„WALKA Z WIATRAKAMI”

Zostaliśmy wywołani do tablicy, więc odpowiadamy na artykuł, który został opublikowany w październikowym wydaniu „Wiadomości Brzosteckie” na temat braku porządku na terenie obiektu „orlik”.

Jest faktem niezaprzeczalnym, iż nadal może w mniejszym stopniu lecz nadal mają miejsce niewłaściwe zachowania polegające na śmieceniu czy też niszczeniu elementów infrastruktury obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Brzostek.

Ośrodek jest administratorem czterech obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Brzostek tj.: Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Mysłowskiego 11, Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Bosko – ORLIK 2012” przy ulicy Szkolna 13, Stadionu Sportowego OSiR Brzostek przy ulicy Okrągła 26 oraz Stadionu Piłkarskiego w Siedliskach Bogusz. W ośrodku pracują trzy sprzątaczki, które na bieżąco sprzątają obiekty każdego dnia od godziny 6:30 – 14:30 i jest oczywiste, że w godzinach porannych np. widownia „orlika” nie jest jeszcze posprzątana. Niestety widownia „orlika” jest poza ogrodzeniem boisk i jest narażona na ciągłe dewastacje w godzinach nocnych, kiedy to obiekt jest nieczynny. Monitoring obiektu niestety nie obejmuje skutecznie terenu widowni jedynie monitoruje budynek szatniowy i boiska. Jeżeli dewastacje, których naprawy są kosztowne będą nadal się powtarzać przebudowie ulegnie ogrodzenie aby kontrolować przebywanie osób na widowni.

Zastanawiające jest jednak to, że skoro są uwagi do porządku na terenie obiektu „orlika” to dlaczego zamieszczone jest zdjęcie kosza na terenie działki 858/8, która jest administrowana przez SP Brzostek, czyż brakło materiału zdjęciowego z naszego obiektu. Teren obiektu Kompleksu Boisk Sportowych położony jest na działce 858/6, który to kończy się na krawędzi chodnika tuż za widownią tego obiektu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz