BUDOWA RODZINNEGO PLACU REKREACYJNEGO ZAKOŃCZONA

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego Rodzinnego Placu Rekreacyjnego, który został wybudowany na terenie stadionu OSiR w Brzostku.

 

Nowa strefa rekreacji jest nieco większa od już istniejącej siłowni plenerowej mieszczącej się na ulicy A. Gryglewskiego. Posiada ławki, stół piknikowy i przede wszystkim 4 dwustanowiskowych urządzeń oraz pojedyncze urządzenia „prostowacz pleców” i „ławka do brzuszków” za pomocą których poprawić można nie tylko kondycję, ale i wyrzeźbić sylwetkę.

Obok urządzeń siłowych zamontowano również plac do street workout. Street workout to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do ćwiczeń lub specjalnych placach do street workoutu z drążkami, poręczami i drabinkami. Street workout to trening siłowy pozwalający na dobór różnorodnych i kreatywnych ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała, tzw. trening kalisteniczny. Jest to rodzaj aktywności przeznaczonej dla osób dbających o sylwetkę, kondycję oraz sprawność, będącej alternatywą lub uzupełnieniem dla treningów na tradycyjnej siłowni. Trening street workout równomiernie wpływa na rozwój układu mięśniowego, kostno-stawowego, zwiększa siłę w stosunku do masy ciała, pobudza także układ krążenia. Jest ogólnorozwojowym sportem dla osób w każdym wieku, ma szerokie zastosowanie jako trening siłowy w takich sportach jak sztuki walki, atletyka czy parkour. Dzięki dużej liczbie i różnorodności ćwiczeń oraz doborowi odpowiednich technik, trening można dostosować do osób na każdym poziomie zaawansowania. Siłownia plenerowa jest częścią projektu pn. „Budowa Rodzinnego Placu Rekreacyjnego z Urządzeniami Rekreacji Indywidualnej i Obiektami Małej Architektury”. Dofinansowanie było realizowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

Oprócz siłowni plenerowej został wybudowany plac rekreacyjny z nawierzchnią piaskową na której będzie można grać w siatkówkę plażową bądź inne sporty.

W ramach projektu zostały przebudowane również schody prowadzące na stadion OSiR w Brzostku.

Ćwiczenia ”pod chmurką” są bezpieczne i dają mnóstwo energii. Dla wielu jest to również okazja do towarzyskich spotkań oraz do wymiany doświadczeń z osobami uprawiającymi sport. Co ważne siłownia oraz rodzinny park rekreacyjny dostępne są bezpłatnie przez całą dobę.

Regulamin parku rekreacyjnego

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Rodzinnego Placu Rekreacyjnego !!!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz