Arena Zawadka nadal nie do zdobycia dla gości. Bracia Sobczyk kolejny raz najlepsi.

W niedzielę, 24.07.2022 r. już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Gminy Brzostek w siatkówce plażowej. Zgodnie z tradycją odbyły się one na boisku do siatkówki plażowej w Zawadce Brzosteckiej.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło 7 par. W wyniku losowania zawodnicy podzieleni zostali na 2 grupy, z których po dwie pary awansowały do półfinałów. Od samego początku dało się zauważyć, że niektórzy zawodnicy solidnie przepracowali okres przygotowawczy do zawodów, ponieważ poziom jaki prezentowali był bardzo wysoki. Rozgrywki grupowe były zatem bardzo zacięte i emocjonujące. Po ich rozegraniu okazało się, że do półfinałów awansowały z grupy A pary Bik/Mroczkowski, Szymański/Bysiewicz, z grupy B natomiast pary Sobczyk/Sobczyk i Lisak D./Nawracaj. Półfinały rozgrywane były „na krzyż”, więc w meczach decydujących o awansie do finału spotkały się ze sobą duety Bik/Mroczkowski – Lisak D./Nawracaj oraz Szymański/Bysiewicz – Sobczyk/Sobczyk. Po krótkiej przerwie na poczęstunek zawodnicy przystąpili zatem do walki. Pierwsze starcie to popis gry pary Mroczkowski/Bik, którzy bez skrupułów wypunktowali swoich rywali, bezlitośnie wykorzystując każdą ich niemoc i bezapelacyjnie awansowali do finału rozgrywek. Zdecydowanie bardziej emocjonujący okazał się drugi półfinał. Pary Szymański/Bysiewicz – Sobczyk/Sobczyk do samego końca walczyły o wejście do finału. Kibice duetu reprezentującego Zawadkę Brzostecką przez chwilę mogli czuć małą niepewność, jednak ich ulubieńcy pod koniec spotkania „włączyli wyższy bieg” i  pokonali swoich rywali 21:19. Finał zapowiadał się więc bardzo emocjonująco, ponieważ para Bik/Mroczkowski na pewno chciała wziąć rewanż na braciach Sobczyk za ubiegłoroczną porażkę. Zanim jednak doszło do meczu finałowego rozegrany musiał zostać mecz o najniższy stopień podium. Pary Szymański/Bysiewicz oraz Lisak D./Nawracaj wcale nie miały ochoty odpuszczać i z całych sił walczyły, aby uniknąć najgorszego dla sportowca IV miejsca. Po bardzo zaciętym spotkaniu lepsza okazała się para Szymański/Bysiewicz. Nadszedł więc czas na wielki finał. Zarówno zawodnicy, którzy już zakończyli zmagania w turnieju, jak i kibice z niecierpliwością czekali na pierwszy gwizdek oraz pierwszą akcję meczu. Finaliści nie zawiedli i pokazali „kawał” dobrej siatkówki na zakończenie całych Mistrzostw. Nie brakowało spektakularnych obron, niesamowitych bloków i mocnych ataków. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-break’u, w którym to lepsi okazali się – niesieni niesamowitym dopingiem publiczności – reprezentanci gospodarzy bracia Sobczyk. Po zakończeniu sportowych zmagań przyszedł czas na wręczenie nagród, którego dokonali wspólnie Burmistrz Brzostku – Wojciech Staniszewski, Kierownik OSiR Brzostek – Andrzej Piękoś oraz sołtys Zawadki Brzosteckiej – Marcin Sas. Główna nagroda ufundowana została przez sołtysa Zawadki Brzosteckiej, natomiast nagrody dla pozostałych zawodników zostały ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku, a także firmę Marbet.

Na koniec rzec by można, że na Mistrzostwach Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej z roku na rok zmieniają się pary, które decydują się na rywalizację, zmieniają się sędziowie, zmienia się poziom, gdyż ciągle rośnie, ba… zmienia się pogoda. Niezmiennie jednak na Arenie Zawadka panuje fantastyczna atmosfera, jest dużo zabawy i uśmiechów… Niezmiennie także wygrywają bracia Sobczyk.

Klasyfikacja końcowa

1. Sobczyk / Sobczyk

2. Bik / Mroczkowski

3. Szymański / Bysiewicz

4. Lisak D. / Nawracaj

5. Lisak K. / Grzesiakowski

5. Sękiewicz D. / Dziedzic

7. Sękiewicz M. / Grotkowski

Podobne wpisy

Dodaj komentarz