TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ GMIN ZAPRZYJAŹNIONYCH

W ostatnią sobotę października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku zorganizował Turniej Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych. W turnieju oprócz gospodarzy, na Hali Widowiskowo – Sportowej w Brzostku mięliśmy przyjemność gościć drużyny: Zmęczeni Zwycięstwem, Dinozaury Głobikowa oraz Sokół Dobrków.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a o kolejności rozgrywanych meczy decydowało losowanie, które zostało przeprowadzone na kilka minut przed pierwszym spotkaniem. Od samego początku można było zauważyć bardzo wysoki poziom prezentowany przez poszczególne teamy. W pierwszej kolejce spotkań drużyna OSiR Brzostek zmierzyła się z ekipą Dinozaury Głobikowa. Mecz stał na bardzo wysokim sportowym poziomie, ale ostatecznie to drużyna z Głobikowej mogła cieszyć się ze zwycięstwa 2:1. W równolegle toczonym pojedynku drużyna Sokoła Dobrków uległa Zmęczonym Zwycięstwem 2:0. Po krótkiej przerwie na odpoczynek drużyny przystąpiły do drugiej kolejki gier. W niej drużyna OSiR Brzostek podejmowała zespół Zmęczeni Zwycięstwem. Pomimo ogromnej woli walki gospodarze ulegli przeciwnikom 0:2  Drugie spotkanie to pojedynek Sokoła Dobrków z Dinozaurami Głobikowa. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy z Głobikowej, pokonując rywali 2:0. Po zakończeniu kolejki organizatorzy zarządzili dłuższą przerwę, w trakcie której zaprosili wszystkich zawodników na wspólne grillowanie, które było świetną okazją do zjedzenia kiełbaski i wymiany swoich doświadczeń z innymi uczestnikami. Wypoczęci i z pełnymi brzuchami zawodnicy przystąpili do decydującej kolejki gier. Drużyna OSiR Brzostek podejmowała Sokół Dobrków, natomiast Zmęczeni Zwycięstwem rywalizowali z Dinozaurami Głobikowa. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0, drugi zaś padł łupem Zmęczonych Zwycięstwem, w takim samym stosunku setów. Po krótkiej przerwie i podliczeniu zdobytych punktów, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Zmęczeni Zwycięstwem
  2. Dinozaury Głobikowa
  3. OSiR Brzostek
  4. Sokół Dobrków

Na zakończenie, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom. Poza tym z każdej drużyny wybrany został najlepszy zawodnik turnieju. W teamie Zmęczeni Zwycięstwem była to Aleksandra Wałaszek – jedyna kobieta biorąca udział w naszym turnieju, w drużynie Dinozaury Głobikowa – Patryk Gruszka, wśród zawodników gospodarzy wybrany został Marcin Kolbusz, a w drużynie Sokół Dobrków – Sebastian Mroczek. Turniej Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych swoim patronatem objął Burmistrz Brzostku Pan Wojciech Staniszewski. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Józef Chochorowski oraz Stanisław Jacher, znajdujący się w wykazie sędziów Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach bardzo dziękujemy, triumfatorom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach organizowanych przez brzostecki OSiR.