Młodzieżowa liga Orlika za nami

Młodzieżowa Liga Orlika to nowy punkt sportowych wydarzeń na brzosteckim orliku.

Od 8 maja do 16 maja trwały rozgrywki, do których przystąpiło 9 zespołów (72 zawodników). Organizatorem zmagań był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń w drodze losowanie zespoły zostały podzielone na 2 grupy, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po spotkaniach grupowych, do dalszej fazy rozgrywek awansowały cztery zespoły z każdej grupy.

W trzecim dniu rywalizacji rozegrano mecze ćwierćfinałowe, gdzie zwycięzca pozostawał w grze, a przegrany żegnał się z turniejem. Po zaciętej, ale sportowej rywalizacji w poszczególnych ćwierćfinałach (dwa zakończyły się konkursem rzutów karnych), zostały wyłonione zwycięskie zespoły, które 16 maja walczyły w półfinałach. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Siwy Dym Jodłowa oraz OSP Nawsie Brzosteckie. Po regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy z Jodłowej wygrywając 3:2.  Drugi półfinał pewnie wygrywa zespół Pierwiastek z Trzech pokonując Futbolowych Artystów.  W tym samym dniu rozegrano finałowe spotkania tegorocznej edycji. Przegrane zespoły po krótkiej przerwie rozegrały mecz o brązowy medal, a zwycięzcy półfinałów rozegrali finał, który wyłonić miał triumfatorów całych rozgrywek. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyna OSP Nawsie Brzosteckie oraz Futbolowi Artyści. W regulaminowym czasie gry wynik spotkania był remisowy, a do rozstrzygnięcia po raz kolejny potrzebne były karne. „Jedenastki” lepiej wykonywali zawodnicy z  ekipy Futbolowi Artyści i po ostatnim strzale to oni cieszyli się ze zwycięstwa i brązowych medali. W finale spotkały się drużyny: Siwy Dym Jodłowa oraz Pierwiastek z Trzech. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku w finałowej batalii był bezbramkowy remis. Sędzia zgodnie z regulaminem ogłosił konkurs rzutów karnych. W tym jakże ważnym fragmencie gry lepsi okazali się zawodnicy drużyny Pierwiastek z Trzech i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całych rozgrywkach. Po meczu finałowym najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i medale. Królem strzelców rozgrywek został zawodnik – Mariusz Kita (Siwy Dym Jodłowa) strzelając 8 goli w 7 spotkaniach. W bramce największą skutecznością wykazał się Kacper Wojnar (Pierwiastek z Trzech). Nagrody wręczał Kierownik OSiR–u Andrzej Piękoś.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w rozgrywkach, zwycięzcą gratulujemy i do zobaczenia w następnej edycji.

Szczegółowe wyniki:

Grupa „A”

OSP Nawsie Brzosteckie – Pierwiastek z Trzech 1:1

Siwy Dym Jodłowa – Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów 2:0

Amatorzy – OSP Nawsie Brzosteckie 1:0

Pierwiastek  z Trzech – Siwy Dym Jodłowa 0:0

Amatorzy – Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów 0:4

OSP Nawsie Brzosteckie – Siwy Dym Jodłowa 1:6

Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów – Pierwiastek z Trzech 0:0

Siwy Dym Jodłowa – Amatorzy 6:1

Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów – OSP Nawsie Brzosteckie 0:1

Pierwiastek z Trzech – Amatorzy 4:1

Grupa „B”

Wyindywidualizowani – Futbolowi Artyści 1:1

Chłopaki Do Wzięcia – Futbolowi Artyści 1:2

My – Wyindywidualizowani 0:4

Chłopaki Do Wzięcia – Wyindywidualizowani 1:1

Futbolowi Artyści – My 2:1

Chłopaki Do Wzięcia – My 7:1

ĆWIERĆFINAŁ I

Siwy Dym Jodłowa – My 4:1

ĆWIERĆFINAŁ II

OSP Nawsie Brzosteckie – Wyindywidualizowani 1:1 k.3:2

ĆWIERĆFINAŁ III

Pierwiastek z Trzech – Chłopaki Do Wzięcia 0:0 k. 3:1

ĆWIERĆFINAŁ IV

Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów – Futbolowi Artyści 0:1

PÓŁFINAŁ I

Siwy Dym Jodłowa – OSP Nawsie Brzosteckie  2:2 k. 3:2

PÓŁFINAŁ II

Pierwiastek z Trzech – Futbolowi Artyści 3:1

MECZ O 3 MIEJSCE

OSP Nawsie Brzosteckie – Futbolowi Artyści 1:1 k. 1:2

FINAŁ

Pierwiastek z Trzech – Siwy Dym Jodłowa 0:0 k. 0:2

Klasyfikacja końcowa:

  1. Siwy Dym Jodłowa
  2. Pierwiastek z Trzech 
  3. Futbolowi Artyści
  4. OSP Nawsie Brzosteckie 

5-8

My

Wyindywidualizowani

Chłopaki Do Wzięcia

Drużyna Niezwykłych Dżentelmenów

9. Amatorzy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz