X Mistrzostwa Par Deblowych Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2020

X Mistrzostwa Par Deblowych Tenisa Ziemnego Gminy Brzostek 2020 zakończone. Mateusz Szybist i Paweł Styczyński zwycięzcami tegorocznej edycji.

W piątek, 21.08.2020 r. na korcie tenisowym znajdującym się na Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” rozegrane zostały decydujące spotkania tegorocznych rozgrywek deblowych. Do turnieju zgłosiło się 4 pary, uczestnicy zagrali systemem „każdy z każdym”. O klasyfikacji końcowej decydowała więc liczba uzyskanych punktów. Los sprawił, że ostatnie spotkanie rozstrzygało o końcowym zwycięstwie. Zmierzyły się wówczas pary Szybist/Styczyński – Nowicki/Wójcik, które do tego momentu pozostawały niepokonane. Można było się zatem spodziewać wielu spektakularnych akcji i walki do ostatniej piłki – tak też było. Spotkanie trwało blisko 2h, a o losach pierwszego seta decydował tie-break, bowiem po 12 gemach był remis 6-6. W nim więcej szczęścia miała para Szybist/Styczyński i to oni idąc za ciosem zwyciężyli także w drugim secie 6:1, wygrywając jednocześnie całą imprezę. Para Nowicki/Wójcik musiała więc zadowolić się 2 pozycją. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast duet Nosal/Rams, a tuż za podium znalazła się para Juszkiewicz/Górka.

Po zakończeniu rozgrywek Kierownik OSiR Brzostek wręczył wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe medale oraz dyplomy, a parom, które uplasowały się na podium dodatkowo okazałe puchary.

Szczegółowe wyniki:

M. Nosal / S. Rams                0:2 (2:6,2:6)    M. Szybist / P. Styczyński

M. Nosal / S. Rams                0:2 (5:7,1:6)    Sz. Nowicki / D. Wójcik

M. Juszkiewicz / S. Górka     0:2 (2:6,4:6)    M. Nosal / S. Rams

M. Juszkiewicz / S. Górka     0:2 (3:6,4:6)    Sz. Nowicki / D. Wójcik

M. Juszkiewicz / S. Górka     0:2 (0:6,1:6)    M. Szybist / P. Styczyński

Sz. Nowicki / D. Wójcik       0:2 (6:7,1:6)    M. Szybist / P. Styczyński

Klasyfikacja końcowa:

1. M. SZYBIST / P. STYCZYŃSKI

2. Sz. NOWICKI / D. WÓJCIK

3. S. RAMS / M. NOSAL

4. M. JUSZKIEWICZ / S. GÓRKA

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

Podobne wpisy

Dodaj komentarz