|

SEZON SIATKARSKI W WYKONANIU DRUŻYN OSIR BRZOSTEK ROZPOCZĘTY

Siatkarki oraz siatkarze OSiR Brzostek wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęli zmagania na siatkarskich boiskach.

Na zakończenie wakacji swój pierwszy w tym sezonie turniej rozegrały nasze siatkarki. 31 sierpnia 2021 r. gościły one w Tuchowie, gdzie zmierzyły się z drużyną gospodarzy, a także zespołem z Grybowa. Był to pierwszy oficjalny turniej w jakim wzięły udział siatkarki OSiR Brzostek. Po emocjonujących rozgrywkach dziewczyny zajęły bardzo dobre II miejsce.

Od początku września intensywnie trenuje młodzieżowa drużyna. Na koniec września po ciężkiej pracy na treningach rozegrali sparing z bardzo mocną drużyną LO Gromnik. W spotkaniu tym nie brakowało woli walki oraz emocji. Ostatecznie drużyna OSiR Brzostek pokonała swoich rywali 3:2.

Po wrześniowych przygotowaniach młodzieżowa drużyna siatkarska OSiR Brzostek w październiku wzięła udział w strefowych rozgrywkach Małopolskiej Ligi TKKF w Piłce Siatkowej Mężczyzn Tarnów 2021. Organizatorem ligi byli: Małopolskie TKKF w Krakowie , Tarnowskie TKKF oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie. Pierwotnie w lidze miało wziąć udział 10 drużyn, a rozgrywki miały toczyć się systemem „każdy z każdym”. W związku z rezygnacją 2 zespołów organizatorzy podjęli decyzje o podziale pozostałych drużyn na 2 grupy. Pierwsza faza rozgrywek odbyła się w niedzielę – 03.10.2021 r. Brzostecka drużyna trafiła do grupy B razem z zespołami: SSPS Tarnów, Sokół Tarnów oraz Green Home Bochnia. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach nie udało się awansować do najlepszej czwórki rozgrywek.  Drużynie pozostała walka o miejsca 5-8. Po dwutygodniowej przerwie 17.03.2021 r. z nowymi siłami i nadziejami drużyna stawiła się do walki o jak najlepsze miejsce końcowe w rozgrywkach. Trzeba przyznać, że w tym dniu zawodnicy OSiR Brzostek prezentowali naprawdę dobrą sportową formę dzięki czemu udało się w końcowym rozrachunku zająć VI miejsce. Należy je uznać za zadowalające biorąc pod uwagę poziom drużyn, które brały udział w lidze. Wielu zawodników to doświadczeni ligowcy, którzy byli liderami swoich zespołów.

Skład drużyny OSiR Brzostek: Dominik Sobczyk, Kacper Szymański, Norbert Bysiewicz, Miłosz Zyguła, Konrad Łukasik, Miłosz Czajka, Seweryn Lesiak, Jarosław Bogacz, Mateusz Gnat, Tomasz Rakoczy. Liczymy, że to nie koniec siatkarskich zmagań w tym sezonie i zarówno drużyna dziewcząt, jak i młodzieżowy zespół dostarczą nam wielu emocji i powodów do radości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz