Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek – kat. Gimnazjum

W dniu 8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek w kategorii gimnazjum oraz klas VII SP.

W turnieju udział wzięło 7 drużyn z terenu gminy Brzostek. Jak co roku na turniejach w Brzostku nie zabrakło dobrej zabawy i integracji drużyn, co było głównym celem turnieju. Poziom rywalizacji był wysoki i wyrównany, a emocje nie raz brały górę nad zdrowym rozsądkiem.

Zespoły podzielone były na 2 grupy, gdzie rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 3 miejsc grały o miejsce piąte (SP Grudna Górna – Gimnazjum Nawsie Brzosteckie). Zaś 1 i 2 miejsca w grupie półfinały (SP Brzostek – Gimnazjum Brzostek, SP Siedliska Bogusz – Gimnazjum Siedliska Bogusz). W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły po fazie grupowej: Gimnazjum Brzostek, SP Siedliska – Bogusz. Zwycięsko w pojedynku wyszło Gimnazjum Brzostek, wygrywając 2:0 i tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z Gimnazjum Siedliska Bogusz, który pokonał w meczu o 3 miejsce drużynę SP Brzostek. Dodatkowo, w trakcie trwania rozgrywek, była prowadzona klasyfikacja króla strzelców, którą zwyciężył Jacek Machaj (Gimnazjum Brzostek). Drugim akcentem turnieju, była klasyfikacja na najlepszego bramkarza, którą ostatecznie według opinii organizatorów wygrał Jakub Raś (Gimnazjum Siedliska Bogusz). Po rozegranych spotkaniach na hale przybył św. Mikołaj, kótry dla każdego uczestnika miał słodki upominek. Wszyscy uczestniczące drużyny biorące udział w mikołajkowych zmaganiach, otrzymały pamiątkowe dyplomy, najlepsze drużyny pamiątkowe puchary oraz medale. Wręczanie nagród dokonał Kierownik OSiR-u Andrzej Piękoś oraz Radny Miasta Brzostek Daniel Wójcik.

WYNIKI:

Grupa „A”

SP Grudna Górna – Gimnazjum Siedliska Bogusz 0:1

Gimnazjum Brzostek – Gimnazjum Januszkowice 1:0

Gimnazjum Siedliska Bogusz – Gimnazjum Januszkowice 2:0

SP Grudna Górna – Gimnazjum Brzostek 0:3

Gimnazjum Brzostek – Gimnazjum Siedliska Bogusz 1:0

Gimnazjum Januszkowice – SP Grudna Górna 2:3

Grupa „B”

SP Brzostek – Gimnazjum Nawsie Brzosteckie 0:0

Gimnazjum Nawsie Brzosteckie – SP Siedliska Bogusz 0:4

SP Siedliska Bogusz – SP Brzostek 3:0

Półfinał I:

Gimnazjum Brzostek – SP Brzostek 3:0

Półfinał II:

SP Siedliska Bogusz – Gimnazjum Siedliska Bogusz 1:0

Mecz o 5 miejsce:

SP Grudna Górna – Gimnazjum Nawsie Brzosteckie 0:2

Mecz o 3 miejsce

SP Brzostek  – Gimnazjum Siedliska Bogusz 0:1

Finał:

Gimnazjum Brzostek – SP Siedliska Bogusz 2:0

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gimnazjum Brzostek
  2. SP Siedliska-Bogusz
  3. Gimnazjum Siedliska – Bogusz
  4. SP Brzostek
  5. Gimnazjum  Nawsie Brzosteckie
  6. SP Grudna Górna
  7. Gimnazjum Januszkowice

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz