Dzień sportu na Orliku za nami

W dniu 9 września na Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Brzostku odbyła się pierwsza sportowa impreza rodzinna mająca na celu integrację międzypokoleniową.

Organizatorami tego wydarzenia byli animatorzy, realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu 2017”, którego koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Do zorganizowania podobnego festynu sportowego zgłosiły się 622 orliki z całej Polski. Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej wybrała 380 zgłoszeń (w tym nasz).

Na wszystkich obiektach w tym samym czasie rodzice wspólnie ze swoimi pociechami mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi. Ważniejszy od wyników był jednak sam udział i dobra zabawa. Konkurencje rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych. Po zakończeniu konkursów dzieci mogły korzystać z placu zabaw (zjeżdżalnie, trampoliny, basen z kulkami) oraz z animacji (malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy) przygotowanych przez Fabrykę Uśmiechu. W tym samym czasie na boisku piłkarskim trwały prezentacje klubów sportowych funkcjonujących na terenie gminy. Po zakończonych pokazach rozegrano mecz międzypokoleniowy pomiędzy drużyną młodych sportowców, w której zagrali zawodnicy LKS Brzostowianki Brzostek oraz UKS Kyokushin Karate Brzostek, a ekipą samorządowców, w której wystąpili m.in.: Mateusz Domaradzki (przewodniczący Rady Miejskiej w Brzostku), Daniel Wójcik (radny Rady Miejskiej w Brzostku), Marcin Sas (sołtys Zawadki Brzosteckiej) i Robert Kolbusz (prezes UKS Kyokushin Karate Brzostek). W tym pojedynku wynik nie był najważniejszy. Chodziło głównie o dobrą zabawę i integrację różnych pokoleń. Niemniej jednak sportowej pasji także nie zabrakło. Młodzi sportowcy od początku wypracowali sobie przewagę i do samego końca nie oddali prowadzenia (ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:5 na rzecz młodszego pokolenia).

W przerwie spotkania odbyła się miła ceremonia. Młodzi sportowcy pochodzący z terenu gminy z rąk kierownika OSiR-u Andrzeja Piękosia oraz wieloletniego bramkarza LKS Brzostowianki Brzostek Jana Sarneckiego otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia sportowe. Uhonorowani zostali: Jakub Byś z Brzostku (łucznictwo), Natalia Chrząszcz z Bączałki (tenis stołowy), Patrycja Kolbusz z Nawsia Brzosteckiego (karate), Karolina Prokuska z Brzostku (piłka nożna), Łukasz Stanek z Siedlisk – Bogusz (piłka nożna) oraz Kacper Szymański z Kleci (piłka nożna). Festyn zakończył się późnym popołudniem. Przy pięknej pogodzie rodzice ze swoimi dziećmi wspólnie spędzali wolny czas, ucząc się, że różne pokolenia może połączyć wspólna pasja.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Szczegółowa klasyfikacja:

Kategoria „Krasnala” (2 – 3 latka):

 1. Julia Cisoń
 2. Zuzanna Baryłecka
 3. Bartosz Kurek

Kategoria „Smyka” (4 – 6) lat:

 1. Mateusz Kita
 2. Bartosz Głus
 3. Michal Bachara

Kategoria „Urwisa” (7 – 9) lat:

 1. Damian Czech
 2. Jowita Cisoń
 3. Liliana Jędrzejczyk

Kategoria „Juniora” (10 – 12) lat:

 1. Igor Juszczyk
 2. Sebastian Kolbusz
 3. Martyna Nawracaj

Podobne wpisy

Dodaj komentarz