|

III Turniej Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych

W sobotę, 12.12.2020 r. w Hali Widowiskowo Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku odbyła się 3 edycja Turnieju Piłki Siatkowej Gmin Zaprzyjaźnionych.

Pomimo obecnej sytuacji epidemicznej zawody udało się przeprowadzić w zaplanowanym terminie. Turniej odbył się zgodnie z wszystkimi aktualnymi zaleceniami i obostrzeniami związanymi z wystąpieniem epidemii wirusa SARS-CoV-2. Zawody odbyły się bez udziału publiczności, a na hali znajdowali się jedynie zawodnicy, sędziowie oraz obsługa. W zawodach wzięło udział 4 drużyny – gospodarze turnieju – OSiR Brzostek, Volley Jodłowa, Sokół Dobrków I oraz Sokół Dobrków II. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowała liczba zdobytych punktów. Spotkania rozgrywane były do 2 wygranych setów.

Turniej oficjalnie o godz. 9:00 otworzył kierownik OSiR Brzostek – Andrzej Piękoś. Następnie w obecności sędziów oraz kapitanów drużyn nastąpiło losowanie, w wyniku którego ustalono kolejność rozgrywania poszczególnych pojedynków, po czym przystąpiono do rozgrywek. W pierwszej kolejce zmierzyły się ze sobą Volley Jodłowa – Sokół Dobrków I, a także OSiR Brzostek – Sokół Dobrków II. Oba spotkania w stosunku 2:0 padły łupem drużyn z Dobrkowa. Pierwsza drużyna pokonała Volley Jodłową 25:21 oraz 25:16, natomiast drugiej drużynie Dobrkowa ulegli gospodarze, przegrywając 25:22 oraz 25:20. Następna kolejka to pojedynki pomiędzy dwiema drużynami Dobrkowa, a także drużyną OSiR Brzostek z Volley Jodłowa. W tym wypadku pojedynki także kończyły się w stosunku 2:0. W pierwszym meczu zespół Sokół Dobrków I pokonał Sokół Dobrków II, 25:20 i 25:22, z kolei w drugim spotkaniu drużyna brzosteckiego OSiR-u pokonała Volley Jodłowa dwukrotnie 25:22.

Po rozegraniu 2 kolejki spotkań przyszedł czas na nieco dłuższą przerwę, w trakcie której zawodnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Z pełnymi brzuchami i nowymi siłami przystąpiliśmy do rozegrania ostatniej, rozstrzygającej kolejki spotkań, w której stoczyły ze sobą pojedynki drużyny Volley Jodłowa – Sokół Dobrków II, a także OSiR Brzostek – Sokół Dobrków I. O losach zarówno pierwszego, jak i drugiego spotkania decydował tie-break. W tym zwycięstwo odniosły drużyny Sokół Dobrków II (21:25, 25:21, 15:11) oraz gospodarze – OSiR Brzostek (25:23, 18:25, 15:13). Po rozegraniu ostatniej akcji turnieju organizatorzy podliczyli wszystkie punkty zdobyte przez poszczególne drużyny, w celu ustalenia ostatecznej kolejności. Szybko okazało się, że aż 3 spośród 4 zespołów zanotowały po 2 zwycięstwa i porażce. Największą zdobyczą punktową mogła jednak pochwalić się drużyna Sokół Dobrków I i to właśnie oni ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju. O drugim miejscu zadecydowało bezpośrednie spotkanie pomiędzy drużynami Sokół Dobrków II, a OSiR Brzostek, w którym po twardej walce niestety gospodarze ulegli przeciwnikom. Na ostatnim miejscu uplasowała się ekipa Volley Jodłowa.

Po krótkiej przerwie kierownik OSiR Brzostek dokonał wręczenia pucharów i pamiątkowych medali. Poza nagrodami zespołowymi, w każdej drużynie wybrany został także najlepszy zawodnik, który otrzymał pamiątkową statuetkę. Sędziowie turnieju zdecydowali, że w drużynie Sokół Dobrków I będzie to Mikołaj Wolański, Sokół Dobrków II – Maciej Nykiel, Volley Jodłowa – Jarosław Bogacz, OSiR Brzostek – Norbert Bysiewicz.