|

V Mistrzostwa Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej

V Mistrzostwa Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej zakończone.

W niedzielę, 18.07.2021 r. na Arenie w Zawadce Brzosteckiej już po raz 5 odbyły się Mistrzostwa Gminy Brzostek w Siatkówce Plażowej.

Co rok impreza cieszy się dużą popularnością, nie inaczej było także teraz, o czym świadczy fakt, że zaledwie kilka dni po ogłoszeniu zapisów udało się skompletować listę uczestników. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło 8 par: Damian Sękiewicz / Krystian Kolbusz, Michał Sękiewicz / Dawid Grotkowski, Kamil Lisak / Marcin Grzesiakowski, Dawid Lisak / Szymon Dziedzic, Mateusz Sobczyk / Dominik Sobczyk, Łukasz Bik / Piotr Mroczkowski, Piotr Nawracaj / Dominik Woźniak, Tobiasz Bielecki / Sebastian Macko. W wyniku losowania zawodnicy zostali podzieleni na dwie 4-drużynowe grupy, z których po dwa najlepsze zespoły uzyskiwały awans do półfinałów. Grupę A utworzyły pary: Lisak K. / Grzesiakowki, Bielecki / Macko, Bik / Mroczkowski oraz Sękiewicz M. / Grotkowski, w grupie B znalazły się natomiast duety: Sobczyk / Sobczyk, Sękiewicz D. / Kolbusz, Lisak D. / Dziedzic, Nawracaj / Woźniak. Podział na grupy oznaczał, że każda ekipa w tegorocznych rozgrywkach zagra przynajmniej 3 mecze. Walka o miejsca premiowane awansem do półfinałów toczyła się do ostatniego meczu… dosłownie, bowiem na zakończenie zmagań grupowych zaplanowany został mecz pomiędzy parami Lisak D. / Dziedzic i Nawracaj / Woźniak, którego wynik decydował o tym, kto powalczy o finał. Z potyczki zwycięsko wyszedł duet Lisak D. / Dziedzic, a stawkę półfinalistów uzupełniły zespoły: Lisak K. / Grzesiakowski oraz Sobczyk / Sobczyk i Bik / Mroczkowski, którzy okazali się bezkonkurencyjni w swoich grupach. Walka o wielki finał była pełna emocji oraz widowiskowych akcji również za sprawą pogody, która nieco spłatała figla organizatorom i nie pozwoliła w pełnym słońcu rozegrać całego turnieju. Zawodnicy walczyli więc nie tylko z przeciwnikiem, ale również deszczem, który nie ułatwiał zadania.  Ostatecznie finalistami V Mistrzostw Gminy Brzostek w Piłce Plażowej zostali bracia Sobczyk oraz para Bik / Mroczkowski. Oznaczało to, że walkę o najniższy stopień podium stoczą ze sobą bracia Lisak. Z pojedynku zwycięsko wyszła para Lisak K. / Grzesiakowki i to oni ostatecznie cieszyli się z zajęcia 3 miejsca. Chwilę później doszło do ostatecznych rozstrzygnięć i jak na mecz finałowy przystało kibice mogli obserwować naprawdę zacięty pojedynek, pełen spektakularnych obron oraz ataków po obu stronach boiska. Po walce na przewagi ostateczny triumf po raz kolejny odniosła para Sobczyk / Sobczyk. No cóż, pół żartem, pół serio, wszyscy grali kapitalny turniej a na końcu i tak wygrali „bracia Sobczyk”.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała para sędziowska z Rzeszowa – Panowie Arkadiusz Ostrowski oraz Kamil Worosz.

Po zakończeniu sportowych zmagań nastąpiła dekoracja uczestników, której dokonali Burmistrz Brzostku – Wojciech Staniszewski, Kierownik OSiR Brzostek – Andrzej Piękoś oraz sołtys Zawadki Brzosteckiej – Marcin Sas. Każdy z zawodników biorący udział w Mistrzostwach otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast 3 najlepsze ekipy dodatkowo nagrody rzeczowe. Trzeba przyznać, że pula tegorocznych nagród była dość okazała. Poza pucharami, medalami i bonami sfinansowanymi z budżetu OSiR Brzostek, dla 3 najlepszych par przygotowane były bony na zakup burgerów w restauracji Bianco, ufundowane przez Państwa Elżbietę i Zbigniewa Lemek. Dodatkowy bonus dla zwycięzców, w wysokości 500 zł – kwota diety sołtysa – postanowił podarować Sołtys Zawadki Brzosteckiej – Marcin Sas.

Warto nadmienić również, że w trakcie trwania turnieju zarówno zawodnicy jak i kibice mogli delektować się pysznymi kiełbaskami z grilla oraz zimnymi napojami, które ufundowane zostały przez
Pana Andrzeja Barszcz reprezentującego Sieć Sklepów Jubilatka.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Sobczyk / Sobczyk
  2. Bik / Mroczkowski
  3. Lisak K. / Grzesiakowski
  4. Lisak D. / Dziedzic
  5. Nawracaj / Dziedzic, Bielecki / Macko
  6. Sękiewicz M. / Grotkowski, Sękiewicz D. / Kolbusz

Szczegółowe wyniki:

LISAK K. / GRZESIAKOWSKI – SĘKIEWICZ M. / GROTKOWSKI         21:18

BIELECKI / MACKO – BIK / MROCZKOWSKI                                           4:21

SOBCZYK / SOBCZYK – NAWRACAJ / WOŹNIAK                                  21:12

SĘKIEWICZ D. / KOLBUSZ – LISAK D. / DZIEDZIC                                 19:21

LISAK K. / GRZESIAKOWSKI –  BIK / MROCZKOWSKI                          19:21

SĘKIEWICZ M. / GROTKOWSKI  –  BIELECKI / MACKO                        17:21

SOBCZYK / SOBCZYK –  LISAK D. / DZIEDZIC                                           21:4

NAWRACAJ / WOŹNIAK  –  SĘKIEWICZ D. / KOLBUSZ                        21:13

LISAK K. / GRZESIAKOWSKI –  BIELECKI / MACKO                                 22:20

BIK / MROCZKOWSKI –  SĘKIEWICZ M. / GROTKOWSKI                    21:11

SOBCZYK / SOBCZYK –  SĘKIEWICZ D. / KOLBUSZ                                 21:9

LISAK D. / DZIEDZIC –  NAWRACAJ / WOŹNIAK                                    21:13

BIK / MROCZKOWSKI –   LISAK D. / DZIEDZIC                                        21:14

SOBCZYK / SOBCZYK –  LISAK K. / GRZESIAKOWSKI                           21:8

LISAK D. / DZIEDZIC –  LISAK K. / GRZESIAKOWSKI                             20:22

BIK / MROCZKOWSKI –    SOBCZYK / SOBCZYK                                     20:22

Więcej zdjęć na:

Facebook

Podobne wpisy

Dodaj komentarz