LKS Brzostowianka Brzostek  – niepokonana zdobywa kolejny tytuł.

W sobotę, 14.01.2023 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Brzostku odbyła się kolejna, ósma już edycja Zimowego Turnieju w Futsal. Spośród zgłoszonych do turnieju drużyn najlepszą okazała się reprezentujący lokalny klub piłkarski LKS Brzostowianka Brzostek.

Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 13 ekip, które w wyniku losowania zostały podzielone na 3 grupy – 2 czterodrużynowe oraz 1 pięciodrużynową, z których do dalszej fazy awansowało po 2 najlepsze ekipy z każdej z grup oraz 2 z najlepszym bilansem z miejsc 3, łącząc się ze sobą w pary ćwierćfinałowe. Równo o godzinie 9:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek w turnieju, rozpoczynający mecz, w którym spotkały się drużyny Kongo Jodłowa oraz LKS Brzostowianka Brzostek. I tak, przez kolejne 4,5h toczyły się rozgrywki fazy grupowej. Zawodnicy już od samego początku dostarczyli kibicom wiele emocji.  Mecze były bardzo emocjonujące, niejednokrotnie rozstrzygające się w ostatnich sekundach, nie brakowało w nich wielu ciekawych, widowiskowych akcji, swoje 5 minut mieli także bramkarze, popisując się bardzo spektakularnymi obronami. Dość powiedzieć, że mecze były zacięte, a walka o wyjście z grupy niezwykle interesująca… O ile w każdej z grup 2 pierwsze miejsca były oczywiste, o tyle wyłonienie dwóch ostatnich ćwierćfinalistów przyprawiło organizatorów o niemały ból głowy. Po podliczeniu punktów okazało się, że siódmym ćwierćfinalistą została drużyna Trampkarze Młodsi, która podczas rozgrywek grupowych zdobyła 4 pkt., najwięcej spośród drużyn, które w swoich grupach zajęły 3 miejsce. O ostatnie wolne miejsce walczyły więc drużyny z grupy B i C. Kiedy wydawało się, że wyłonienie ósmego ćwierćfinalisty to tylko formalność, okazało się, że zarówno w grupie B i C drużyny zajmujące 3 miejsce zdobyły po 2 pkt. Dodatkowo w grupie C dwie drużyny zgromadziły dokładnie taką samą liczbę dużych pkt., miały dodatkowo „na remis” mecz między sobą w fazie grupowej, a także dokładnie taki sam bilans bramkowy oraz ilość strzelonych i straconych bramek. Z walki o ćwierćfinał wyeliminowany został zespół Żywe Legendy, który miał nieco gorszy bilans bramkowy w porównaniu do drużyn grupy C. Po konsultacji z kapitanami obu zainteresowanych zespołów organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu dodatkowego meczu pomiędzy HOS-POL, a Tanie Odżywki Dębica, który zdecyduje o awansie do dalszej fazy rozgrywek. Spotkanie wynikiem 1:0 na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy HOS-POL i to oni uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów dołączając do drużyn: LKS Brzostowianka Brzostek, KD Przeczyca, Trampkarze Młodsi, FC BezPada, FC Grudna, Siwy Dym Jodłowa, TS Jodłowa.

Po fazie grupowej nastąpiła krótka przerwa na drobny poczęstunek dla drużyn. Poza czymś na osłodę każdy z uczestników otrzymał także owoc oraz przepyszne bułki, które wykonała dla nas Just-a Coffee Kawiarnia.

Po przerwie, przystąpiono do rozgrywek fazy pucharowej. O ile w fazie grupowej porażka w danym meczu nie miała jeszcze aż tak dużego znaczenia, o tyle w ćwierćfinałach przegrany żegnał się już z turniejem. Pierwszy mecz pomiędzy KD Przeczyca, a Trampkarzami Młodszymi zakończył się zwycięstwem tych drugich 2:1. Takim samym stosunkiem bramkowy, swoich rywali – drużynę HOS-POL pokonała LKS Brzostowianka Brzostek. Nieco pewniej, bo 3:0 ćwierćfinał na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna FC BezPada pokonując FC Grudna. W ostatnim meczu ¼ finału doszło do derbowego pojedynku pomiędzy dryżynami TS Jodłowa oraz Siwy Dym Jodłowa. Jak na derby przystało mecz był bardzo zacięty, ale wszystko rozgrywało się w ramach sportowej rywalizacji i duchu fair-play. Po 10 min. gry na tablicy widniał bezbramkowy remis, a do wyłonienia ostatniego półfinalisty potrzebne były rzuty karne. W tych nieco lepsi okazali się zawodnicy TS Jodłowa i to oni uzupełnili stawkę drużyn awansujących do ½ finału.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą zespoły, które w tym turnieju rozegrały już między sobą mecz w grupie, a więc LKS Brzostowianka Brzostek oraz Trampkarze Młodsi. Po raz kolejny w turnieju przez 10 min. gry żadna z drużyn nie zdołała strzelić decydującej bramki i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie serii rzutów karnych, w których 3:2 zwyciężyła drużyna LKS-u. W drugim półfinale zacięty bój stoczyły ze sobą ekipy FC BezPada oraz TS Jodłowa. Awans do wielkiego finału wywalczyli ci pierwsi pokonując nieznacznie rywali, 1:0.

Po 5-minutowej przerwie nadszedł czas na rozegranie najważniejszych, rozstrzygających o końcowych rezultatach meczy. O najniższy stopień podium walczyły ze sobą zespoły Trampkarzy Młodszych i TS Jodłowa. Ażeby tradycji stało się zadość, do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebne były rzuty karne, ponieważ po rozegraniu regulaminowych 10 min. był wynik remisowy 1:1. Po wielkich emocjach i kilku zwrotach akcji to zawodnicy drużyny Trampkarze Młodsi cieszyli się z zajęcia najniższego miejsca na podium. Około godziny 15:30 przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcie, a więc mecz decydujący o zwycięstwie w całym turnieju. W finale spotkały się drużyny, które „jak burza” przechodziły kolejne fazy turnieju. Na początku meczu dominował zespół LKS Brzostowianka Brzostek, który w początkowej fazie zdołał strzelić rywalom 2 bramki. Kiedy wydawało się, że losy wielkiego finału są rozstrzygnięte do odrabiania strat wzięła się drużyna FC BezPada i w ciągu niespełna 3 min. zdołała doprowadzić do remisu. Po ostatni, gwizdku sędziów, znowu na tablicy wyników widniał remis i po raz kolejny do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebne były rzuty karne. Zawodnicy obu drużyn na przemian podchodzili do piłki i pewnie, mocnymi uderzeniami „pakowali” piłkę do siatki i tak do momentu, kiedy to w ostatniej kolejce piękną paradą popisał się bramkarz LKS Brzostowianki broniąc  rzut karny rywala i pozwalając swojemu zespołowi cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Po zakończeniu zmagań piłkarskich nadszedł czas dekoracji. Drużyny z miejsc 1-4 otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy drużyn znajdujących się na podium okolicznościowe medale oraz puchary. Dodatkowo zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe statuetki. Ponadto okazałymi statuetkami uhonorowani zostali Bartosz Opałka (FC BezPada), który został królem strzelców oraz Karol Furman (LKS Brzostowianka Brzostek) wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Wręczenia nagród obok Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku, Andrzeja Piękosia dokonał Burmistrz Brzostku – Wojciech Staniszewski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za tak liczne przybycie i liczymy, że za rok będzie Was jeszcze więcej.

Szczegółowe wyniki:

1.                            KONGO JODŁOWA – LKS BRZOSTOWIANKA         0:4

2.                            KS GUMOFILEC – FC GRUDNA                               0:6

3.                            HOS-POL – FC BEZ PADA                                       0:0

4.                            NIE ONI – TANIE ODŻYWKI DĘBICA                        0:1

5.                            TS JODŁOWA – TRAMPKARZE MŁODSI                   1:1

6.                            ŻYWE LEGENDY – KD PRZECZYCA                           0:2

7.                            SIWY DYM JODŁOWA – FC BEZ PADA                      0:0

8.                            HOS-POL – NIE ONI                                                  3:0

9.                            KONGO JODŁOWA – TRAMPKARZE MŁODSI             0:3

10.                         KS GUMOFILEC – KD PRZECZYCA                                            0:1

11.                         SIWY DYM JODŁOWA – TANIE ODŻYWKI DĘBICA               1:0

12.                         FC BEZ PADA – NIE ONI                                                             2:1

13.                         LKS BRZOSTOWIANKA – TS JODŁOWA                                    2:1

14.                         FC GRUDNA – ŻYWE LEGENDY                                                   1:1

15.                         SIWY DYM JODŁOWA – NIE ONI                                                  3:0

16.                         TANIE ODŻYWKI DĘBICA – HOS-POL                                           1:1

17.                         KONGO JODŁOWA – TS JODŁOWA                                               0:3

18.                         KS GUMOFILEC – ŻYWE LEGENDY                                                1:1

19.                         SIWY DYM JODŁOWA – HOS-POL                                                 1:0

20.                         TANIE ODŻYWKI DĘBICA – FC BEZ PADA                                        0:0

21.                         TRAMPKARZE MŁODSI – BRZOSTOWIANKA                                   0:1

22.                         KD PRZECZYCA – FC GRUDNA                                                         2:1

23.                         TANIE ODŻYWKI DĘBICA – HOS-POL (mecz dod.)                           0:1

24.          1A – 3B/C – I ćwierćfinał LKS BRZOSTOWIANKA –  HOS-POL                         2:1

25.          1B – 3A/C – II ćwierćfinał KD PRZECZYCA –  TRAMPKARZE MŁODSI             1:2

26.          2C – 2B – III ćwierćfinał FC BEZ PADA –  FC GRUDNA                               3:0

27.          1C – 2A  – IV ćwierćfinał SIWY DYM JODŁOWA –  TS JODŁOWA              0:0 k.(1:2)

28.         I półfinał              LKS BRZOSTOWIANKA –  TRAMPKARZE MŁODSI          0:0 k.(2:1)

29.          II półfinał            FC BEZ PADA – TS JODŁOWA                                         1:0

30.          Mecz o 3 miejsce TRAMPKARZE MŁODSI – TS JODŁOWA                        1:1 k.(3:2)

31.          Finał LKS BRZOSTOWIANKA –  FC BEZ PADA                                            2:2 k.(3:2)

<Zobacz zdjęcia>

Więcej zdjęć na

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02mCMWc7WgjariATxkJyfEv7ZckMtxHwkYUknm6ED35YXXt4A4eTL9bjJYbyoD8fSCl&id=100057164692332

Podobne wpisy

Dodaj komentarz