NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA Z WYCIECZKI W BIESZCZADY

W dniu 17 sierpnia br. w ramach „Wakacje 2023 z OSiR-em Brzostek” została zorganizowana kolejna wycieczka autokarowa. Tuż przed 7 rano uczestnicy wycieczki wyruszyli z parkingu spod hali sportowej w Brzostku w kierunku Bieszczad.

Pierwszym punktem na mapie podróży była stacja kolejowa w Uherce Mineralnej, gdzie czekały na nas drezyny rowerowe. Dzięki pracy mięśni naszych wysportowanych uczestników i skromnej pomocy opiekunów, drezyny z zawrotną prędkością poruszały się do przodu. Drezyny rowerowe to jedna z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów ostatnich lat. Rozpoczynając wycieczkę drezynami w Uhercach można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody jadąc w kierunku Ustrzyk Dolnych lub w kierunku Zagórza. My pojechaliśmy w tym właśnie kierunku, do miejscowości Jankowce. Kolejnym punktem wycieczki był rejs po Jeziorze Solińskim. Rejs statkiem spacerowym jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych nad Zalewem Solińskim. Trudno sobie wyobrazić wycieczkę w Bieszczady bez poznania walorów krajobrazowych „Bieszczadzkiego Morza”. W czasie trwania rejsu audio przewodnik przybliżał nam historię powstania jeziora, a my mogliśmy podziwiać urozmaiconą linię brzegową oraz najpiękniejsze i najdziksze zakątki „Bieszczadzkiego Morza”. Z głośnika dobiegały dźwięki piosenek związanych z Bieszczadami np. „Zielone wzgórza nad Soliną”- Wojciecha Gąssowskiego. Po rejsie była chwila na doładowanie baterii przy obiedzie oraz zakupienie pamiątek. Po przerwie kolejnym punktem wycieczki był spacer po Zaporze Solińskiej. Jej długość wynosi 664 m. Spiętrzone wody Sanu i Solinki tworzą piękne i malownicze jezioro z licznymi wysepkami i zatokami. Podziwialiśmy tam okoliczne krajobrazy z zielonymi wzgórzami oraz pływające tuż przy zaporze ryby. Zapora jest najwyższa w Polsce i ma 82 metry. Ostatnim punktem tego dnia był przejazd nowo powstałą kolejką gondolową nad zaporą wodną w Solinie, z której można było podziwiać panoramę Bieszczad i Jezioro Solińskie. Przejazd koleją gondolową dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Po podniebnej podróży udaliśmy się do autokaru, gdzie ruszyliśmy w drogę powrotną.  Zmęczeni, ale szczęśliwi oraz bogatsi w kolejne doświadczenia i wiedzę, bezpiecznie wróciliśmy do domów. Wycieczka była czasem mile spędzonym. Dostarczyła nam wielu atrakcji i wrażeń.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie bezpieczeństwa podczas podróży. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać do następnej wycieczki. A będzie na pewno, myślimy już nad tym, gdzie tym razem pojedziemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz