Bieg Uliczny w Brzostku

Za nami pierwsza edycja Biegu Ulicznego w Brzostku.

W sobotnie popołudnie 17 czerwca o godzinie 16.00 honorowy starter, którym był Wojciech Staniszewski, burmistrz miasta Brzostek, dał znak i biegacze wyruszyli na trasę. Impreza została zorganizowana, by upamiętnić „650 lat Lokacji Miejskiej Brzostku”. Jej organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzostku. Na bieg zapisało się aż 187 zawodników, ale nie wszyscy stawili się na starcie. Czyżby przestraszyli się trasy, pogody albo wszechobecnych ostatnio w naszej okolicy dzików? Nie wiadomo. Faktem jest, że na trasę wyruszyło 137 zawodników i było całkiem europejsko, gdyż jeden z biegaczy pochodził z Niemiec. Jak widać, sława Brzostku i biegów zatacza coraz szersze kręgi.

Zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z trudnym ukształtowaniem trasy (no cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo), ale także kapryśną pogodą. Było zimno i deszczowo. Choć zaprawieni w bojach biegacze lubią taka pogodę, gorzej z kibicami. Choć ci także spisali się dzielnie, dopingując zawodników na trasie.

Zwycięzcą w kategorii OPEN został  Mirosław Pabisz (KKB MOSIR Krosno), który pokonał dystans w niespełna 21 minut. Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Agnieszka Matysek (LKB Rudnik), której zajęło to 27 minut. Bardzo dobrze spisali się biegacze z gminy Brzostek. W klasyfikacji generalnej kobiet na drugim miejscu uplasowała się Julianna Wojdyła. W kategorii K1 (15 – 29 lat) zwyciężyła Monika Lemek, a  na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Górka. W K2 (od 30 lat) zwyciężyła Katarzyna Kawalec. W kategorii M1  (15 – 17 lat) na drugim miejscu bieg ukończył Artur Pocica (Grudna Górna).

Na wszystkich biegaczy, którzy szczęśliwie dotarli do mety, czekały pamiątkowe medale i koszulki, a najlepsi w jedenastu kategoriach wiekowych otrzymali cenne nagrody. Serwowano też pyszną zupę, którą można było się delektować w towarzystwie innych zawodników. Po krótkim odpoczynku najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe z rąk burmistrza Wojciecha Staniszewskiego oraz kierownika OSiR-u Andrzeja Piękosia.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji pierwszego w Brzostku biegu ulicznego – wolontariuszom, służbom mundurowym, firmom, instytucjom. Przede wszystkim jednak serdecznie dziękujemy zawodnikom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że bieg przyniósł Wam radość, miłe wspomnienia i satysfakcję z osiągniętych wyników. Po cichu liczymy, że to nie koniec tego typu wydarzeń na terenie naszej gminy.

Biegi to wspaniała okazja dla rekreacji ruchowej dla wszystkich zainteresowanych. By biegać, wystarczą tylko dobre chęci (i wygodne buty). Oby więcej takich wydarzeń. Ruch to zdrowie – zdrowie to ruch.