Siedliska – Bogusz
  9. SP Przeczyca

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2419598341627574

Podobne wpisy

Dodaj komentarz