TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – SZÓSTEK ZAKOŃCZONY

5 czerwca br. na Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Brzostku został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Szóstek w kategorii Szkół Podstawowych.

Była to ostatnia przed wakacjami impreza zorganizowana dla szkół z terenu gminy Brzostek. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół terenu gminy. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał kierownik OSiR- u w Brzostku Andrzej Piękoś. Przez cały turniej toczyły się bardzo wyrównane i emocjonujące spotkania. Do półfinału z grupy „A” awansowała SP Brzostek oraz z drugiego miejsca SP Nawsie Brzosteckie. W grupie „B” awansowały SP Siedliska – Bogusz oraz SP Grudna Górna. W pierwszym półfinale spotkały się szkoły z Grudnej Górnej oraz Brzostku. Obie drużyny atakowały bramkę przeciwnika oraz dzielnie broniły, ale to dwukrotnie zawodnikom z Brzostku udało się pokonać bramkarza i po ostatnim gwizdu cieszyć się z awansu do finału. W drugim półfinale spotkały się SP Nawsie Brzosteckie oraz SP Siedliska-Bogusz. Obie drużyny atakowały, lecz żadnej nie udało się strzelić bramki w regulaminowym czasie gry, więc o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Również ich przebieg był niezwykle wyrównany. Te lepiej wykonywali zawodnicy Siedlisk- Bogusz i to oni mogli się cieszyć z awansu do finału. Przed meczami finałowymi odbył się mecz o 7 miejsce oraz 5 miejsce. Z tych pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z SP Kamienicy Dolnej pokonując jedna bramką SP Przeczyca oraz SP Januszkowice, które pokonały SP Kamienicę Górną. Mecz o 3 miejsce został rozegrany pomiędzy drużynami, które przegrały mecze półfinałowe (SP Grudna Górna, SP Nawsie Brzosteckie). Zwycięsko z tego pojedynku wyszli zawodnicy z SP Grudna Górna wygrywając 1:0. W finale spotkały się drużyny SP Brzostek oraz SP Siedliska – Bogusz. Przez całe spotkanie oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do pokonania bramkarza przeciwnika. Po jednej z akcji zawodnikowi z Siedlisk- Bogusz udało się po raz pierwszy w całym turnieju pokonać bramkarza z brzosteckiej podstawówki. Jak się okazało po ostatnim gwizdku, trafienie to było na wagę zwycięstwa w całym turnieju. Po zakończonym finale odbyło się wręczenie nagród. Wszyscy uczestniczące drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, najlepsze drużyny pamiątkowe puchary oraz medale. Podczas trwania rozgrywek, była prowadzona klasyfikacja króla strzelców. Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Caban (SP Brzostek).

Drugim akcentem turnieju, była klasyfikacja na najlepszego bramkarza, którą ostatecznie według opinii organizatorów wygrał Gabriel Wadas (SP Siedliska – Bogusza).

Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Paweł Hipszer oraz Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, sportową rywalizację oraz wiele ciekawych i efektownych akcji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szczegółowe wyniki:
Grupa „A”
SP Januszkowice – SP Nawsie Brzosteckie 1:1
SP Brzostek – SP Kamienica Dolna 2:0
SP Januszkowice – SP Kamienica Dolna 1:0
SP Nawsie Brzosteckie – SP Brzostek 0:2
SP Januszkowice – SP Brzostek 0:4
SP Kamienica Dolna – SP Nawsie Brzosteckie 0:1
Grupa „B”
SP Siedliska – Bogusz – SP Przeczyca 0:1
SP Kamienica Górna – SP Grudna Górna 0:2
SP Siedliska – Bogusz – SP Grudna Górna 2:1
SP Przeczyca – SP Kamienica Górna 0:3
SP Siedliska – Bogusz – SP Kamienica Górna 1:0
SP Grudna Górna – SP Przeczyca 2:0

Półfinał I
SP Grudna Górna – SP Brzostek 0:2
Półfinał II
SP Siedliska – Bogusz – SP Nawsie Brzosteckie 0:0 k. 1:0
Mecz o 7 miejsce
SP Kamienica Dolna – SP Przeczyca 1:0
Mecz o 5 miejsce
SP Januszkowice – SP Kamienica Górna 3:1
Mecz o 3 miejsce
SP Nawsie Brzosteckie – SP Grudna Górna 0:1
Finał
SP Brzostek – SP Siedliska Bogusz 0:1

Klasyfikacja końcowa:
SP Siedliska – Bogusz
SP Brzostek
SP Grudna Górna
SP Nawsie Brzosteckie
SP Januszkowice
SP Kamienica Górna
SP Kamienica Dolna
SP Przeczyca

Podobne wpisy

Dodaj komentarz