III RAJD ROWEROWY „ROWEREM W POGÓRZE”

W dniu 18.08. br. miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli po raz trzeci z parkingu przy Hali Sportowej w trasę rajdu, która przebiegała przez Brzostek, Siedliska Bogusz, Smarżową, Głobikową Małą.

Celem imprezy było promowanie zdrowego styl życia, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz prezentować ciekawe zakątki Pogórza Strzyżowskiego. Trasa tegorocznego rajdu liczyła blisko 40 kilometrów. Jednym z przystanków na trasie było Schronisko Młodzieżowe „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej, gdzie znajduje się taras widokowy oraz park z dinozaurami. Po zwiedzaniu okolicy został zorganizowany grill, po którym została przeprowadzona loteria fantowa dla uczestników. Po odpoczynku i pamiątkowym zdjęciu uczestnicy wyruszyli w drogę, ale przed samym wyjazdem niespodziewanie jedna z uczestniczek złapała przysłowiowego „kapcia”.

Po szybkiej interwencji rowerzyści wyruszyli w dalsza drogę. Po zjeździe liczącym prawie 3 km oraz małym podjeździe uczestnicy dotarli pod pomnik Chrystusa Króla, który znajduje się w miejscowości Mała. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na drogę powrotną, która  przebiegała przez malownicze tereny pogórza. Po krótkim przystanku przy kościele w Siedliskach –Bogusz jednomyślnie uczestnicy postanowili troszeczkę przedłużyć wspólna podróż (10 km) i zamiast wracać przez Siedliska-Bogusz udali się przez miejscowości Kamienica Dolna oraz Przeczyca. Niestety tuz przed wjazdem na kładkę nad Wisłoką po raz drugi „kapcia” złapała ta sama uczestniczka, ale po wcześniejszym doświadczeniu wymiana dętki poszła w ekspresowym tempie niż za pierwszym razem. Po drodze nie było już żadnych przygód wszyscy dotarli cało i zdrowo do miejsca zakończenia rajdu. Dziękujemy uczestnikom za mile spędzony czas, gratulujemy mobilizacji bo każdy z uczestników ukończył rajd i do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/HALA-Widowiskowo-Sportowa-w-Brzostku-1411173065803445/photos/?tab=album&album_id=2112414355679309

Podobne wpisy

Dodaj komentarz