LKS Brzostowianka Brzostek z kompletem zwycięstw bezapelacyjnym triumfatorem tegorocznej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek.

Kolejna edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek za nami. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów, z których 4 reprezentowało naszą gminę – LKS Brzostowianka Brzostek, WKS Wola Brzostecka, HOS-POL oraz Żywe Legendy, natomiast Mazi Team oraz Szkolne Team to drużyny reprezentujące gminę Strzyżów oraz Brzyska.

Organizatorzy podjęli decyzję, że w tym roku rozgrywki odbędą się systemem „każdy z każdym” po czym 2 najlepsze zespoły zmierzą się ze sobą w wielkim finale, natomiast drużyny z miejsc 3 i 4 zagrają o najniższy stopień podium. Zarówno odbywające się we czwartek, 28.07.2022 r. decydujące spotkania, jak i wszystkie poprzednie mecze przyniosły sporo emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Dowodem na to jest fakt, iż do ostatniej kolejki ważyły się losy awansu zarówno do meczu finałowego, jak i decydującego o 3 miejscu.

Po 5 kolejkach, do wielkiego finału, z kompletem zwycięstw awansowała drużyna LKS Brzostowianka Brzostek, stawkę finalistów z 10 pkt. uzupełniła drużyna Szkolne Team. W meczu o najniższy stopień podium spotkały się ze sobą natomiast zespoły HOS-POL i WKS Wola Brzostecka.

Ostatecznie mecz o 3 miejsce padł łupem drużyny HOS-POL która pokonała rywali 5:1. Wielki finał to pokaz bardzo dobrej gry z obu stron, kibice, którzy w tym roku licznie gromadzili się na każdym meczu, mogli podziwiać wiele ciekawych i spektakularnych akcji. Po 30 min. zaciętej gry to zespół LKS Brzostowianka Brzostek cieszył się z wywalczenia tytułu najlepszej drużyny w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Gminy Brzostek 2022.

Po zakończeniu piłkarskich zmagań przyszedł czas na wręczenie nagród, którego dokonał Kierownik OSiR Brzostek – Andrzej Piękoś oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzostku – Marcin Sas. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, zawodnicy plasujący się na podium otrzymali okazałe medale, a na zwycięzców dodatkowo czekały pamiątkowe statuetki. Ponadto wybrany został najlepszy bramkarz w tegorocznej lidze, a został nim Karol Furman grający w drużynie LKS Brzostowianka Brzostek, a także król strzelców, którym z dorobkiem 14 bramek został zawodnik drużyny Szkolne Team – Marcin Krajewski.

Po części oficjalnej wszyscy zawodnicy oraz kibice zostali zaproszeni na przepyszną kiełbaskę z grilla.

W skrócie i na wesoło

Tegoroczna edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Brzostek obfitowała w 107 bramek. Trzeba przyznać, że niektóre z nich były naprawdę widowiskowe i nie powstydziłby się ich sam Robert Lewandowski.

Sędziowie zdecydowali się pokazać 11 żółtych kartek, a nawet jedną czerwoną za faul „na samym sobie”, co oczywiście nie niosło za sobą żadnych konsekwencji w postaci opuszczenia boiska, a miało jedynie na celu rozbawienie zarówno zawodników, jak i publiczności, co z pewnością się udało.

Z zaplanowanych do rozegrania 17-tu meczy, tylko jeden pomiędzy Mazi Team i LKS Brzostowianką Brzostek się nie odbył i został zaliczony jako walkower na korzyść tych drugich

.

Co ciekawe w całej tegorocznej edycji nie padła ani jedna bramka samobójcza… okazuje się, że po 12 latach zawodnicy wreszcie zrozumieli, że piłka nożna to sport, w którym piłkę trzeba kierować do bramki przeciwnika, a nie swojej, ponieważ jest to pierwsza edycja, w której nikt nie strzelił „swojaka” 😉

Warto nadmienić jeszcze, że frekwencja na trybunach podczas tegorocznych rozgrywek była bardzo wysoka. Cieszy fakt, że rozgrywki były na tyle interesujące żeby przyciągnąć tak liczne grono kibiców.

Amatorska Liga Piłki Nożnej Gminy Brzostek przeszła tym samym do historii.

Dziękujemy za ten rok i już zapraszamy na kolejne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz