||

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – DZIEWCZĄT

W dniu 25 kwietnia w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku odbył się Turniej Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych – dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się siedem szkół z terenu gminy, które rozgrywały mecze w dwóch grupach.

W grupie „A” pierwsze miejsce zajęła szkoła z Siedlisk – Bogusz, która wygrała wszystkie mecze wysoko nie tracąc przy tym bramki. Drugie miejsce w grupie zajęła szkoła z Grudnej Górnej. W grupie „B” pierwsze miejsce zajęła SP Kamienica Górna, zaś drugie miejsce wywalczyła SP Nawsie Brzosteckie. W pierwszym półfinale spotkały się szkoły z Nawsia Brzosteckiego oraz Siedlisk Bogusz. Po bardzo dobrych meczach grupowych zespołowi z Siedlisk Bogusz przyszło się zmierzyć z bardziej wymagającym rywalem. Mimo sporego oporu ze strony przeciwnika zawodniczki stanęły na wysokości zadania pewnie wygrywając i tym samym meldując się w finale turnieju. W drugim półfinale spotkały się SP Kamienica Górna i SP Grudna górna. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando szczypiornistek z Kamienicy Górnej, które zwyciężyły pewnie 4:1. W meczu o trzecie miejsce wygrała SP Nawsie Brzosteckie 3:0 z SP Grudna Górna. W wielkim finale spotkały się drużyny, które w fazie grupowej zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach. Jak na finał przystało emocji nie brakowało. Zawodniczki z Kamienicy Górnej szybko objęły prowadzenie w pierwszej połowie. Dzielnie broniły wyniku, aż pod kilku akcjach ze strony Siedlisk-Bogusz udało się pokonać bramkarkę i tym samym wyrównując wynik meczu. Zawodniczką z Kamienicy G. ponownie udało się wyjść na prowadzenie, ale ponownie zespół z Siedlisk B. wyrównał.  Po ostatnim gwizdu wynik meczu nie uległ zmianie, wiec po raz pierwszy w tym turnieju byliśmy świadkami serii rzutów karnych. Lepiej rzuty karne wykonywały zawodniczki z Kamienicy Górnej i to one cieszyły się historycznego zwycięstwa w turnieju. Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagród. Każda drużyna, która uczestniczyła w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplomy, zaś drużyny, które zajęły miejsca I – III otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Wybrano także najlepszą zawodniczkę i bramkarkę turnieju, którymi zostały: Monika Kaput (najlepsza zawodniczka), Magdalena Wołowiec z SP Kamienica Górna (najlepsza bramkarka). Nagrody wręczał Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku Andrzej Piękoś. Duże brawa i słowa uznania dla wszystkich uczestniczek turnieju. Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia na następnym turnieju.

Szczegółowe wyniki:

Grupa „A”

SP Kamienica  Dolna – SP Siedliska Bogusz 0:10 (0:4)

SP Grudna Górna  – SP Gorzejowa 5:1 (2:0)

SP Siedliska Bogusz – SP Gorzejowa 10:0 (6:0)

SP Kamienica  Dolna – SP Grudna Górna 0:3 (0:1)

SP Siedliska Bogusz – SP Grudna Górna 6:0 (2:0)

SP Gorzejowa  – SP Kamienica Dolna 1:0 (0:0)

Grupa „B”

SP Januszkowice – SP Kamienica Górna 3:4 (1:2)

SP Nawsie Brzosteckie – SP Kamienica Górna 0:0 (0:0)

SP Nawsie Brzosteckie – SP Januszkowice 1:1 (0:0)

Półfinał I:

SP Siedliska Bogusz  – SP Nawsie Brzosteckie 4:2 (3:0)

Półfinał II:

SP Kamienica Górna – SP Grudna Górna 4:1 (2:1)

Mecz o 5 miejsce:

SP Gorzejowa – SP Januszkowice 0:6 (0:2)

Mecz o 3 miejsce:

SP Grudna Górna – SP Nawsie Brzosteckie 0:3 (0:1)

Finał:

SP Siedliska Bogusz – SP Kamienica Górna 2:2 k. 0:3 (0:1)

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Kamienica Górna
  2. SP Siedliska Bogusz
  3. SP Nawsie Brzosteckiej
  4. SP Grudna Górna
  5. SP Januszkowice
  6. SP Gorzejowa
  7. SP Kamienica Dolna

Galeria zdjęć!

(Kliknij w miniaturę, aby powiększyć!)

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2255830811337662

Podobne wpisy

Dodaj komentarz