||

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – CHŁOPCY

W dniu 26 kwietnia w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku odbył się Turniej Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. Po wczorajszym turnieju dziewcząt przyszedł czas na rywalizacje wśród chłopców.

Do turnieju tak jak dzień wcześniej siedem szkół z terenu gminy rozgrywały mecze w dwóch grupach. W grupie „A” pierwsze miejsce zajęła szkoła z Brzostku, która pewnie wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce w grupie zajęła zespół z Siedlisk Bogusz. W grupie „B” pierwsze miejsce zajęła SP Nawsie Brzosteckie, zaś drugie miejsce wywalczyła SP Kamienica Górna. W pierwszym półfinale spotkały się szkoły z Siedlisk Bogusz oraz Nawsia Brzosteckiego. Po bardzo zaciętej walce lepsi okazali się zawodnicy z Nawsia B. i to oni awansowali do finału. W drugim półfinale spotkały się SP Brzostek i SP Kamienica Górna. Wydawało się, że teoretycznie zespół z Brzostku poradzi sobie z łatwością jednak cała pierwsza połowa to agresywna gra w obronie i walka w ataku rywali. Zawodnicy z Kamienicy G. mieli dwie stuprocentowe sytuacje niestety nie byli wstanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza z brzosteckiej drużyny. Druga połowa to już bardzo dobra gra SP Brzostek, która pozwoliła na trafienie trzech bramek i zwycięstwo w meczu. W spotkaniu o trzecie miejsce wygrała SP Siedliska Bogusz 2:0 z SP w Kamienicy Górnej. Mecz finałowy to starcie zwycięzców swoich grup eliminacyjnych (SP Brzostek oraz SP Nawsie Brzosteckie). To również spotkanie rewanżowe (obie drużyny spotkały się w fazie grupowej)  za ubiegłoroczny turniej, w którym to lepsi okazali się szczypiorniści z Brzostku. Nie inaczej było w finale, gdzie przy wsparciu dopingiem kibiców zespół brzosteckiej podstawówki pokonał drużynę z Nawsia Brzosteckiego i zwyciężył w tegorocznym turnieju piłki ręcznej. Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste posumowanie turnieju oraz wręczenie nagród. Każda drużyna, która uczestniczyła w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplomy, zaś drużyny, które zajęły miejsca I – III otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Wybrano także najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju, którymi zostali: Gabriel Cisoń z SP Brzostek (najlepszy zawodnik), Szymon Gawron z SP Nawsie Brzosteckie (najlepszy bramkarz). Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marcin Sas oraz Przewodniczący Zarządu Miasta Brzostek Daniel Wójcik. Gratulujemy zwycięzcom, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikację końcową. Do zobaczenia na następnym turnieju.

Szczegółowe wyniki:

Grupa „A”

SP Kamienica Dolna – SP Smarżowa 0:1 (0:1)

SP Siedliska – Bogusz – SP Brzostek  0:4 (0:3)

SP Kamienica Dolna – SP Brzostek 0:5 (0:1)

SP Smarżowa – Siedliska – Bogusz 0:4 (0:1)

SP Kamienica Dolna – SP Siedliska – Bogusz 0:3 (0:1)

SP Brzostek – SP Smarżowa 8:0 (5:0)

Grupa „B”

SP Kamienica Górna  – SP Nawsie Brzosteckie 0:4 (0:2)

SP Januszkowice – SP Nawsie Brzosteckie 1:3 (0:3)

SP Januszkowice – SP Kamienica Górna 1:5 (1:3)

Półfinał I:

SP Brzostek – SP Kamienica Górna  3:0 (0:0)

Półfinał II:

SP Nawsie Brzosteckie – SP Siedliska Bogusz 3:1 (2:0)

Mecz o 5 miejsce:

SP Smarżowa – SP Januszkowice 0:9 (0:1)

Mecz o 3 miejsce:

SP Siedliska – Bogusz – SP Kamienica Górna 2:0 (1:0)

Finał:

SP Nawsie Brzosteckie – SP Brzostek 0:2 (0:1)

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Brzostek
  2. SP Nawsie Brzosteckiej
  3. SP Siedliska Bogusz
  4. SP Kamienica Górna
  5. SP Januszkowice
  6. SP Smarżowa
  7. SP Kamienica Dolna

Galeria zdjęć!

(Kliknij w miniaturę, aby powiększyć!)

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2256357387951671

Podobne wpisy

Dodaj komentarz