||

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ GMINY BRZOSTEK 2021

Po rocznej przerwie na brzostecki orlik powróciły rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek – to już 11 edycja turnieju.

W trwającym niemal miesiąc turnieju udział wzięło 6 zespołów (4 reprezentujące Gminę Brzostek oraz 2 spoza niej):  LKS Brzostowianka Brzostek, HOS-POL, KD Przeczyca, Polska Mistrzem Polski, Nie Oni Lubcza oraz Siwy Dym Jodłowa. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” po czym do półfinałów awansowały 4 najlepsze zespoły. W pierwszej fazie najlepiej poradziła sobie drużyna LKS Brzostowianka Brzostek zdobywając komplet punktów i nie dając większych szans swoim rywalom. Zawodnicy tej drużyny przekonali się jednak, że sport bywa przewrotny. W pierwszym meczu półfinałowym ulegli bowiem po bardzo dobrym meczu swoim rywalom, drużynie KD Przeczyca 3:2 i musieli zadowolić się jedynie walką o najniższy stopień na podium. Drugi półfinał dostarczył kibicom jeszcze większych emocji, ponieważ o awansie do finału decydowały rzuty karne. Po pierwszych 15 min. – tyle właśnie trwała jedna połowa w tegorocznym turnieju – na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Taki wynik utrzymywał się również przez większość drugiej połowy. Dopiero na 5 min. przed końcem spotkania wynik otworzył Paweł Podraza, który wyprowadził drużynę HOS-POL na prowadzenie 1:0. Kiedy wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte skutecznym strzałem na bramkę popisał się zawodnik drużyny Siwy Dym Jodłowa – Radosław Mazur doprowadzając tym samym do remisu na zaledwie minutę przed końcem. Chwilę później rozbrzmiał gwizdek kończący mecz, co oznaczało rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy HOS – POL i to właśnie oni znaleźli się w wielkim finale. Piątek, 06.08.2021 r. upłynął pod znakiem decydujących rozstrzygnięć w tegorocznej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek. Punktualnie o godzinie 18:30 rozpoczął się mecz o 3 miejsce, w którym mierzyły się ze sobą drużyny LKS Brzostowianka Brzostek oraz Siwy Dym Jodłowa. Walka od samego początku była bardzo wyrównana i nikt nie miał zamiaru odpuszczać. Po 30 minutach meczu lepsi okazali się jednak zawodnicy LKS Brzostowianki Brzostek, którzy pokonali swoich rywali 5:2. Godzinę później sędzia spotkania – pan Paweł Kantor dał sygnał do rozpoczęcia najważniejszego meczu w tegorocznej lidze – finału. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny reprezentujące Gminę Brzostek – KD Przeczyca i HOS – POL. Jak na decydujące spotkanie przystało wszyscy zawodnicy byli zmobilizowani, głodni gry oraz końcowego triumfu. Po emocjonujących 30 minutach ręce w geście triumfu unieść mogli zawodnicy HOS – POL którzy zwyciężyli 2:1. Po zakończeniu piłkarskich zmagań nastąpiła dekoracja zawodników, której dokonali Vice Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Wiesław Lada oraz Kierownik OSIR Brzostek – Andrzej Piękoś. Na 3 najlepsze zespoły czekały pamiątkowe medale oraz dyplomy, zwycięscy dodatkowo otrzymali okazałe statuetki. Organizatorzy postanowili także wręczyć nagrody indywidualne. Królem strzelców tegorocznej edycji został Kacper Szymański zdobywając 12 bramek.

Najlepszym bramkarzem zaś wybrany został zawodnik HOS – POL – Marcin Mroczek.

Po części oficjalnej tradycyjnie już odbył się grill dla zawodników oraz kibiców, którzy przez całą ligę dzielnie i wytrwale kibicowali swoim ulubieńcom.