|

DRUŻYNA OSIR BRZOSTEK ZAKOŃCZYŁA ROZGRYWKI W PILŹNIEŃSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI

Debiutująca w rozgrywkach Pilźnieńskiej Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej młoda drużyna Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku zakończyła fazę zasadniczą zajmując 8. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Złożyło się na to 6 zwycięstw i 5 porażek w 11 rozegranych spotkaniach. Osiągnięty rezultat pozwolił brzosteckim siatkarzom powalczyć w fazie play-off o miejsca 5-8.

W play-offach zespół OSiR rozegrał 3 mecze, odnosząc 2 zwycięstwa i 1 porażkę. Ostatecznie dało to naszej ekipie 6 miejsce wśród 12 drużyn ligi. To spory sukces biorąc pod uwagę, że brzosteckim zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z półprofesjonalną siatkówką, przyszło mierzyć się z dużo bardziej doświadczonymi rywalami.

Skład drużyny tworzą obecnie: Jakub Kalita, Szymon Golec, Marcin Kolbusz, Kacper Szymański, Dawid Strojek, Patryk Mroczek, Karol Siwek, Mateusz Sobczyk, Dominik Sobczyk, Adam Smęda, Wojciech Augustyn, Wojciech Kapała, Jakub Nowicki, Paulina Szymańska. Opiekunem drużyny jest instruktor OSiR Krzysztof Hals.

Drużyna wzbogaciła się w ostatnim czasie o profesjonalny sprzęt sportowy. Z budżetu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku zakupiono stroje siatkarskie, dresy sportowe oraz torby na sprzęt dla wszystkich zawodników. Zespół sponsorowany jest także przez lokalnych samorządowców. Dziękujemy za wsparcie panom radnym Marcinowi Sasowi, Danielowi Wójcikowi oraz Bartłomiejowi Ziai.

Zawodnikom OSiR Brzostek gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy sportowych sukcesów w kolejnych zmaganiach, które przed nimi. Mamy nadzieję, że piłka siatkowa na stałe zagości wśród sportów cieszących się popularnością w naszej gminie. Wszystkich miłośników siatkówki, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie serdecznie zapraszamy na treningi prowadzone w Hali Widowiskowo-Sportowej w Brzostku. Informacje na temat terminów i zasad udziału w zajęciach można uzyskać telefonicznie, za pośrednictwem fanpage’a na portalu Facebook lub osobiście w godzinach otwarcia hali.

Galeria zdjęć!

(Kliknij w miniaturę, aby powiększyć!)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz