Brzostecka liga siatkówki zakończona…

Brzostecka Liga Siatkówki w niedzielę 7 stycznia zakończyła swoje rozgrywki.

Tego dnia w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej odbyły się mecze finałowe oraz podsumowanie pierwszej edycji ligi. Organizatorem ligi był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. W pierwszym meczu tego dnia spotkały się drużyny Volley Team oraz Wyrewolwerowani Rewolwerowcy, które walczyły o 3 miejsce w tegorocznej edycji.

W fazie zasadniczej obie drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu wygrała Volley Team, zaś w rundzie rewanżowej Wyrewolwerowani Rewolwerowcy. Od początku lepiej spisywał się Volley Team i szybko wygrał dwa sety. W trzecim secie Rewolwerowcy znaleźli swój rytm gry i pewnie wygrali 25:22. W czwartym secie walka była bardzo wyrównana, a od początku przeważali Rewolwerowcy wychodząc na prowadzenie 18:12 i wydawałoby się, że czekać nas będzie tie break. Drużyna Volley Team wzięła swój drugi czas po którym zdobyła 7 punktów z rzędu i wyszła na prowadzenia 19:18. Końcówka seta była bardzo wyrównana przy stanie 24:24 zawodnicy Volley Team zachowali zimna krew zdobywając kolejne dwa punkty i po ostatniej akcji mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie oraz w całym spotkaniu 3:1. W finale zmierzyły się dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej Szczelny Blok oraz Dzika Ekipa.

Obie drużyny do spotkania podeszły bardzo poważnie od początku walczyły o każdy punkt. Pierwszy set padł łupem Dzikiej Ekipy, drugi zaś Szczelnego Bloku. W trzeciej odsłonie meczu Dzika Ekipa kontrolowała przebieg seta wygrywając 25:22. Czwarty jak się okazało był ostatnim setem, który zdominowany był przez graczy Dzikiej Ekipy, choć początek seta należał do Szczelnego Bloku, który prowadził już 7:3. Dzika Ekipa zareagowała szybko biorąc czas i w bardzo krótkim czasie odrobiła stratę. Z każdą kolejną akcją Dzika Ekipa coraz bardziej kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku ostatecznie pewnie wygrywając 25:19. Dzika Ekipa wygrywając 3:1 potwierdziła swoją dominację wygrywając finał 3:1. Pierwsza edycja BLS przebiegła bardzo sprawnie i pozytywnie. Można powiedzieć, że amatorskie rozgrywki siatkarskie dają możliwość sportowej zdrowej rywalizacji w duchu fair play. Po zakończonych spotkaniach zaproszeni goście Burmistrz Miasta Brzostek Wojciech Staniszewski, Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Domaradzki oraz Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku Andrzej Piękoś wręczali puchary i medale zespołom uczestniczącym w lidze. Nagrodzony został również najlepszy zawodnik finału, którym został Mateusz Sobczyk z Szczelnego Bloku. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznej edycji ligi siatkówki oraz gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju składamy podziękowania za wspaniałą grę i wysoki poziom sportowy. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych imprezach siatkarskich.

Klasyfikacja końcowa ligi BLS:

1.Dzika Ekipa

2.Szczelny Blok

3.Volley Team

4.Wyrewolwerowani Rewolwerowcy

5.Gimnazjum Brzostek

Podobne wpisy

Dodaj komentarz