ZAJĘCIA FITNESS DLA KAŻDEGO

Dzięki zaadaptowaniu jednego z pomieszczeń w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku, mogła powstać sala przeznaczona wyłącznie na zajęcia fitness. W związku z tym od listopada  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku wprowadza do swojej oferty zajęcia fitness dopasowane dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu intensywności.

Zajęcia fitness dla dorosłych przeznaczone będą dla osób na każdym poziomie indywidualnego zaawansowania. To zajęcia absolutnie dla wszystkich! Zachęcamy do udziału zwłaszcza osoby, które dotychczas unikały takiej formy ćwiczeń, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Rozmaitość zajęć pozwala na uczestnictwo wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. Debiutant może zacząć trening, wybierając zajęcia: MOCNE UDA/ZGRABNE POŚLADKI, PŁASKI BRZUCH, a kiedy wzmocni formę, sięgnąć po kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających np. STEP, TABATA, BODY WORKOUT.

Wtorek:

– 18:00 – 19:00

Piątek:

– 18:00 – 19:00

Natomiast Gimnastyka dla seniorów (FIT SENIOR) opierać się będzie na odpowiednio dobranych ćwiczeniach, które usprawnią ciało, a dodatkowo spełnią funkcje rehabilitacyjne – co wpływa na polepszenie ogólnego samopoczucia. Regularne uczęszczanie na tego typu zajęcia daje widoczne efekty, poprawiając m. in krążenie i ujędrnienie skóry. Gimnastyka dla seniorów wzmacnia również mięśnie posturalne, przywraca ruchomość i elastyczność w stawach. Zajęcia realizowane są w grupie, co dodatkowo wpływa na lepsze samopoczucie, zmniejsza poczucie izolacji i poprawia stan psychiczny. Dzięki wprowadzeniu ćwiczeń relaksacyjnych, uczestnicy zwiększają swoją odporność na stres.

Środa:

– 17:00 – 18:00

W ofercie znalazły się również zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci (6-12 lat oraz 13 – 15 lat). Celem takiej gimnastyki jest wspieranie i stymulowanie rozwoju psychomotorycznego najmłodszych. Służą temu ćwiczenia w zakresie dużej i małej motoryki, równoważne oraz koordynacyjne. Poziom trudności i intensywności zadań jest zawsze dostosowany do możliwości grupy. Raz w miesiącu będą organizowane spotkania odnośnie zdrowego odżywiania oraz zajęcia z rodzicami pod hasłem ”Mamo, tato, poruszaj się ze mną”.

Wtorek:

– 17:00 -18:00 Zajęcia dzieci (6 – 12 lat)

Piątek:

– 17:00 – 18:00 Zajęcia dla młodzieży (13 – 15 lat)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Brzostek do skorzystania z przygotowanej oferty. Zajęcia odbywać się będą w sali na pierwszym piętrze w hali sportowej. Prosimy o przyniesienie ze sobą ręcznika, butów sportowych oraz wody. Poniżej cennik wejść i karnetów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz