|

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA Z WYCIECZKI W PIENINY

W dniu 18 sierpnia br. w ramach „Wakacje 2022 z OSiR-em Brzostek” została po raz pierwszy zorganizowana wycieczka autokarowa. Tuż przed 7 rano uczestnicy wycieczki wyruszyli z parkingu spod hali sportowej w Brzostku w kierunku Szczawnicy.

Świetnie przygotowany i obeznany w temacie Pan Tadeusz (przewodnik) nakreślił w trakcie jazdy plan eskapady oraz życzył udanej podróży, wielu wrażeń i miłej atmosfery. Pozostało tylko cierpliwie czekać, aż autokar dotrze do miejsca docelowego. Po zameldowaniu się w Szczawnicy grupa starsza udała się na rafting Dunajcem, zaś młodsza na spacer po Wąwozie Homole. W trakcie spływu instruktorzy przedstawili uczestnikom walory krajobrazowe, które można zobaczyć płynąc przełomem Dunajca ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Po ponad dwóch godzinach spędzonych w pontonie grupa dopłynęła do Szczawnicy zadowolona, ale  pełna wrażeń. Grupa młodsza wraz z przewodnikiem udała się na spacer Wąwozem Homole wzdłuż potoku Kamieniec. Wędrówka pozwoliła wszystkim na aktywny relaks, podziwianie formacji skalnych i cieszenie się słoneczną pogodą. Pomimo sporej ilości osób na szlaku każdy z turystów znalazł coś dla siebie i mógł odpocząć. Po krótkiej przerwie na obiad grupa udała się kolejką linową na Palenicę, gdzie każdy miał chwilę przerwy dla siebie. Jedni spacerowali po szczycie inni odpoczywali, a komu było mało wrażeń korzystał ze zjeżdżalni grawitacyjnej.

Czas mijał szybko, ale, niestety, wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i trzeba było wracać do domu. Dzień, chociaż bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie i zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Brzostku. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem Beskidu Sądeckiego. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie bezpieczeństwa podczas wędrówki. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać do następnej wycieczki. A będzie na pewno, myślimy już nad tym, gdzie tym razem pojedziemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz