Premierowa edycja Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Gminy Brzostek 2023 za nami

We czwartek, 27.07.2023 r. na brzosteckim Orliku odbyła się premierowa edycja Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Gminy Brzostek 2023. Spośród zgłoszonych do turnieju drużyn najlepszą okazała się Grudna.

Do turnieju zgłosiło się 7 ekip, które w wyniku losowania zostały podzielone na 2 grupy – 1 czterodrużynowa oraz 1 trzydrużynowa, z których do dalszej fazy awansowało po 2 najlepsze ekipy z każdej z grup tworząc pary półfinałowe. Równo o godzinie 16:30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek w turnieju, rozpoczynający mecz, w którym spotkały się drużyny FC BEZPADA oraz Kamienica Dolna. Zawodnicy już od samego początku dostarczyli kibicom wiele emocji.  Mecze były bardzo emocjonujące, niejednokrotnie rozstrzygające się w ostatnich sekundach. Nie brakowało w nich wielu ciekawych, widowiskowych akcji, swoje 5 minut mieli także bramkarze, popisując się bardzo spektakularnymi obronami. Dość powiedzieć, że mecze były zacięte, a walka o wyjście z grupy niezwykle interesująca… Ostatecznie półfinalistami zostały drużyny: Grudna, SEITO POLAND, KD Przeczyca oraz FC BEZPADA.

Po fazie grupowej nastąpiła krótka przerwa na drobny poczęstunek dla drużyn – przepyszne bułki, które wykonała dla nas niezawodna Just-a Coffee Kawiarnia.

Po przerwie, przystąpiono do rozgrywek fazy pucharowej. Pierwszy mecz pomiędzy Grudną, a SEITO POLAND zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 6:0. Drugi półfinał dostarczył kibicom nieco więcej emocji, zakończył się bowiem bardziej zbliżonym wynikiem 3:1.

Po zmaganiach półfinałowych rozegrane zostało spotkanie o 5 miejsce pomiędzy TEAM, a Mazi Team. Mecz zakończył się wynikiem 15:0 na korzyść zespołu o nazwie TEAM.

Po tym spotkaniu nadszedł czas na rozegranie najważniejszych, rozstrzygających o końcowych rezultatach meczy. O najniższy stopień podium walczyły ze sobą zespoły SEITO POLAND i FC BEZPADA. Po rozegraniu regulaminowych 15 min. na tablicy widniał wynik 2:6, co oznaczało, że najniższy stopień podium przypadł w udziale drużynie FC BEZPADA. W finale spotkały się drużyny Grudna oraz KD Przeczyca. Spotkanie do samego końca było emocjonujące, ponieważ przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołali jednak przechylić zawodnicy Grudnej i to oni schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Po zakończeniu zmagań piłkarskich nadszedł czas dekoracji. Drużyny z miejsc 1-4 otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy drużyn znajdujących się na podium okolicznościowe medale. Dodatkowo zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe statuetki. Ponadto okazałymi statuetkami uhonorowani zostali Bartosz Wójtowicz (TEAM), który został królem strzelców oraz Damian Sękiewicz (KD Przeczyca) wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Wręczenia nagród dokonał Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku, Andrzej Piękoś.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za tak liczne przybycie i liczymy, że za rok będzie Was jeszcze więcej.

Szczegółowe wyniki:

 1. FC BEZPADA – KAMIENICA DOLNA          2:1
 2. TEAM – GRUDNA                                            0:0
 3. SEITO POLAND – KD PRZECZYCA               0:1
 4. FC BEZPADA –  GRUDNA                             1:1
 5. KAMIENICA DOLNA – TEAM                       1:2
 6. MAZI TEAM – KD PRZECZYCA                     1:6
 7. FC BEZPADA – TEAM                                     1:1
 8. GRUDNA – KAMIENICA DOLNA                 3:0
 9. MAZI TEAM – SEITO POLAND                     1:2
 10. GRUDNA – SEITO POLAND                          6:0
 11. KD PRZECZYCA – FC BEZPADA                    3:1
 12. TEAM – MAZI TEAM                                     15:0
 13. SEITO POLAND – FC BEZPADA                   2:6
 14. GRUDNA – KD PRZECZYCA                           1:0

Podobne wpisy

Dodaj komentarz