||

SIATKARZE ZAKOŃCZYLI SEZON W GMINNEJ PILŹNIEŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIDZE PIŁKI SIATKOWEJ

Kolejna edycja Gminnej Pilźnieńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej z udziałem drużyny OSiR Brzostek dobiegła końca. Już po raz drugi siatkarska, młodzieżowa drużyna OSiR Brzostek miała przyjemność gościć i reprezentować gminę Brzostek na amatorskich rozgrywkach o Puchar Burmistrza Pilzna organizowanych przez Dom Kultury w Pilźnie.

W lidze udział wzięło 12 zespołów, które przez 11 kolejnych piątków, rozpoczynając od 22.11.2019 r. rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Nasza młoda drużyna walkę w tej fazie zakończyła z 11 punktami, co pozwoliło uplasować się na 9 miejscu. Po zakończeniu tej części rozgrywek zaplanowano mecze półfinałowe i finałowe w przedziałach I-IV, V-VIII oraz IX –XII decydujące o ostatecznej pozycji w tabeli. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy trafili na drużynę z Łęk Dolnych, którą pokonali 3:0, natomiast w spotkaniu o miejsce 9 w stosunku 3:1 pokonali DragonTeam. Oznaczało to, że drużyna reprezentująca w tych rozgrywkach OSiR Brzostek zajęła ostatecznie 9 miejsce, notując w rezultacie 5 zwycięstw i 8 porażek. Pomimo, że wynik końcowy pozostawia pewien niedosyt należy docenić starania naszych młodych siatkarzy, których od początku rozgrywek nie opuszczał pech. Na przestrzeni całej ligi kontuzji, które wykluczały dalszą grę w tegorocznych rozgrywkach nabawiło się trzech podstawowych zawodników, z czego pierwsza miała miejsce już w pierwszym meczu. Również w sytuacjach czysto siatkarskich niejednokrotnie brakowało szczęścia i zachowania większego spokoju. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ średnia wieku drużyny to niespełna 19 lat. Pomimo tak młodego wieku zawodnicy starali się grać bardzo ciekawą i widowiskową siatkówkę, co nie umknęło uwadze zarówno kibiców, jak i boiskowych rywali. Wielu z nich podkreślało, że jest to drużyna z całą pewnością perspektywiczna i niebawem może dać wiele powodów do zadowolenia. Nie mamy nic przeciwko, aby tak się stało… Tegoroczną ligę potraktujmy zatem jako niezwykle cenne doświadczenie, które miejmy nadzieję niebawem zaprocentuje oraz motywację do dalszej pracy. Zwycięzcami tegorocznej ligi została drużyna Sokół Dobrków I. Poza nią na podium uplasowały się ekipy kolejno – miejsce II Sokół Dobrków II, miejsce III Team Jodłowa. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i umożliwienie wzięcia udziału w rozgrywkach, gratulujemy zwycięzcą i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Skład drużyny OSiR Brzostek: Jakub Kalita (k), Kamil Lisak, Kacper Szymański, Dominik Sobczyk, Patryk Mroczek, Szymon Golec, Marcin Kolbusz, Norbert Bysiewicz, Mikołaj Godek, Karol Siwek, Konrad Łukasik, Damian Kowalczyk, Miłosz Zyguła

Podobne wpisy

Dodaj komentarz