Amatorska liga tenisa ziemnego gminy Brzostek zakończona

Zakończono zmagania w ósmej edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek.

Po raz kolejny edycja dostarczyła mnóstwo emocji. W turnieju wystartowało 7 zawodników: Rams Sławomir, Piątkiewicz Janusz, Nowicki Szczepan, Szybist Mateusz, Mróz Daniel, Szybist Grzegorz, Fryc Piotr. W pierwszej fazie turnieju zawodnicy rozgrywali pojedynki w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Do półfinałów awansowali zawodnicy, którzy zajęli pierwsze oraz drugie miejsce w poszczególnych grupach. Największa niespodzianką fazy grupowej było odpadnięcie zeszłorocznego triumfatora rozgrywek Nowickiego Szczepana, który zdołał wygrać tylko jedno spotkanie w grupie. Do półfinałów awansowali: Szybist Mateusz, Mróz Daniel, Rams Sławomir, Fryc Piotr. W pierwszym półfinale spotkali się Szybist Mateusz oraz Mróz Daniel. Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie lepiej tą wojnę nerwów zniósł Mateusz wygrywając 2:1 i to on mógł cieszyć się z awansu do finału. W drugim półfinale zmierzył się Sławomir Rams kilkukrotny zwycięzca ligi oraz Piotr Fryc, który po kilku letniej przerwie wrócił do gry w brzosteckiej lidze. Mecz toczył się pod dyktando Ramsa, który pewnie wygrał spotkanie 2:0 i po raz kolejny przyjdzie mu walczyć o triumf w lidze. Mecz półfinałowy został rozegrany 24 lipca. Obaj zawodnicy spotkali się w fazie grupowej tam lepszy był S. Rams. W finale natomiast Mateusz bardzo pewnie pokonał Sławka w dwóch setach tracąc pięć gemów i po ostatniej piłce mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w ALTZGB.
Po finałowym meczu wręczono nagrody dla finalistów oraz pamiątkowe dyplomy dla pozostałych uczestników tegorocznych zmagań. Finalistom gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.