|

4 EDYCJA ZIMOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ ZAKOŃCZONA

W sobotę 25 stycznia do Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku już po raz 4 zawitali siatkarze, celem rozegrania kolejnej edycji  Zimowego Turnieju Piłki Siatkowej.

Z roku na rok turniej cieszy się niemalejącą popularnością, o czym bez wątpienia świadczy fakt, iż drużyny biorące w nim udział to nie tylko przedstawiciele gminy Brzostek, czy gmin sąsiadujących (Jodłowa). W tym roku mieliśmy przyjemność gościć m.in. drużyny z  Rzeszowa, Dobrkowa, czy Jasionki. Zgodnie z regulaminem turnieju do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które w wyniku losowania podzielone zostały na 3 grupy, w których rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po 2 najlepsze zespoły każdej z grup oraz 2 zespoły z najlepszym wynikiem z miejsc trzecich. Po podliczeniu wszystkich punktów pary ćwierćfinałowe prezentowały się więc następująco:

  1. SYLVECO CZARNI RZESZÓW – AMATORZY
  2. REST – TESTOWANI U HEYNENA
  3. TEAM JODŁOWA – OLIMPIA JASIONKA
  4. PUNKT G – TIM VOLLEY

W meczach ćwierćfinałowych nie ma już miejsca na pomyłki, o czym zdaje się doskonale pamiętali zawodnicy. Walczyli do samego końca o każdą, nawet najtrudniejszą piłkę. Oczywistym było, że porażka eliminuje drużynę z dalszych rozgrywek. Po niezwykle emocjonujących, zaciętych i wyrównanych pojedynkach awans do półfinałów uzyskały drużyny: Amatorzy, Rest, Team Jodłowa oraz Punkt G. W tej fazie rozgrywek także nie zabrakło emocjonujących akcji oraz woli walki, a poziom sportowy rozgrywanych meczy zadowoliłby nawet najbardziej wymagającego kibica. Pierwszym finalistom został Punkt G pokonując Team Jodłowa 2:0, drugim finalistom natomiast została ekipa Rest pokonując po tie breaku drużynę Amatorzy. Po krótkiej przerwie zawodnicy przystąpili do meczów, które miały decydować o ostatecznej kolejności na podium. Zarówno mecz o 3 miejsce, jak i finał zakończył się w dwóch setach. Ostatecznie, na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Rest, natomiast zwycięzcami 4 Zimowego Turnieju Piłki Siatkowej została drużyna Punkt G. Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na wręczenie nagród, którego dokonał kierownik OSiR Brzostek – Andrzej Piękoś. Drużyny, które zajęły pierwsze cztery miejsca otrzymały dyplomy, a te które znalazły się na podium dodatkowo pamiątkowe medale. Na zwycięzców czekały także okazałe statuetki. Poza nagrodami zespołowymi dokonano także wyboru najlepszego zawodnika turnieju. Zarówno organizatorzy, jak i sędziowie sobotniego turnieju jednogłośnie wskazali zawodnika zwycięzców – Jakuba Rykałę. Wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań dziękujemy za udział, gratulujemy wygranym oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikację końcową.

Grupa „A”

Sylveco Czarni Rzeszów – Sokół Dobrków 2:0

Punkt G – Zmęczeni Zwycięstwem 2:0

Sylveco Czarni Rzeszów – Zmęczeni Zwycięstwem 2:0

Sokół Dobrków – Punkt G 0:2

Zmęczeni Zwycięstwem – Sokół Dobrków 2:0

Grupa „B”

Olimpia Jasionka – Rest 0:2

Grze-Mal – Rest 1:1

Tim Volley – Olimpia Jasionka 1:1

Sylveco Czarni Rzeszów – Punkt G 1:1

Grze-Mal – Olimpia Jasionka 0:2

Rest – Tim Volley 2:0

Grze-Mal – Tim Volley 0:2

Grupa „C”

OSIR Brzostek – Amatorzy 0:2

OSIR Brzostek – Team Jodłowa 0:2

Amatorzy – Testowani u Heynena 1:1

Osir Brzostek – Testowani u Heynena 0:2

Team Jodłowa – Amatorzy 1:1

Testowani u Heynena – Team Jodłowa 0:2

Ćwierćfinały:

Sylveco Czarni Rzeszów – Amatorzy 1:2

Rest – Testowani u Heynena 2:0

Team Jodłowa – Olimpia Jasionka 2:0

Punkt G – Tim Volley 2:0

Półfinały:

Rest – Amatorzy 2:1

Team Jodłowa – Punkt G 0:2

Mecz o 3 miejsce

Rest – Team Jodłowa 2:0

Finał

Punkt G – Amatorzy 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1 Punkt G

2 Amatorzy

3 Rest

4 Team Jodłowa

5-8

Olimpia Jasionka

Sylveco Czarni Rzeszów

Testowani u Heynena

Tim Volley

9-12

Grze-Mal

OSIR Brzostek

Sokół Dobrków

Zmęczeni Zwycięstwem

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

 

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2467830893470985

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz