TRWAJĄ PRACE REMONTOWE NA STADIONIE W BRZOSTKU

Kolejny etap modernizacji stadionu w Brzostku ruszył pełną parą. W związku z pandemią koronawirusa OSiR wciąż nie może organizować imprez sportowych i wiele obiektów pozostaje zamkniętych, ale na stadionie rozpoczęły się już dalsze prace związane z modernizacją obiektu.

W ubiegłym roku przeprowadzono: remont trybun dla publiczności, wykonanie nowego ogrodzenia od strony wschodniej wraz z bramą wjazdową, furtką i pomieszczeniem kasy, przebudowę ciągu pieszego wzdłuż trybun, co pozwoliło powiększyć wymiar płyty bocznej do zgodnego z obowiązującymi przepisami i umożliwiającego rozgrywanie meczów B klasy. Zakres modernizacji obiektu obejmował również przebudowę bieżni połączoną z częściową korektą jej przebiegu w celu uzyskania parametrów wymaganych przepisami PZLA. W ramach wspomnianej modernizacji bieżni powstały nowe obrzeża zewnętrzne. W przypadku uzyskania przez gminę dotacji z budżetu państwa zostanie także wykonana nowa nawierzchnia i odtworzenie pozostałych urządzeń lekkoatletycznych. Zakres modernizacji przeprowadzonej w ubiegłym roku obejmował również wykonanie ogrodzenie boiska do plażowej piłki siatkowej oraz garażu do przechowywania sprzętu sportowego, a w tym roku na stadionie została zamontowana tablica świetlna.

Obecnie rozpoczęliśmy dalszą modernizację stadionu polegającą na wykonaniu brakującego odcinka ogrodzenia od strony północnej nad potokiem. Korekta przebiegu bieżni lekkoatletycznej wymusiła przeniesienie na inne miejsce wiat dla zawodników oraz przebudowę – podniesienie fundamentów mocowania urządzeń siłowni zewnętrznej. Zakres planowanych prac to również odnowienie wcześniej wspomnianych wiat dla zawodników oraz remont trzech masztów flagowych zlokalizowanych obok boiska głównego. Zakończenie wspomnianych prac planowane jest na koniec czerwca. Mamy nadzieję, że w pełni z obiektu będzie można korzystać w drugiej połowie bieżącego roku, lecz w tej chwili nie znamy odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz