ZAKOŃCZONO PIERWSZY ETAP MODERNIZACJI STADIONU W BRZOSTKU

W związku z coraz większym zainteresowaniem ze strony sportowców oraz mieszkańców gminy korzystających z obiektu stadionu OSiR Brzostek przy ulicy Okrągłej, w drugiej połowie 2018 roku Gmina i OSiR Brzostek przystąpiły do jego modernizacji.

W ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” wykonano remont schodów terenowych od strony południowej stadionu, wybudowano boisko do plażowej piłki siatkowej i zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej zlokalizowane obok boiska siatkówki plażowej. Dodatkowo w ramach własnych środków zamontowano dwa piłkochwyty na boisku bocznym. W ubiegłym roku zrealizowano kolejny etap modernizacji stadionu zawierający: remont trybun dla publiczności wraz z zamontowaniem nowych krzesełek w łącznej ilości 600 sztuk od strony boiska głównego, wykonanie nowego ogrodzenia od strony wschodniej wraz z bramą wjazdową, furtką oraz pomieszczeniem kasy. Przebudowano ciąg pieszy z kostki brukowej wzdłuż trybun oraz zamontowano 96 nowych krzesełek od strony płyty bocznej w celu dostosowania jej wymiarami i wyposażeniem umożliwiającym rozgrywanie meczów piłkarskich przez drużyny seniorskie klasy rozgrywkowej B oraz drużyny młodzieżowe.

Zakres modernizacji obiektu to również przebudowa bieżni połączona z częściową korektą jej przebiegu w celu uzyskania parametrów wymaganych przepisami PZLA, w ramach której zamontowano nowe obrzeża zewnętrzne, a w roku bieżącym uzupełniono brakującą nawierzchnię żużlową. Kolejnymi zadaniami wykonanymi w ramach renowacji było: wykonanie ogrodzenia boiska do plażowej piłki siatkowej, wybudowanie garażu do przechowywania sprzętu sportowego, a w obecnym roku montaż tablicy świetlnej na boisku głównym.

Rok 2020 przyniósł także wiele inwestycji w ramach własnych środków. Dokończono budowę ogrodzenia od strony północnej nad potokiem, przeniesiono w inne miejsca poza obrys nowej bieżni LA wiaty dla zawodników, które podobnie jak trzy maszty flagowe, zostały poddane gruntownej odnowie oraz zamontowano nowe bramki piłkarskie na boisku bocznym. Tak więc już dzisiaj możemy pochwalić się pięknym obiektem, z którego korzystają nie tylko drużyny piłkarskie LKS Brzostowianka, ale również inni mieszkańcy Gminy, którzy coraz częściej odwiedzają nasz obiekt chcąc aktywnie spędzić wolny czas. Mamy nadzieję, iż w najbliższym czasie pojawią się możliwości pozyskania przez gminę dodatkowej dotacji z budżetu państwa w celu dokończenia modernizacji polegającej na odbudowie pozostałych urządzeń lekkoatletycznych oraz wykonaniu syntetycznej nawierzchni bieżni stadionu.

<Zobacz galerię>

<Kliknij w miniaturę by powiększyć!>

Podobne wpisy

Dodaj komentarz