|

Podsumowanie IX Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek 2018

Zakończona Amatorska Liga Piłki Nożnej Gminy Brzostek 2018

 

IX edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek przechodzi do historii. Rozgrywki to już stały punkt sportowych wydarzeń w czasie wakacji. Zmagania rozpoczęliśmy 4 lipca , a trwały one do 3 sierpnia, kiedy to rozegraliśmy mecz finałowy. W tegorocznej edycji wzięło udział 9 drużyn:

Poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie . Dziewięć zespołów przez trzy tygodnie walczyło w 2 grupach o awans do fazy pucharowej. Rywalizacja w grupach toczyła się systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce, do dalszej fazy rozgrywek awansowały po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Po fazie grupowej rozegrano fazę pucharową, gdzie zwycięzca pozostawał w grze, a przegrany żegnał się z turniejem.

Do finału rozgrywek, dotarły dwie drużyny z gminy Brzostek: COCO JAMBO oraz SPOCENI W LODÓWCE. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku, z finałowej batalii zwycięsko wyszła drużyna SPOCENI W LODÓWCE wygrywając 4:3. Bramki dla SPOCONYCH W LODÓWCE zdobyli: Kacper Szymański (2), Jakub Zastawny (2).
Mecz o trzecie miejsce rozegrać miały drużyny: TU POWINNA BYĆ NAZWA DRUŻYNY i LKS PRZECZYCA. Niestety pojedynek nie odbył się, w wyniku czego, LKS PRZECZYCA automatycznie stanęła na podium z brązem.

Królem Strzelców został zawodnik – Kacper Szymański (SPOCENI W LODÓWCE) strzelając 16 goli w całej IX Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej.

W bramce największą skutecznością wykazał się Karol Furman (COCO JAMBO).

Po meczu finałowym najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i medale, jak również okazały puchar ufundowany przez Burmistrza Brzostku. Nagrody wręczał Kierownik OSiR–u Andrzej Piękoś oraz Daniel Wójcik. Po ceremonii wręczania nagród, odbył się grill dla wszystkich zawodników i kibiców, którzy przez cały okres trwania ligi, licznie gromadzili się na trybunach kibicując swoim ulubieńcom. Patronat medialny nad imprezą objęła TV Brzostek. Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Turnieju i w trakcie jego trwania serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy na kolejne edycje.

Klasyfikacja końcowa:
1. Spoceni w Lodówce
2. Coco Jambo
3. LKS Przeczyca
4 . Tu Powinna Być Nazwa Drużyny


Galeria zdjęć!
Kliknij w miniaturę, aby otworzyć!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz