Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza i Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP

Hala Sportowa im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Brzostku w dniu 22.04. br. była areną zmagań w piłce nożnej drużyn reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Brzostek.

W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn. Drużyny podzielono na 2 grupy, gdzie rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. W pierwszym półfinale zmierzyli się druhowie z OSP Bukowa i OSP Zawadka Brzostecka. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła drużyna Zawadki Brzosteckiej. W drugim półfinale OSP Skurowa stawiła czoła drużynie z OSP Nawsie Brzosteckie, ale musiała uznać wyższość druhów z Nawsia Brzosteckiego przegrywając 2:3. W grze o trzecie miejsce zagrali strażacy z OSP Bukowa oraz OSP Skurowa.

Oprócz pojedynku drużyn była to wewnętrzna potyczka między dwoma najlepszymi strzelcami turnieju Pawłem Sochą (OSP Skurowa), a Kamilem Samborskim (OSP Bukowa). Przed rozpoczęciem spotkania w klasyfikacji strzelców prowadził Kamil, ale Paweł podczas meczu popisał się „hat trikiem” strzelając 3 bramki i tym samym zapewnił swojej drużynie trzecie miejsce w turnieju, a sobie tytuł „Króla strzelców turnieju”.  Rozegrano również mecz o 5 miejsce pomiędzy OSP Opacionka a OSP Siedliska – Bogusz. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli druhowie z Siedlisk-Bogusz. Walka finałowa pomiędzy drużyną z Zawadki Brzosteckiej a Nawsiem Brzosteckim stała na wysokim poziomie. W efekcie po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Zespół reprezentujący OSP Zawadka Brzostecka w drugiej połowie nie potrafił znaleźć sposobu na strzelenie bramki, zaś zespołowi z Nawsia Brzosteckiego, dwa razy udało się pokonać bramkarza przeciwnika i na koniec mógł cieszyć się z historycznego zwycięstwa w turnieju. Na zakończenie puchary, statuetki i dyplomy wręczył kierownik OSiR-u w Brzostku Pan Andrzej Piękoś oraz Prezes Oddziału Gminnego OSP Pan Daniel Wójcik. Klasyfikację i statuetkę króla strzelców wygrał Paweł Socha z OSP Skurowa, a najlepszym bramkarzem został Robert Chajec z OSP Opacionka. Drużyną fair play została ekipa OSP Opacionka. W turnieju tym nie wynik sportowy był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, przyjazna atmosfera i przestrzeganie zasady fair play. Gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom startującym i do zobaczenia na następnym turnieju.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Nawsie Brzosteckie

II miejsce – OSP Zawadka Brzostecka

III miejsce – OSP Skurowa

IV miejsce – OSP Bukowa

V miejsce – OSP Siedliska Bogusz

VI miejsce – OSP Opacionka

VII miejsce – OSP Brzostek

Grupa „A”

OSP Brzostek – OSP Bukowa (0:1) 1:5

OSP Siedliska Bogusz – OSP Skurowa (0:0) 0:2

OSP Brzostek – OSP Siedliska Bogusz (1:1) 2:5

OSP Brzostek – OSP Skurowa (0:4) 0:4

OSP Bukowa – OSP Siedliska Bogusz (2:0) 4:1

OSP Bukowa – OSP Skurowa (2:1) 4:3

Grupa „B”

OSP Opacionka – OSP Zawadka Brzostecka (1:3) 1:8

OSP Nawsie Brzosteckie – OSP Opacionka (3:0) 8:0

OSP Nawsie Brzosteckie – OSP Zawadka Brzostecka (2:1) 2:1

Półfinał I

OSP Zawadka Brzostecka – OSP Bukowa (0:0) 2:1

Półfinał II

OSP Nawsie Brzosteckie – OSP Skurowa (1:1) 3:2

Mecz o 3 miejsce

OSP Bukowa – OSP Skurowa (1:2) 2:3

Mecz o 5 miejsce

OSP Opacionka – OSP Siedliska Bogusz (0:1) 0:5

Finał

OSP Zawadka Brzostecka – OSP Nawsie Brzosteckie (0:0) 0:2

Podobne wpisy

Dodaj komentarz