|

KONKURS WYCISKANIA SZTANGI LEŻĄC

Po raz trzeci w piątkowy wieczór do brzosteckiej hali zjechali silni mężczyźni, by rywalizować w Konkursie Wyciskania Sztangi Leżąc. Organizatorem konkursu był OSiR w Brzostku oraz Gmina Brzostek.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 17 zawodników, którzy zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych (16-18 lat oraz powyżej 18 lat). Zawody w Brzostku z roku na rok się rozrastają i zgłasza się coraz więcej zawodników z coraz dalszych miejscowości (Tarnowiec, Rzeszów, Rudna Wielka, Trzcinica, Umieszcz, Sądkowa).

Po godzinie 18:30 rozpoczęło się ważenie zawodników, zaś po jego zakończeniu odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Głównym sędziom zawodów był Piotr Sieńkowski, który na co dzień jest instruktorem kulturystyki. Każdy z uczestników konkursu wykonywał trzy próby, które później były przeliczane w formule Wilks’a. O klasyfikacji końcowej w każdej z kategorii decydowało wyciśnięcie największego ciężaru. Każdy wyciśnięty ciężar odpowiednio do wagi został przeliczony na ilość punktów według Formuły Wilks’a. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii 16 – 18 lat, a zaraz później ruszyła walka w kategorii powyżej 18 lat. W kategorii 16 – 18 lat wygrał Daniel Dzierwa podnosząc 115 kg. Daniel w porównaniu do ubiegłorocznego konkursu poprawił się o 20 kg, w którym zaliczył próbę 95 kg (zajął 3 miejsce) jak widać po wynikach pnie się do góry, być może w przyszłym roku stanie na podium w starszej kategorii wiekowej. O pozostałe miejsca na podium walczyło dwóch zawodników: Grzegorz Stasiowski oraz Kacper Jasica. Obaj zawodnicy zaliczyli próbę 100 kg, ale po przeliczeniu punktów w formule Wilks’a (mniejsza waga ciała Grzegorza) drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca konkursu Grzegorz Stasiowski, a najniższym stopniu podium stanął Kacper Jasica. W starszej kategorii zawodnicy walczyli z ciężarami powyżej 100 kg. Najlepszym zawodnikiem w kategorii powyżej 18 lat został Adrian Dubiel z Nawsia Kołaczyckiego wyciskając 157,5 kg w drugiej próbie. Wynik Adriana jest najwyższym rezultatem jaki podniesiono podczas wszystkich edycji konkursu. Drugie miejsce wywalczył Marek Zajchowski, który wycisnął 150 kg. Brązowy medal wywalczył Maciej Blajer, który wycisnął ciężar o wadze 150 kg. Po zakończeniu rywalizacji Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś wręczył za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach: puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Impreza jak co roku przebiegała we wspaniałej i sportowej atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział oraz wszystkim osobą zaangażowanym przy organizacji zawodów jak również sponsorom (Top Odżywki z Jasła), bez których ten wspaniały turniej nie mógłby dojść do skutku.